fbpx

Wskazówki dotyczące bezpiecznego odkażania smartfonów i tabletów – Część 1

Wybuch pandemii koronawirusa na całym świecie i wynikających z niej przypadków COVID-19 sprawił, że warunki sanitarne i czystość stały się najważniejszym tematem w naszej świadomości.

Nasza uwaga skupia się na odkażaniu dłoni , lecz to nie wystarczy żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazków w nosie i jamie ustnej. W związku z tym wiele osób zwraca uwagę również na przedmioty które często dotyka lub trzyma, dla przykładu smartfony i tablety. Znajdziesz tu wszystkie informacje jak prawidłowo dezynfekować sprzęt, tak by go nie uszkodzić.

W Szybeczka.pl z dumą oferujemy kompleksowe usługi serwisowe i inne, powiązane usługi. Pomagamy naszym klientom przejść przez ten trudny okres pandemii na kilka sposobów. Ponieważ wiemy, że prawidłowe odkażanie telefonu jest czymś, nad czym wielu naszych klientów się zastanawia ze względów bezpieczeństwa i zdrowia, stworzyliśmy ten dwuczęściowy cykl bloga.

Zagłębimy się w tajniki odkażania smartfonów i innych urządzeń oraz :

  • dlaczego jest to ważne,
  • jak często powinno to robić,
  • dodamy również  kilka prostych wskazówek jak się do tego zabrać.

Znaczenie mycia rąk.

odkażanie smartfona tak jak i rąk dobrze przeprowadzić również po wyjściu z toalety.                                      Odkażanie rąk jest bardzo ważne. Należy to również robić w odpowiedni sposób.

Na początek warto zauważyć, że chociaż omówimy tutaj wiele wskazówek dotyczących czyszczenia i odkażania telefonów i urządzeń mobilnych to żaden z nich, w żaden sposób nie zastępuje potrzeby starannego mycia rąk.

Nie musisz myć rąk przed każdym dotknięciem urządzenia – byłoby to niepraktyczne i nierealne – ale powinieneś pamiętać o częstym myciu rąk, szczególnie za każdym razem, gdy Twoje ręce miały kontakt z powierzchniami wspólnymi (takimi, które są dotykane przez inne osoby) lub przygotowujesz się do jedzenia.

Zalecane środki czyszczące.

Odkażanie smartfona to zadanie dla specjalnych środków czyszczących!

Pewnie zastanawiasz się, jak codziennie czyścić telefon lub swoje urządzenie.

Pierwszym krokiem powinna być wizyta na witrynie producenta telefonu w celu uzyskania wyczerpujących instrukcji na temat najlepszych dostępnych metod czyszczenia.

Wszyscy wiodący producenci telefonów tacy jak Samsung, Apple, Huawei oraz Xiaomi umieścili na swoich stronach internetowych szczegółowe wskazówki dotyczące higieny w  czasie COVID-19. Znaleźć można tam podstawowe procedury, których należy przestrzegać oraz wykaz środków dopuszczonych do dezynfekcji.

W nowszych modelach telefonów mało prawdopodobne jest uszkodzenie telefonu za pomocą niezatwierdzonego środka czyszczącego – rynek przepełniony jest aktualnie asortymentem powstałym na tymczasowych zezwoleniach, bez dokładnych badań, m.in. działania na materiały. Jest to jednak możliwe i należy tego unikać.

Częstotliwość i metoda czyszczenia.

Jak często należy dezynfekować telefon podczas tej epidemii?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od tego, jak często trzymasz telefon. Jeśli często używasz telefonu, dezynfekowanie go kilka razy dziennie jest absolutnie odpowiednie. Jeśli ponadto nie jesteś jedyną osobą, która korzysta z urządzenia – czyść go po każdym użyciu i uczul na to współpracowników. Szczególnie jeśli jest to np. telefon służbowy i każdy w pracy ma do niego dostęp. W ten sposób utowyrzysz w swoim miejscu pracy kulturę dbania o otoczenie.

Ważna wskazówka na temat metody czyszczenia!

Nigdy nie spryskuj odkażanego smartfona środkiem czyszczącym bezpośrednio,

nawet jeśli jest to zatwierdzony środek czyszczący o którym wspominaliśmy powyżej. Zamiast tego użyj ściereczki lub rozpyl środek czyszczący na papierowy ręcznik lub szmatkę, a następnie użyj go na telefonie. Nie pozwól, aby ściereczka lub płyn zetknęły się z aparatem lub różnymi portami i postaraj się chronić również ekran. Jest to zgodne również z zaleceniami instrukcjami producentów profesjonalnych środków do dezynfekcji takich jak Medilab, Medisept lub Ecolab

Kolejna ważna wskazówka:

Wyłącz swój smartfon przed odkażeniem!

Wyłącz telefon komórkowy, tablet lub inne urządzenie przed jego dezynfekcją. Jest to po prostu rozsądny ruch do czyszczenia każdego elementu elektrycznego. Inaczej narażasz swój telefon lub tablet na zwarcie. Oczywiście naprawimy to dla Ciebie, ale to właściwie najgorsze co może się stać z telefonem.

odkażony laptop i smartfon nie tylko jest bezpieczny, ale i wspaniale się prezentuje

Aby uzyskać więcej informacji na temat prawidłowego dezynfekowania telefonów i innych urządzeń przenośnych podczas pandemii COVID-19, lub aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach, porozmawiaj już dziś z pracownikami Szybeczka.pl na czacie lub telefonicznie!

Z chęcią odpowiemy na pytania nawet pozornie nie związane z tematem 😊

  • poinformujemy o kosztach naprawy, a warto dodać że jesteśmy jednym z najtańszych i najszybszych serwisów w Polsce!
  • doradzimy przy zakupie nowego telefonu, kto jak nie serwisant wie które modele częściej ma na swoim „stole operacyjnym”?
  • sprowadzimy na zamówienie niemal każdy towar z kategorii GSM i nie tylko już na następny dzień!

 

Część druga

Dołącz do Newslettera by otrzymać 5 % rabatu na pancerny pokrowiec

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z technologii z krótkimi opisami i linkami. Jeśli pojawią się rabaty na akcesoria do Twojego modelu telefonu również się do Ciebie odezwiemy!

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Bezpieczne odkażanie telefonu komórkowego i tabletów - część 2 - […] Cz.1 […]

Wyślij komentarz