fbpx

Wymiana portu ładowania Warszawa

30 minut na wymianę portu ładowania?*

*dotyczy wybranych modeli. Zapytaj o szczegóły

 

Kiedy konieczna będzie wymiana portu ładowania?

Telefon się nie ładuję? Kabel bardzo łatwo wypina się ze złącza ładowania? Nie możesz włożyć wtyczki od ładowarki do telefonu? Kabel złamał Ci się porcie? W większości przypadków problem leży po stronie portu ładowania.
Pierwszą diagnozą jaką jesteś w stanie dokonać w warunkach domowych jest ocena wizualna stanu portu ładowania. Jeżeli widzisz złamanie, brakujące lub powyginane elementy znajdujące się w złączu świadczyć będzie to o konieczności jego wymiany.
Co w przypadku kiedy wizualnie port wygląda na nieuszkodzony? Możesz spróbować ocenić czy nie jest zapchany. Bardzo często do portu dostają się małe elementy materiału, piasku lub większe obiekty. Będą one blokować miejsce na włożenie kabla do urządzenia. Możesz spróbować wydłubać je twardym cienkim narzędziem które nie jest podatne na złamanie.

 

 

Jeżeli używasz narzędzia metalowego upewnij się, że nie przewodzi on prądu. Możesz spowodować zwarcie portu ładowania. Nie zalecamy jednak robienia tego samemu. Czyszczenie portu ładowania przez wykwalifikowaną osobę zajmie kilka minut, a nieumiejętne czyszczenie może skutkować trwałym uszkodzeniem portu.
Jeżeli wykonałeś powyższe kroki i nie widzisz w dalszym ciągu przyczyny nieładowania Twojego urządzenia problem może okazać się głębszy. Uszkodzenia ulec mogła płyta główna lub inne podzespoły w urządzeniu. W tym przypadku wymagana będzie dokładniejsza ekspertyza urządzenia.

Czy wymiana portu ładowania jest opłacalna?

Koszt wymiany złącza ładowania najczęściej stanowi niewielką część ceny nowego urządzenia. Jeżeli okaże się że do wymiany jest sam port ładowania, jest to dosyć prosta operacja dla wykwalifikowanego serwisanta. Naszym zdaniem warto jest naprawić urządzenie. 

Cennik usługi znajduję się poniżej

Wymiana szybki Apple iPhone
Wymiana szybki Samsung

Wymiana szybki Huawei
Wymiana szybki Xiaomi

 

Czy mogę samodzielnie wymienić szybę? 

 

W internecie można znaleźć wiele różnych poradników ilustrujących w jaki sposób można samodzielnie dokonać wymiany portu ładowania w telefonie. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest to skomplikowane. Jednak do wykonania wymiany złącza potrzebne są profesjonalne narzędzia oraz odpowiednia wiedza w zakresie serwisu telefonów.
Przy wymianie portu ładowania konieczne może być odklejenie klapki, a nawet odklejenie wyświetlacza. Istnieje wtedy poważne ryzyko uszkodzenia tych elementów. Oprócz tego nieprawidłowe odpinanie i podpinanie elementów w telefonie może wywołać katastrofalne w skutkach zwarcie. W niektórych urządzeniach port ładowania niestanowi oddzielnego elementu odpinanego od urządzenia, a jest przylutowany do płyty głównej. 

 

Wymiana takiego portu wymagać będzie posiadania odpowiednich maszyn, narzędzi oraz wiedzy z zakresu lutowania. Nieprawidłowe przylutowanie portu może wywołać zwarcie, a w najgorszym razie trwałe uszkodzenie płyty głównej. Musisz pamiętać również o swoim bezpieczeństwie. Istnieje ryzyko wprowadzenia do organizmu niebezpiecznych substancji w postaci dymu itp. Jak również istnieje ryzyko oparzenia w trakcie takiej operacji.
W związku z tym zalecamy udanie się do profesjonalnego serwisu telefonów takiego jak Serwis Szybeczka.pl. 

Możesz nam zaufać!

sprawdź opinie o nas i przekonaj się, jak dbamy o naszych klientów

 

Obsługa bardzo profesjonalna i miła, jeśli chodzi o ceny to też bardzo w porządku, nawet byłam ostatnio z telefonem i Pan mi go sprawdzał, nie wziął nawet złotówki, bo pewnie w innym miejscu by mnie nieźle skasowali, naprawdę z całego serca polecam SZYBECZKĘ
Katarzyna W.

opinia z Facebook

Miła i profesjonalna obsługa. Ekipa panów zaangażowana w swoją pracę i nastawiona na zadowolonego klienta. Polecam.
Małgorzata K.

opinia z Google

Gorąco polecam. Pracownicy bardzo mili i pomocni, cena niższa niż u konkurencji. Termin naprawy krótki. Jeżeli znowu coś zniszczę w swoim telefonie to pewnie wrócę do tego serwisu. 5/5
Konrad O.

opinia z Google

Rzeczy, które naprawiamy

Lata doświadczenia w branży napraw telefonów pozwoliły nam na poszerzenie wiedzy z tego zakresu, a co za tym idzie – portfolio naszych usług.

Dlatego po tak wielu trudach i lekcjach, jesteśmy w stanie nazwać się ekspertami w swoim fachu.

Mając możliwość naprawy każdej usterki sprawiamy, że możesz się odprężyć, gdyż Twoje urządzenie znajduję się we właściwym miejscu i we właściwych rękach.

Wymiana Szybki

Jest to rdzeń naszej działalności. Przerobiliśmy łącznie kilka tysięcy wyświetlaczy w ciągu ponad 5 lat działalności. Wymień samą szybkę i zobacz, ile możesz zaoszczędzić!

Wymiana Wyświetlacza

Jest to poważna usterka. Wymienimy Twój wyświetlacz na fabrycznie nowy, lub na regenerowany oryginał w lepszej cenie.

Wymiana Baterii

Telefon nie włącza się nawet po podpięciu do ładowarki? Bateria trzyma wyjątkowo krótko? Pora na wymianę baterii w telefonie, a my Ci w tym chętnie pomożemy!

Gniazdo Ładowania

Telefon nie ładuje? Nie widzi go komputer? Jesteśmy w stanie wymienić gniazdo ładowania, które najpewniej uległo awarii.

Oprogramowanie

Zawiesza się system? Telefon się resetuje? Chcesz zrobić kopię zapasową, lub aktualizację systemu? Pomożemy Ci w tym!

Wymiana Kamery/ Aparatu

Aparat nie łapie focusa? Zdjęcia są zamglone? Włączasz aplikację Aparat i widzisz ciemny ekran? Wymienimy kamerę w Twoim telefonie!

Wymiana Głośnika

Nie słyszysz swojego rozmówcy w słuchawce? Nie możesz włączyć ulubionej muzyki na głos? Wymieniamy zarówno głośniki główne (buzzer) jak i głośniki rozmów!

Wymiana Tylnej Klapki

Pęknięta klapka baterii? Nie pękaj, pomożemy i wymienimy ją na nową!