fbpx

Kamera nie działa w aplikacji WhatsApp podczas połączeń wideo?

4 kw., 2021

Wielu użytkowników skarżyło się, że kamera nie działa w aplikacji WhatsApp podczas wideokonferencji lub połączeń. Według nich inni użytkownicy mogą ich dobrze słyszeć ale nic nie widzą. Podczas gdy prowadzimy rozmowy, zawsze chcemy, aby wszystko działało poprawnie, zwłaszcza jeśli podczas wideokonferencji omawiany jest jakiś ważny temat a chcemy coś pokazać.

W tym artykule poprowadzę Cię przez rozwiązywanie problemów z telefonem, aby aparat znów działał w WhatsApp. Postaramy się przyjrzeć wszystkim możliwościom i wykluczyć je jedna po drugiej, dopóki nie ustalimy przyczyny takiego problemu i miejmy nadzieję, że uda nam się go naprawić. Jeśli masz taki problem, czytaj dalej, ponieważ być może będziemy w stanie Ci pomóc.

kamera whatsapp nie działa

Aparat nie działa na WhatsApp

Przebieg naszego rozwiązywania problemów będzie polegał na ustaleniu, czy to tylko jeden z tych drobnych problemów z oprogramowaniem, a następnie przejdziemy do bardziej skomplikowanych procedur. Oto, co musisz zrobić:

 1. Najpierw uruchom ponownie telefon

  Musisz spróbować odświeżyć pamięć telefonu, a także ponownie załadować wszystkie jego aplikacje i usługi, zanim zrobisz cokolwiek innego. Wyklucza to możliwość, że przyczyną problemu są drobne problemy związane z oprogramowaniem układowym.

  Aby ponownie uruchomić urządzenie, naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania, aż pojawią się opcje zasilania. Wybierz opcję Uruchom ponownie i poczekaj, aż telefon zakończy ponowne uruchamianie.

  Po ponownym uruchomieniu uruchom WhatsApp i spróbuj przeprowadzić rozmowę wideo, aby sprawdzić, czy kamera działa teraz prawidłowo.

 2. Przetestuj aparat

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest sprawdzenie, czy kamera działa samodzielnie. Aby to zrobić, uruchom domyślną aplikację aparatu. Jeśli otworzy się bez problemu, spróbuj nagrać wideo i sprawdź, czy działa. Jeśli tak, problem nie dotyczy sprzętowego aparatu.

Ale jeśli nie, to prawdopodobnie problem z aparatem, a nie z WhatsApp. Ale kontynuuj rozwiązywanie problemów i zobacz, co się stanie.

3. Sprawdź uprawnienia WhatsApp

Jednym z najczęstszych powodów, dla których aplikacja nie może już korzystać z określonej usługi, jest uprawnienie. Jeśli aplikacja nie może używać aparatu, musisz zmienić uprawnienia do działania.

Więc jeśli kamera działa dobrze, ale nie podczas rozmowy wideo w WhatsApp, musisz sprawdzić uprawnienia aplikacji. Oto jak:

1. Przesuń palcem z dołu ekranu w górę, aby podnieść szufladę aplikacji.
2. Przejdź do ekranu, na którym znajduje się WhatsApp.
3. Stuknij i przytrzymaj jego ikonę, aż pojawią się opcje.
4. Stuknij Informacje o aplikacji.
5. Przewiń w dół, aby znaleźć uprawnienia i dotknij go.
6. Na następnym ekranie zostaną wyświetlone usługi, do których aplikacja ma dostęp.
7. Wprowadź niezbędne zmiany, a następnie spróbuj ponownie skorzystać z WhatsApp.

Po upewnieniu się, że uprawnienia są dobre, a problem nadal występuje, przejdź do następnego rozwiązania.

4. Zresetuj WhatsApp Messenger

Zresetowanie WhatsApp w zasadzie oznacza wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych. Spowoduje to przywrócenie domyślnych ustawień i konfiguracji aplikacji. Jeśli jest to jeden z przypadków, w których działa aplikacja, to powinno wystarczyć, aby to naprawić.

1. Przejdź do ekranu, na którym znajduje się WhatsApp.
2. Stuknij i przytrzymaj ikonę WhatsApp, aż pojawią się opcje.
3. Stuknij Informacje o aplikacji.
4. Dotknij opcji Pamięć.
5. Stuknij Wyczyść pamięć podręczną.
6. Teraz dotknij Wyczyść dane i dotknij OK, aby potwierdzić.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, wypróbuj następne rozwiązanie.

5. Zainstaluj ponownie WhatsApp

Po zresetowaniu aplikacji i nadal nie możesz korzystać z aparatu, nie masz innego wyjścia, jak tylko usunąć ją z telefonu, aby usunąć wszystkie pliki pamięci podręcznej i dane, które mogły zostać uszkodzone. Następnie pobierz nową kopię ze Sklepu Play, aby upewnić się, że używasz najnowszej wersji.

1. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby podciągnąć szufladę aplikacji.
2. Przejdź do ekranu, na którym znajduje się WhatsApp.
3. Stuknij i przytrzymaj jego ikonę, aż pojawią się opcje.
4. Stuknij Odinstaluj i potwierdź.
5. Po pomyślnym odinstalowaniu aplikacji uruchom Sklep Play.
6. Wyszukaj WhatsApp ”i stuknij aplikację WhatsApp Messenger.
7. Stuknij Zainstaluj i zaczekaj, aż telefon zakończy instalację aplikacji.

Jeśli chodzi o naprawianie problemów związanych z aplikacjami, które wystąpiły bez wyraźnego powodu lub przyczyny, te procedury wystarczą, aby wszystko znów działało idealnie.

6. Przywróć ustawienia fabryczne swojego telefonu

Jeśli jednak z jakiegoś powodu aparat nie działa w programie Whatsapp Messenger nawet po wykonaniu powyższych procedur lub jeśli sam aparat ma problem, to co musisz zrobić, to przywrócić ustawienia fabryczne całego urządzenia.

Ta procedura rozwiąże każdy problem z oprogramowaniem, ale zawsze spowoduje usunięcie wszystkich danych osobowych i aplikacji. Dlatego przed zresetowaniem utwórz kopię ważnych plików, a gdy będziesz gotowy, wykonaj następujące kroki, aby zresetować telefon:

 1. Przesuń palcem w dół od góry ekranu, a następnie dotknij ikony Ustawienia.
 2. Znajdź i stuknij Zarządzanie ogólne.
 3. Kliknij Resetuj.
 4. Kliknij Przywracanie danych fabrycznych.
 5. Przewiń w dół do dołu ekranu i dotknij Resetuj.
 6. Jeśli pojawi się monit, wprowadź kod PIN, hasło lub wzór.
 7. Na koniec dotknij Usuń wszystko.

Mam nadzieję, że ten przewodnik rozwiązywania problemów był pomocny. Zapraszamy również na naszego facebooka na którym pokazujemy więcej fajnych i ciekawych rozwiązań z Twoim telefonem!

 

Sprawdź pozostałe artykuły

iPhone się zawiesił?

IPhone się zawiesił? Wymuś ponowne uruchomienie iPhone!   Z pewnością każdy z nas miał kiedyś problem z telefonem, który przestał reagować na jakiekolwiek działania i się zawiesił. Gdy iPhone się...

czytaj dalej
iOS 16.4.1

iOS 16.4.1

Firma Apple niedawno wprowadziła nową aktualizację systemu iOS 16.4.1. Wprowadzono sporo udoskonaleń systemu, ale niestety powstały też przez to poważne błędy dotyczące między innymi bezpieczeństwa....

czytaj dalej

Wypalenie wyświetlacza

Wypalenie wyświetlacza może spotkać użytkowników smartfonów z wyświetlaczami OLED i AMOLED. Czy możesz naprawić tak uszkodzony wyświetlacz samodzielnie? Czy możesz jakoś temu zapobiec? Przeczytaj...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz