fbpx

Bezpieczne odkażanie telefonu komórkowego i tabletów – część 2

21 cze, 2020

W pierwszej części omówiliśmy podstawowe wskazówki dotyczące czyszczenia i odkażania telefonu. Ta praktyka stała się o wiele bardziej istotna podczas niedawnego wybuchu pandemii COVID-19 na całym świecie. Koronawirus rozprzestrzenia się przez często dotykane powierzchnie i właśnie dlatego warto zadbać o odkażenie telefonu.

COVID-19 to choroba zakaźna

Sprawdź część pierwszą tego artykułu

W Szybeczka.pl jesteśmy bardzo świadomi wybuchu pandemii i podjęliśmy wszystkie możliwe sposoby by dalej pracować, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości usługi naprawy telefonów i tabletów. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by ograniczyć wszelkie ryzyko pojawienia się wirusa w naszej placówce.

Dzisiaj omówimy kilka podstawowych i praktycznych wskazówek dotyczących czyszczenia smartfona w czasie pandemii, a także kilka podstawowych obszarów zachowań związanych z telefonem, na które powinieneś mieć oko.

Podstawowe kroki i porady dotyczące odkażanie telefonu

Kilka ogólnych wskazówek i kroków w zakresie prawidłowego czyszczenia telefonu, tabletu lub innego urządzenia mobilnego, mając na uwadze warunki sanitarne, w tym kilka zaleceń od Apple dotyczących ich produktów:

  • Używaj tylko miękkich, niestrzępiących się ściereczek lub ręczników.
  • Przed czyszczeniem odłącz wszystkie kable zasilające lub inne wtyczki.
  • Trzymaj płyny i wilgoć z dala od urządzenia, szczególnie otwory takie jak porty ładowarki zamiast tego priorytetem jest użycie alkoholu lub chusteczki dezynfekującej.
  • Nie rozpylaj żadnych środków czyszczących bezpośrednio na urządzenie.
  • Nie używaj wybielacza chlorowego, który może uszkodzić telefon.
  • Podczas czyszczenia nie zapomnij o obudowie telefonu lub tabletu, ponieważ będą one często dotykane.

odkażanie telefonu

Najpierw umyj ręce

Wspominaliśmy o myciu rąk jako istotnym obszarze w części pierwszej i chcieliśmy to zrobić ponownie tutaj, ponieważ jest to najważniejsze. W szczególności zalecamy umycie rąk przed rozpoczęciem czyszczenia lub odkażania telefonu – jeśli tego nie zrobisz, możesz wyczyścić cały przedmiot, ale nadal przenosić na niego choroby zakaźne.

Udostępnianie telefonu innym osobom

Dzielenie się telefonem to nic złego, no chyba że trwa epidemia choroby zakaźnej

Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia której nie można pominąć w temacie odkażanie telefonu

Ponieważ COVID-19 jest chorobą zakaźną, na którą ludzki organizm nie jest odpowiednio przygotowany, powinniśmy radykalnie ograniczyć przekazywanie telefonu osobom trzecim. Nie chodzi tylko o wspólne korzystanie z telefonu, chodzi również o dzielenie się zdjęciami, filmikami i stronami. Zamiast pokazywać komuś na telefonie śmieszny filmik z kotami, dużo bezpieczniej jest go wysłać na Messengerze, lub przez SMS. Niestety „zasada 3 sekund” to bujda, a wirusy przedostają się na nową powierzchnię w ułamku sekundy. Są przy tym tak małe, że pory na skórze są dla nich jak dla nas układ słoneczny. Jeśli telefon jest współdzielony, należy jak najczęściej myć ręce, najlepiej po każdym użyciu, lub używać rękawic ochronnych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia i odkażania smartfona lub dowiedzieć się o naszych usługach naprawy telefonu, porozmawiaj dziś z pracownikami Szybeczki.

wyślij wiadomość

wyślij wiadomość

Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z pracownikami Szybeczka.pl. Możesz to zrobić poprzez Facebook, Instagram, telefonicznie, lub mailowo. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości!

W związku z pandemią i w trosce o Państwa bezpieczeństwo oferujemy usługę Door2Door.

Teraz możecie Państwo umówić się na dojazd naszego pracownika w obrębie Warszawy, lub wysłać do nas kuriera, jeśli mieszkają Państwo dalej.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel. 790 488 070
kontakt@szybeczka.pl

 

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Wskazówki dotyczące bezpiecznego odkażania smartfonów i tabletów - […] Część druga […]

Wyślij komentarz