fbpx

Szkodliwe nawyki związane z baterią telefonu – część 2

30 maj, 2021

W pierwszej części tej dwuczęściowej serii blogów omówiliśmy podstawowe zasady korzystania z telefonu, które mogą ograniczać żywotność baterii oraz złe nawyki związane z bateria. Istnieje kilka obszarów, które możesz dostosować, jeśli chcesz ograniczyć obciążenie baterii telefonu, w tym niektóre, które będą miały niewielki lub żaden wpływ na sposób użytkowania Twojego telefonu.

W Szybeczka.pl służymy pomocą w przypadku różnych problemów z baterią telefonu, w tym wymiany baterii i aktualizacji w ramach naszych usług naprawy telefonów, które obejmują zarówno iPhone’y, jak i telefonów Samsung, Huawei czy Xiaomi.

Jakie są inne typowe problemy z używaniem telefonu, które zalecamy naszym klientom, jeśli chcą zmaksymalizować żywotność baterii w telefonie? Oto elementarz.

Obawy dotyczące temperatury ze złą

Chociaż być może nie zdawałeś sobie z tego sprawy, baterie do telefonów działają tylko w określonym zakresie temperatur. Ten zakres jest dość szeroki, ale wiele razy telefony kończą w warunkach, które są poza nim – albo znacznie powyżej, albo znacznie poniżej.

W obydwu sytuacjach czy przegrzejemy czy za bardzo schłodzimy nasz telefon mogą być one problemami, które ograniczają żywotność baterii. Przegrzewająca się bateria, która może być spowodowana wszystkim, od zbyt dużego obciążenia telefonu po zbyt długie przebywanie na gorącym słońcu, często w takich momentach Smartfon przestaje działać;

To samo może się stać z baterią, która jest zbyt zimna, w zależności od niskich temperatur. Są to również inne problemy z działaniem telefonu, które mogą mieć miejsce również w ekstremalnych temperaturach. Najprostszym rozwiązaniem jest unikanie tych różnic temperatur, przynajmniej gdy masz przy sobie telefon.

Zbyt wiele uruchomionych aplikacji

Inną przyczyną słabej żywotności baterii w niektórych telefonach jest obecność zbyt wielu uruchomionych lub zainstalowanych aplikacji, zwłaszcza tych, które nie są regularnie używane. Jest to szczególnie ważne, jeśli niektóre z tych aplikacji działają w tle i zużywają dużo energii – w telefonie są programy diagnostyczne, które pokażą, ile danych używa dany program, i powinieneś je sprawdzić.

Jeśli to możliwe, usuń aplikacje, których nie używasz, zwłaszcza te, które zajmują dużo miejsca lub czasami działają w tle.

Złe nawyki związane z rozładowującą się baterią

Złe nawyki związane z rozładowującą się baterią

Dane przez Wi-Fi – złe nawyki z bateria telefonu

Zwróciliśmy uwagę na różnice między LTE a 3G / Wi-Fi powyżej i kolejne krótkie słowo na ten temat tutaj: Jeśli jesteś w sytuacji, w której ufasz połączeniu Wi-Fi dostępnemu dla twojego telefonu, powinieneś je podłączyć. Wi-Fi jest znacznie mniej obciążające baterię telefonu niż znajdowanie i utrzymywanie połączenia danych, które powinno polegać tylko na tym, gdy jesteś poza domem i nie masz legalnego połączenia Wi-Fi.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której nie ufasz publicznej sieci WiFi w danym miejscu, w takim przypadku możesz pozostać przy użyciu danych.

Pełne ładowanie powyżej 100% = pozwalanie na powolną śmierć

Wreszcie, istnieje wielki mit o tym, że telefon całkowicie umrze, a następnie w pełni go ładuje, nawet powyżej 100% – ludzie wierzą, że poprawi to żywotność baterii. Mówiąc najprościej, żadna z tych rzeczy w ogóle nie jest prawdziwa.

Powinieneś wyjąć ładowarkę telefonu, gdy tylko osiągnie 100%; nigdy też nie należy pozwalać, aby telefon osiągnął zero, ponieważ z czasem osłabia to baterię. Raczej zalecamy podłączenie go do ładowania, gdy osiągnie około 40% żywotności baterii.

Aby uzyskać więcej informacji na temat typowych nawyków, które powinieneś wyeliminować, jeśli chcesz zmaksymalizować żywotność baterii telefonu lub dowiedzieć się o naszych naprawach telefonów, naprawach smartwachy lub innych usługach naprawy urządzeń, porozmawiaj z personelem Szybeczka.pl już dziś.

Zajrzyj również do poprzedniej części z tego cyklu Szkodliwe nawyki związane z baterią telefonu – część 1

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz