fbpx

Szkodliwe nawyki związane z baterią telefonu – część 1

2 maj, 2021

Żywotność baterii jest częstym tematem dla wielu właścicieli smartfonów, a niemal uniwersalnym celem chyba każdego jest maksymalizacja długości baterii telefonu. Istnieje wiele taktyk, które możesz zastosować w tej sferze – w rzeczywistości maksymalizacja baterii telefonu często dotyczy tego, czego nie robisz z telefonem a co robisz lub co działa w tle.

Jak możemy Ci pomóc?

W Szybeczka.pl z przyjemnością regularnie pomagamy klientom w kwestiach związanych z baterią, ładowaniem i licznymi powiązanymi problemami w ramach naszych usług napraw telefonu, które obejmują również takie tematy, jak zalanie, pęknięcia ekranu, problemy z dźwiękiem i wiele innych problemów, które możesz doświadczać.

Wiedza od specjalistów

Zapewnimy Ci całą niezbędną wiedzę specjalistyczną, jak zoptymalizować wydajność baterii Twojego telefonu – w tym kilka nawyków lub zachowań przyjmowanych przez wielu właścicieli smartfonów, które można łatwo wyeliminować, aby zwiększyć pojemność baterii i ograniczyć te problemy w czasie.

Oto niektóre z najbardziej powszechnych nawyków, których należy unikać, jeśli chcesz zmaksymalizować żywotność baterii w Twoim telefonie

test żywotności baterii

Wyszukiwanie sygnału

Jednym z największych zabójców dzisiejszych baterii do telefonów jest sytuacja, gdy znajdujesz się w obszarze o niskim poziomie sygnału, a telefon jest zmuszony szukać sieci 3G lub LTE.

Istnieją dwie strony tego:

  • próba zmiany domyślnej sieci na 3G,
  • próba zlokalizowania sygnału WiFi w okolicy.

Pierwszego z nich bardzo łatwo zaradzić – w ustawieniach telefonu i sieci zmieniasz sposób łączenia!

Apple

W przypadku iPhone wystarczy wejść w Ustawienia > Sieć komórkowa > opcje danych komórkowych > Głos i dane

Android

Na urządzeniach z Andoridem wystarczy wejść w Ustawienia > Połączenia > Sieci komórkowe > Tryb pracy sieci

Temu ostatniemu można jednak łatwo zapobiec: po prostu zmień ustawienia telefonu, aby Wi-Fi było wyłączone, chyba że jest połączone ze znaną siecią – lub nawet rozważ tymczasowe przejście w tryb samolotowy, jeśli wiesz, że nie będzie wystarczającej ilości sygnału, aby Twoje dane i tak działały .

Tylko dostęp do sieci komórkowej lub Wi-Fi muszą być włączone w danym momencie, a nie oba jednocześnie.

Funkcje jasności i mocy by zwiększyć żywotność baterii

Innym głównym źródłem problemów z baterią w telefonie są ustawienia jasności, które mogą zużywać baterię w niewiarygodnym tempie.

Generalnie zalecamy trzymanie się funkcji automatycznej jasności, które są obecnie oferowane w nowoczesnych smartfonach – nie tylko dlatego, że są idealne do działania, ale także dlatego, że pomagają zoptymalizować żywotność baterii. Jeśli ręcznie dostosujesz własną jasność i ustawisz ją przez cały czas na bardzo wysokim poziomie, bateria będzie się zużywać znacznie szybciej niż zwykle.

Tryb niskiego poboru mocy

Na podobnych liniach kolejna funkcja, która jest natywna dla smartfonów, to tryb niskiego poboru mocy. Pozwala to dostosować żywotność baterii telefonu, podczas gdy telefon ogranicza niektóre aplikacje działające w tle lub inne formy zużycia baterii, co pozwala na dalsze korzystanie z telefonu, zanim całkowicie zużyje.

Powinieneś regularnie korzystać z trybu niskiego zużycia energii, zwłaszcza jeśli wiesz, że przez pewien czas nie będziesz mieć możliwości ładowania telefonu i chcesz oszczędzać energię baterii.

Powiadomienia

Wszyscy lubimy czuć się popularni i otrzymywać wiele powiadomień na nasze telefony, ale może to znacznie obciążyć baterię. Chociaż z pewnością powinieneś pozostawić powiadomienia o ważnych obszarach swojego życia i przypomnienia, które koniecznie musisz zobaczyć, te osoby które mają stałe problemy z żywotnością baterii, często zauważają, że są one ograniczone przez zwykłe zmniejszenie ogólnej częstotliwości powiadomień.

W czasie większości powiadomień nasz ekran jest podświetlany co powoduje dodatkowe rozświetlenie się ekranu.

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji na temat nawyków, które należy ograniczyć, jeśli chcesz zmaksymalizować żywotność baterii telefonu lub dowiedzieć się o naszych naprawach telefonów lub innych usługach naprawy urządzeń, porozmawiaj z personelem Szybeczka.pl już dziś.

Zajrzyj również do kolejnego artykułu z naszego cyklu poradników, jak również sprawdź co jeszcze może powodować problemy z żywotnością Twojej baterii.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz