fbpx

Czy kupno odnowionego telefonu to dobry pomysł?

25 paź, 2020

Telefony po renowacji to ciekawa alternatywa dla kupowania telefonów w wersji budżetowej. Możesz mieć lepszy telefon odnowiony za te same pieniądze.

Jeśli zależy Ci na pudełkowej wersji telefonu i jesteś gotów dopłacić 500 zł tylko po to, żeby móc ściągnąć folię z telefonu to nie czytaj dalej. Jeśli jednak rezygnowałeś z szukania smartfona na rynku wtórnym ze względu na zbyt mało informacji to ten artykuł jest dla Ciebie!

Czym telefony odnowione różnią się od telefonów używanych?

Po pierwsze, telefony używane to nie to samo, co odnowione.

Telefony używane sprzedawane są przez osoby prywatne. Faktycznie możesz kupić kota w worku, jeśli opis jest niepełny. Nie musi nawet stać za tym zła wola. Po prostu telefon może mieć konto iCloud lub Samsung Account i przez to być nie w pełnie funkcjonalny. Ludzki błąd. Możesz jednak natrafić na świetną okazję.

Odnowione telefony to inna sprawa. Przeszły kontrolę w serwisie i z całą pewnością są w pełni funkcjonalne. Mają do tego wymienione często kluczowe podzespoły takie jak bateria i wyświetlacz, dzięki czemu zyskują nowe życie. Do tego są dokładnie wyczyszczone z danych przez co nie musisz nawet myśleć o tym, czy poprzedni właściciel nie zainstalował najnowszego trojana. Dodatkowo wystawiane są w celu szybkiej sprzedaży co automatycznie implikuje im cenę rynkową.

Macbook i iPhone

Plusy i minusy zakupu odnowionego telefonu

Odnowione telefony mają kilka zalet. Oto najlepsze powody, dla których warto kupić odnowiony telefon:

  • Oszczędzaj pieniądze – możesz kupić jak nowy telefon za przystępną cenę, a ponieważ jest on objęty gwarancją, zakup jest wolny od ryzyka.

  • Znajoma technologia – jeśli Twój ulubiony telefon umrze, możesz zastąpić go tym samym modelem i uniknąć bólu głowy związanego z dostosowywaniem się do nowych technologii.
  • Korzyści dla środowiska – Zakup odnowionego to decyzja przyjazna dla środowiska. Elektrośmieci to olbrzymie zagrożenie dla środowiska i duży problem we wszystkich krajach Unii a szczególnie w Polsce, gdzie dbanie o środowisko  jest nadal traktowane jako fanaberia dla nielicznych.

Zakup odnowionego telefonu ma jednak swoje wady. Producenci telefonów robią co mogą, żeby klienci kupowali nowe telefony jak najczęściej a konstruowanie sprzętu na lata jest dla nic po prostu mało opłacalne. Oznacza to, że nawet po renowacji telefon będzie powoli umierał. Doskonały przykład daje firma Apple i jej aktualizacje do starszych modeli iPhone ograniczające czas pracy baterii.

Telefon ze słuchawką

Zakup odnowiony telefon

Możesz kupić odnowione smartfony z wielu różnych źródeł. Aby jednak dokonać mądrego zakupu, pamiętaj o następujących kwestiach:

  • Upewnij się, że robisz zakupy w renomowanej firmie, która oferuje gwarancję. Jeśli urządzenie nie jest objęte gwarancją, prawdopodobnie nie jest warte swojej ceny. Gwarancja oznacza, że sprzedawca bierze na siebie odpowiedzialność za działanie telefonu. Jeśli nie chce jej wziąć to ma powód.
  • Zbadaj model telefonu który masz na oku na forach i poczytaj opinii użytkowników na ten temat. Możesz to zrobić np. na stronie https://www.mgsm.pl/pl/
  • Rozważ oszczędności. Odnowione smartfony mają niższe ceny niż nowe modele, ale w przypadku niektórych sprzedawców różnica nie jest aż tak duża. Warto kupować odnowione telefony na takich serwisach jak Allegro i OLX ponieważ masz od razu cenowe porównanie z nowymi, używanymi i innymi odnawianymi telefonami.

Odnowiony telefon

Potrzebujesz nowego telefonu? Stary leży rozbity a naprawa przewyższa jego wartość? Zadzwoń do serwisu Szybeczka.pl pod numerem 575 488 070 i spytaj się co możemy zaproponować lub zajrzyj na stronę Kontakt! Może się okazać, że nie tylko znajdziemy dla Ciebie nowoczesny smartfon w super cenie, ale i odkupimy stary! Na nasze telefony, podobnie jak i naprawy, dajemy aż 6 miesięcy gwarancji!

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz