fbpx

Funkcja Always On Display – co to, jak włączyć? – najważniejsze informacje zawsze na ekranie blokady

7 lut, 2023

Always On Display to zawsze aktywny wyświetlacz umożliwiający odczytywanie powiadomień na ekranie blokady. Funkcja Always On Display nie wymaga dotykania swojego smartfonu. Stałe wyświetlanie się na zablokowanym ekranie wybranych przez użytkownika informacji umożliwia szybki i wygodny dostęp. Data, godzina, kalendarz, wiadomości tekstowe, muzyka czy asystent głosowy to tylko niektóre aplikacje, które użytkownik może dostosować.

Always On Display – jak włączyć?

Jeśli ta funkcja jest dostępna w twoim telefonie to znajdziesz ją w ustawieniach ekranu blokady. Tam możesz dostosować powiadomienia do swoich preferencji. Poniżej prezentujemy jak uruchomić tą funkcję w iPhone 14 Pro. Recenzję tego urządzenia znajdziecie na tej stronie https://spidersweb.pl/2022/10/iphone-14-pro-recenzja-nie-polecam.html.

Zużycie baterii przy użyciu funkcji Always On Display

Obawą wielu użytkowników może być duże zużycie baterii przy włączeniu tej funkcji. Jednak funkcja ta jest dostępna tylko w smartfonach, które umożliwiają obniżenie do minimum dodatkowego zużycia baterii przy ciągłym używaniu tej funkcji dzięki użyciu ekranów w technologii AMOLED i OLED. Takie wyświetlacze wyłączają czarne partie ekranu, by nie marnować na nie energii. Ekran blokady przy włączeniu Always On Display jest głównie czarny co powoduje znikome zużycie baterii.

Podsumowując udostępniane w sieci testy zużycia baterii przy włączonej funkcji Always On Display możemy dojść do ogólnych wniosku, że jest ono zależne od modelu telefonu oraz ustawień. Najnowsze modele smartfonów z wydajniejszą baterią mogą mieć mniejsze zużycie baterii przy użyciu tej aplikacji. Największą różnicę widać jednak przy ustawieniu powiadomień w wersji czarno- białej, która potrafi ograniczyć zużycie baterii w porównaniu do wersji kolorowej nawet o kilka procent  w ciągu 12 godzin.

W przeprowadzonym przez nas teście na iPhone 14 Pro z włączoną funkcją Always on Display zauważyliśmy znaczący spadek naładowania baterii. Telefon bez aktywnego ekranu blokady miał 74% naładowania. W momencie kiedy to samo urządzenie z aktywną funkcją wyłączyło się z powodu rozładowania.

Musimy pamiętać również, że oznaka szybkiego spadku naładowanej baterii może być wynikiem słabej kondycji baterii. W innym naszym wpisie przedstawiamy oznaki, które świadczą o złej kondycji baterii. Link do wpisu znajdziecie tutaj https://szybeczka.pl/czas-wymienic-baterie-iphone/.

Zabezpieczenie ekranu przed wypaleniem – Always On Display

Włączając funkcję Always On Display zwiększa się ryzyko wypalenia wyświetlacza. Zabezpieczeniem przed taką sytuacją jest przesuwanie przez telefon stałych, długo wyświetlanych komunikatów (np. zegara) w różne miejsca ekranu. Ta opcja może być dostępna w ustawieniach lub automatycznie włączana przez telefon po uruchomieniu funkcji zawsze aktywnego ekranu blokady.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz