fbpx

3 znaki, że czas wymienić baterię iPhone’a

Bateria w smartfonach, nie tylko od Apple iPhone, to temat drażliwy. Ile razy słyszałeś porównanie baterii nowoczesnego smartfona i Nokii 3310? Żaden smartfon nie wytrzyma na jednym ładowaniu 2 tygodni. Mało tego, po każdym ładowaniu bateria jest coraz bardziej zużyta a co za tym idzie- słabsza.

Czy potrzebujesz by w Twoim telefonie znajdowała się nowa bateria do iPhona?

bateria telefonu

Jeśli masz iPhone’a od ponad roku, istnieje duża szansa, że ​​odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”. Według Apple bateria może wytrzymać 500 pełnych cykli ładowania, zachowując 80 procent swojej pierwotnej pojemności. Tak więc, jeśli ładujesz iPhone’a codziennie lub częściej niż raz dziennie – bateria może pozywać oznaki zużycia.

Zużyta bateria, oprócz zmniejszonej pojemności, wykazuje również inne objawy.

Oto niektóre z nich:

Twój iPhone nagle się wyłącza i wymagana jest wymiana baterii w Twoim iPhone

Jeśli Twój iPhone niespodziewanie wyłączy się, gdy bateria nadal jest naładowana, nie jest to dobry znak.

Częstą przyczyną tego problemu jest problem z kalibracją. W takim przypadku należy naładować bateria do pełna i zresetować telefon. Równie często jednak przyczyną jest zużyta bateria. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest jej wymiana.

Twój iPhone działa tylko po podłączeniu

Jeśli po odłączeniu od ładowarki iPhone natychmiast idzie na spotkanie ze swym Stwórcą to jest to najbardziej oczywisty symptom problemów z baterią.

Telefon co prawda nadal działa, jednak nie pasuje do niego już sformułowanie “urządzenie mobilne”

Jeśli chcesz to zmienić to po prostu wymień baterię. Jest to prosta i niezbyt kosztowna operacja. Możesz to zresztą sam sprawdzić tutaj

stary telefon i wymiana baterii iPhone

Twój iPhone jest gorący w dotyku

Smartfony Apple zaprojektowane są w taki sposób, by redukować i odprowadzać ciepło, a nie je gromadzić.

Oczywiście jeśli zostawiłeś telefon na słońcu to pewnie dlatego jest gorący. Jeśli jednak nie ma ku temu żadnego wyraźnego powodu to problemem jest prawdopodobnie właśnie bateria.

wymiana baterii iPhone

Wymiana baterii iPhone

Gdzie pójdziesz na wymianę baterii swojego iPhone?

Wymianą baterii na szczęście nie zajmują się tylko autoryzowane serwisy współpracujące bezpośrednio z samym producentem. Biorąc pod uwagę ile trwa u nich naprawa gwarancyjna to pewnie byś czekał na na nową baterię parę miesięcy.

Może to zrobić każdy specjalista od naprawy iPhone z dostępem do baterii. Bateria wymaga zainstalowania i rozklejenia telefonu, więc raczej nie polecamy zabierać się za to osobiście.

Szybeczka.pl logo

Prawdę mówiąc najlepszym wyborem jest serwis Szybeczka.pl gdzie w pół godziny będziesz miał swój telefon z nową baterią z powrotem! Ponieważ szybkie naprawy to dla nas standard- nie dopłacasz dodatkowo za serwis ekspres. Po prostu tacy jesteśmy 🙂

Możesz odwiedzić nas osobiście, lub wysłać do nas telefon, a my go naprawimy zgodnie z ustaleniami.

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy bądź Messengera! Nowa bateria to dopiero początek odnowy telefonu.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz