fbpx

Zwiększanie wydajności smartfona z Androidem – Aplikacje

28 cze, 2020

Dla tych, którzy chcą zgłębić nieco techniczną stronę zostały przygotowane aplikacje pozwalające na bieżąco monitorować wewnętrzne działanie a zarazem zwiększenie wydajności smartfona. Android to system operacyjny dla tych, którzy chcą czegoś więcej od technologii. 

Dowiedz się które aplikacje zabierają cenny czas pracy baterii nie dając przy tym nic w zamian, które obciążają telefon przez co nie chodzi płynnie i jakie dane można usunąć w celu zwiększenia pojemności pamięci wbudowanej jednocześnie nie usuwając nic szczególnie istotnego.

android to zielony robocik

Jak zwiększyć wydajność smartfona?

Oto lista aplikacji które Ci w tym pomogą:

  • Elixir 2
  • Tiny core
  • DiskUsage
  • Android Assistant
  • CleanMaster

Kontrola wydajności by zwiększanie wydajności smartfona

zwiększanie wydajność baterii smartfona

Elixir 2

Prosta i pomocna aplikacja do kontroli użycia telefonu.  Możesz na niej sprawdzić:

– Stan baterii

– Pozostałe cykle ładowania

– Sieci bezprzewodowe i łączność

– Pojemność przechowywania

– Wykorzystanie procesora i pamięci

– I więcej…

Aplikacja umożliwia również sprawdzenie skuteczności konkretnych ustawień w celu zoptymalizowania pracy urządzenia.

Możesz sprawdzić np. jak zmniejszenie jasności ekranu wpłynie na baterię i wiele innych.

Aplikacja jest darmowa, jednak jeśli nie lubisz reklam to będziesz musiał dopłacić.

TinyCore

 

Jest to niewielki widżet do monitorowania pamięci RAM i procesora. Pojawia się na zegarem w pasku systemowym i jest przygotowany jako alternatywa do aplikacji. Działa w tle i jest dyskretny.

produktywność to wykonanie swojego planu

Przechowywanie i czyszczenie pamięci w celu zwiększenie wydajności smartfona

DiskUsage

Ten program informuje, które pliki zajmują miejsce na twoim urządzeniu, co pozwala zlokalizować i wyczyścić duże pliki. Szczególnie pomocne jeśli pamięć telefonu jest na wyczerpaniu a nie bardzo chcemy usuwać aplikacje lub zdjęcia.

Android Assistant

Android Assistant pomoże Ci zlokalizować i usunąć pliki pamięci podręcznej, pliki tymczasowe, aplikacje startowe i inne. Może odinstalować wiele aplikacji na raz, lub przenieść je na kartę SD. Dzięki temu masz więcej miejsca w pamięci telefonu na kluczowe pliki. Dodatkowo oszczędzasz baterię.

CleanMaster

Optymalizuje kilka funkcji za pomocą czystego, przyjaznego interfejsu. Obejmuje to program antywirusowy, menedżer aplikacji, niszczarkę plików, czyszczenie niepotrzebnych plików, wzmacniacz pamięci i sprawdzanie systemu pod kątem złośliwych plików.

 

Szybeczka.pl Logotyp

To tylko krótka lista wszystkich dostępnych aplikacji, które pomogą zwiększyć wydajność Androida. Przyjdź porozmawiać z naszą obsługą w Szybeczka.pl, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzystaniu ze smartfona z najwyższą wydajnością.

Sprawdź pozostałe artykuły

iPhone się zawiesił?

IPhone się zawiesił? Wymuś ponowne uruchomienie iPhone!   Z pewnością każdy z nas miał kiedyś problem z telefonem, który przestał reagować na jakiekolwiek działania i się zawiesił. Gdy iPhone się...

czytaj dalej
iOS 16.4.1

iOS 16.4.1

Firma Apple niedawno wprowadziła nową aktualizację systemu iOS 16.4.1. Wprowadzono sporo udoskonaleń systemu, ale niestety powstały też przez to poważne błędy dotyczące między innymi bezpieczeństwa....

czytaj dalej

Wypalenie wyświetlacza

Wypalenie wyświetlacza może spotkać użytkowników smartfonów z wyświetlaczami OLED i AMOLED. Czy możesz naprawić tak uszkodzony wyświetlacz samodzielnie? Czy możesz jakoś temu zapobiec? Przeczytaj...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz