fbpx

Wszystko co musisz wiedzieć o naprawie wyświetlacza

27 lut, 2022

Jeśli szukasz naprawy uszkodzonego ekranu telefonu, pozwól nam wyjaśnić różne rodzaje napraw uszkodzonego ekranu, ubezpieczenia telefonu i środków zapobiegawczych. Niezależnie od tego, czy masz pękniętą szybę lub całkowicie rozbity ekran, zwykle można go naprawić. W wielu przypadkach telefon nadal działa dobrze z uszkodzoną szybą, ale z czasem uszkodzone lub popękane są narażone na dalsze uszkodzenia. Naprawę telefonu najlepiej przeprowadzić jak najszybciej, aby uniknąć konieczności kosztowniejszych napraw.

Gdy przejdziesz do naprawy, zauważysz wiele opcji i cen. Istnieją samouczki online, które nauczą Cię, jak naprawić telefon w domu. Jeśli masz ubezpieczenie, może to jest najlepsze miejsce do naprawy urządzenia.

3 sposoby naprawy uszkodzonego ekranu telefonu i co musisz wiedzieć naprawa wyświetlacza

Istnieją trzy typowe sposoby naprawy uszkodzonego ekranu…

# 1. Naprawy telefonów DIY

Istnieje wiele zestawów do naprawy ekranu telefonu oferowanych na allegro, ale zanim zainwestujesz w zakup zestawów naprawczych i części zamiennych, upewnij się, że jesteś przygotowany do podjęcia tego zadania. W przeciwnym razie możesz stracić pieniądze na zestawy naprawcze i części, które tylko psują urządzenie.

Niektóre telefony są znacznie łatwiejsze do naprawienia niż inne. Na przykład iPhone’y są najtrudniejsze do naprawy, a wielu, którzy próbują naprawić swój iPhone, żałuje tego. Naprawy dla majsterkowiczów powinny być przeznaczone dla osób z praktyczną wiedzą na temat części i doświadczeniem w rozbieraniu podobnych urządzeń i składaniu ich z powrotem. Pamiętaj, że przeprowadzanie napraw w stylu DIY jest ryzykowne, ponieważ może unieważnić gwarancję lub ubezpieczenie.

# 2. Naprawy u producenta w autoryzowanym serwisie bądź na ubezpieczeniu

Autoryzowany serwis jest zobowiązany by naprawić uszkodzony telefon. Jest to dobra opcja, jeśli . Twoje ubezpieczenie pokryje tylko tyle szkód w danym roku, zawsze wcześniej zapytaj o koszt naprawy. Nawet jeśli twoje urządzenie jest stosunkowo nowe i nadal jest objęte podstawową gwarancją, nie oznacza to, że nie poniesiesz jakichkolwiek koszty naprawy uszkodzonego ekranu.

# 3. Naprawy telefonów przez firmy trzecie

Zewnętrzne serwisy naprawcze, takie jak Szybeczka.pl, oferują bezpieczny i niedrogi sposób na przeprowadzenie naprawy telefonu na miejscu. Każdy zewnętrzy serwis telefon działa inaczej. Ważne jest, aby poszukać opinii i zadać właściwe pytania, zanim tylko ktoś naprawi Twoje urządzenie.

Używanie części niskiej jakości może spowodować awarię urządzenia w przyszłości, a jednak wiele serwisów zewnętrznych korzysta z najtańszych jakości części do smartfonów. Jedną z najczęstszych konsekwencji stosowania zamiennych części naprawczych niskiej jakości jest to, że ekran może całkowicie przestać działać i zgaśnie wkrótce po przeprowadzeniu napraw.

Możemy naprawić Twoje urządzenie bezpośrednio za Ciebie, aby zwiększyć bezpieczeństwo i spokój. Ponadto używamy wyłącznie wysokiej jakości oryginalne części.

Jeśli masz iPhone’a z AppleCare +, większość nowszych modeli kosztuje tylko 500 PLN za naprawy ekranu. Możesz jednak korzystać z AppleCare + tylko dla 1 naprawę rocznie. Podobnie jak Apple, Samsung oferuje Samsung Protection Plus. Możesz złożyć 1 roszczenia za przypadkowe szkody rocznie. Koszt uzyskania przychodu wynosi 350 PLN, a firma Samsung zleca naprawy zewnętrznemu warsztatowi.

Jak zapobiec uszkodzeniu telefonu i co musisz wiedzieć o naprawie wyświetlacza

Hartowane szkła na ekran, etui typu slim, etui na telefon Spigen mogą przede wszystkim pomóc w zapobieganiu awarii telefonu. Nawet w przypadku ochrony ekranu i innych metod profilaktycznych ekran nadal może pęknąć, ale jest to znacznie mniej prawdopodobne.

W przypadku awarii ekranu zapraszamy do naszego serwisu i zapisu na naprawę, aby uzyskać naprawy na miejscu, na które możesz liczyć każdego dnia tygodnia!

Sprawdź pozostałe artykuły

iPhone się zawiesił?

IPhone się zawiesił? Wymuś ponowne uruchomienie iPhone!   Z pewnością każdy z nas miał kiedyś problem z telefonem, który przestał reagować na jakiekolwiek działania i się zawiesił. Gdy iPhone się...

czytaj dalej
iOS 16.4.1

iOS 16.4.1

Firma Apple niedawno wprowadziła nową aktualizację systemu iOS 16.4.1. Wprowadzono sporo udoskonaleń systemu, ale niestety powstały też przez to poważne błędy dotyczące między innymi bezpieczeństwa....

czytaj dalej

Wypalenie wyświetlacza

Wypalenie wyświetlacza może spotkać użytkowników smartfonów z wyświetlaczami OLED i AMOLED. Czy możesz naprawić tak uszkodzony wyświetlacz samodzielnie? Czy możesz jakoś temu zapobiec? Przeczytaj...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz