fbpx

Top 15 Social aplikacji na telefon

27 gru, 2020

Rozwój technologiczny i powszechny dostęp do szerokopasmowego Internetu spowodował w naszym życiu niemałą rewolucję.

Rewolucja technologiczna

Jednym z przykładów tej rewolucji jest rozwój mediów społecznościowych. Platform, łączących ze sobą ludzi z całego świata i pozwalających komunikować się w czasie rzeczywistym bez względu na odległość.

Komunikacja na przestrzeni lat

Na początku XX wieku wysłanie informacji z Europy do USA trwało kilka tygodni. Tak samo odpowiedź. Dodatkowo informację trzeba było przesłać fizycznie, czyli w formie listu. List wędrował przez ocean i potem powozem o mocy 2 koni żywych do odbiorcy końcowego.
Logistyczny koszmar.

Nic zatem dziwnego, że jedną z pierwszych rzeczy do których wykorzystano Internet to alternatywa dla tradycyjnej poczty. To co obserwujemy teraz to po prostu kolejny etap rozwoju tej myśli.

Dzisiaj mamy dostęp do wielu wyspecjalizowanych platform specjalizujących się w konkretnych formach przekazu. Niektóre specjalizują się w wymianie wiadomości tekstowych, inne w wymianie zdjęć a jeszcze inne w udostępnianiu filmów wielkiej publiczności.

Wybrane platformy

W tym wpisie omówię parę z nich.
Youtube

YouTube to platforma do udostępniania amatorskich filmików przez użytkowników dla szerokiej publiki. Przez lata w serwisie obok amatorskich vlogów i kompilacji wypadków pojawiły się między innymi teledyski największych wytwórni i profesjonalne filmy instruktażowe i fabularne. Mnogość kanałów tematycznych sprawia, że każdy

 

WhatsApp

Jedna z najbardziej wydajnych platform komunikacyjnych, które zostały wprowadzone na rynek, nosi nazwę WhatsApp Messenger. Ten komunikator umożliwił użytkownikom łatwy kontakt z przyjaciółmi i rodziną.

Aplikacja umożliwia nie tylko przesyłanie wiadomości tekstowych między dwoma telefonami połączonymi Internetowo. WhatsApp umożliwia też przesyłanie zdjęć i filmów, a nawet ma wersję na komputer!

Trzeba tylko pamiętać że wersja na PC nie zadziała samodzielnie i wymaga najpierw połączenia swojego numeru z aplikacją na telefon

WeChat

WeChat to alternatywa dla WhatsApp w krajach takich jak Chiny, gdzie WhatsApp jest nielegalny. WeChat zapewnia podstawowe usługi platform społecznościowych jak chat, czy wymiana zdjęć i filmów.

Pobrać aplikację WeChat na komputer PC można poprzez „Microsoft Store” .

LINE

LINE jest bardzo popularne w Japonii. Dzięki tej aplikacji mamy dostęp nie tylko przesyłanie wiadomości, ale też granie, zamawianie taksówek, czy zakupy online. Wiele marek używa LINE do komunikacji z klientami i prezentowania swojej oferty i promocji.

LINE można też pobrać na komputer korzystając z Microsoft Store.

Facebook

Tej platformy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Międzynarodowy gigant Social Media będący tak mocno kochany, jak i znienawidzony.

Facebook był już bohaterem kilku afer. Zarzuca się mu na przykład wpływanie na wynik referendum w sprawie brexitu. Z drugiej strony to nadal najpopularniejsza platforma social media na świecie posiadająca w swoim portfolio inne popularne aplikacje jak Instagram, czy wspomniany wcześniej WhatsApp.  

Twitter

Twitter to platforma popularna w Polsce głównie ze względu na elektryzujące opinię publiczną tweety Donalda Trumpa.

Twitter pozwala na przesyłanie krótkich wiadomości tekstowych. Popularny jest wśród polityków i innych osób publicznych jako forma prezentowania krótkich oświadczeń do obserwujących. Pozwala zaprezentować swój punkt widzenia znacznej publiczności. Znacznie większej niż w przypadku np. postów na Facebook.

Znajdziesz tu komentarze sportowe, alerty dla inwestorów i wiele innych, ciekawych profili. Warto zajrzeć, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś z tą platformą do czynienia.

Reddit

Ta platforma mediów społecznościowych prezentowała bardzo zróżnicowany system komunikacji, w którym użytkownicy tworzą różne pod-reddity do zadawania pytań i otwierania wątków dyskusji na temat wszystkiego, co dzieje się na całym świecie. Reddit wprowadził nas w unikalny zestaw praktyk komunikacyjnych. Ta platforma nie jest jednak w stanie świadczyć swoich usług w żadnej oficjalnej wersji komputerowej.

Pinterest

Jak wspomniano powyżej, istnieje szeroka gama platform mediów społecznościowych, które oferowały użytkownikom unikalny zestaw podejść do komunikacji. Pinterest przedstawił swoim użytkownikom platformę oferującą nowe i unikalne projekty do zakupu. To nie jest platforma, która koncentruje się na zaangażowaniu, ale jest platformą, która przedstawia inspirację dla ludzi na całym świecie.

Pinterest można pobrać na komputer ze sklepu Microsoft Store.

Telegram

Specjaliści z całego świata skupili się na tej platformie ze względu na jej funkcję bezpieczeństwa. Telegram oferuje swoim użytkownikom bardzo imponującą różnorodność cech, z indywidualną obsługą klienta. Telegram był uważany za główną alternatywę na różnych platformach.

Telegram oferuje stacjonarną wersję swojej aplikacji, którą można łatwo pobrać i zainstalować na komputerze. Po pobraniu aplikacji możesz po prostu zainicjować jej działanie logując się autoryzowanym numerem telefonu. Zasada działania jest podobna do WhatsApp. Warto wspomnieć, że Telegram to produkt rosyjski.

Discord

Nowością na rynku są aplikacje do czatu w grze, które pozwalają użytkownikom na komunikację bez opóźnień.

Discord to aplikacja stworzona dla graczy. Pozwala tworzyć grupy do komunikacji tekstowej i głosowej. Dzięki temu gracze nie są skazani na zaimplementowaną w grze formę komunikacji.

Aby pobrać aplikację Discord na PC, wystarczy pobrać jej oficjalną wersję na komputer z ich oryginalnej strony internetowej i uruchomić.

Instagram

Ta platforma była kolejną sensacją rynkową, która została doceniona przez największe gwiazdy na całym świecie.

Pozwala użytkownikom na udostępnianie zdjęć i filmów do publicznego wglądu. Instagram oferuje również udostępnianie publiczności bardzo szerokiego zakresu treści wraz z prywatnymi narzędziami komunikacji. Instagram przedstawia również IGTV jako platformę, którą można wykorzystać do udostępniania dłuższych wersji filmów.

Aby po prostu pobrać Instagram na swój komputer, musisz uzyskać dostęp do swojego sklepu Microsoft Store i z łatwością wyszukać wymaganą aplikację.

TikTok

TikTok to lukratywna platforma mediów społecznościowych, która przejęła rynek, docierając do odbiorców za pomocą muzyki. Ta platforma, w przeciwieństwie do wielu innych kanałów komunikacyjnych, skierowała się na rynek, umożliwiając użytkownikom tworzenie własnych imitacji różnych piosenek, dialogów w bardzo krótkim czasie.

TikTok to produkt chiński.

Nie ma oficjalnej aplikacji komputerowej dostępnej dla TikTok na PC.

Snapchat

Jedną z najbardziej znanych platform do udostępniania historii, która wprowadziła świat w bardzo różnorodną metodę komunikacji, był Snapchat. Ta platforma wymyśliła unikalną wersję łączenia się ze znajomymi. Użytkownicy mogą łatwo udostępniać swoje historie i aktualizacje w Snapchacie, robiąc za jego pomocą zdjęcia i filmy.

Viber

Viber to kolejna aplikacja do obsługi wiadomości społecznościowych, która zapewniała użytkownikom podobne funkcje, jak na innych platformach do przesyłania wiadomości. Jednak ta platforma była skierowana do dużych firm i przedstawiała im unikalną strukturę kupowania reklam, promowania ich marek i angażowania społeczności w porównaniu z innymi platformami.

Viber można po prostu pobrać na komputer z ich oficjalnej strony internetowej i łatwo obsługiwać, aktywując go za pomocą działającego numeru telefonu.

Media społecznościowe to możliwości.

Szybeczka.pl logo

Jeśli firma ma być widoczna w Internecie, to oprócz strony Internetowej, powinna mieć również profile na wymienionych wyżej portalach. To właśnie tam są miliardy użytkowników, do których zyskasz dostęp. Bardzo dobrze zacierają granice nie tylko państw, ale i kontynentów czy cywilizacji.

Social media pomagają firmom dotrzeć do klientów, a klientom zapoznać się z firmą.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz