fbpx

Rozwiązywanie problemów z ładowaniem telefonu wtyczka – kabel – port

9 maj, 2021

Moc baterii i możliwości ładowania są naturalnie ważnymi czynnikami dla prawie każdego właściciela telefonu. A co gdy masz smartfon się nie ładuje, to jest dopiero frustrującym problemem. Nie ma nic bardziej irytującego niż potrzeba telefonu do dostępu ważnych danych, ale niemożność jego naładowania i prawidłowego użytkowania z powodu problemów z baterią, ładowarką lub innym winowajcą.

W Szybeczka.pl z przyjemnością oferujemy wiele rozwiązań do naprawy iPhone’a, w tym w przypadku problemów, w których Twój iPhone lub Samsung z jakiegoś powodu nie ładuje się prawidłowo.

Oprócz oferowania kilku profesjonalnych usług w celu rozwiązania problemów związanych z ładowaniem, jesteśmy tutaj również po to, aby zapewnić ogólną wiedzę na temat tego rodzaju problemów, w tym kilka obszarów związanych z majsterkowaniem, które mogą rozwiązać problem z ładowaniem, zanim zaistnieje potrzeba dalszych napraw.

Wypróbuj wiele wtyczek do gniazda USB lub USB C  by znaleźć problem z ładowaniem telefonu

W niektórych przypadkach, gdy ładowanie nie odbywa się, problem może w rzeczywistości nie dotyczyć telefonu ani całej ładowarki, ale raczej wtyczki, z której korzystasz. Być może sama część wytkana do gniazdka uległa zwarciu, a może nie jest to właściwy rodzaj gniazdka dla ładowarki, którą do niego wkładasz.

Na początku, próbując zdiagnozować problem, wypróbuj wtyczki do USB do innych urżadeń. Jeśli żaden z nich nie działa, a zwłaszcza jeśli działa z innymi urządzeniami elektronicznymi, to znak, że coś się dzieje z twoim telefonem lub kablem.

problem z ładowaniem telefonu

Test kabla ładującego

Następnie nadszedł czas, aby przetestować kabel ładujący i jego komponenty. Jeśli to możliwe, zamień istniejący kabel na inny, który jest w Twoim domu – wiele osób ma w swoich domach wiele przewodów ładujących iPhone’a lub do innych urządzeń jeśli posiadają one wejście USB typu C lub USB mikro.

Ze względu na całe ich zastosowanie, nierzadko zdarza się, że kable ładowania lub złącza gniazdek ściennych zużywają się lub działają nieprawidłowo. Na szczęście, jeśli inny kabel działa na twoim telefonie, podczas gdy stary nie był, w taki sposób zidentyfikowałeś problem – czyli nie wydałeś kasy a rozwiązałeś swój problem.

Sprawdź port ładowania gdy pojawi się problem z ładowaniem telefonu

Co się stanie, jeśli przetestowałeś kabel ładujący oraz wtyczkę na innym telefonie i odkryłeś, że działa? W takim przypadku wiesz, że dzieje się coś specyficznego z Twoim telefonem. Pierwszym obszarem, który należy tutaj sprawdzić, będzie to, czy w porcie ładowania telefonu, czyli w małym obszarze, w którym przewód jest podłączany do telefonu, gromadzi się jakiś brud, kurz, kłaczki lub inne zanieczyszczenia.

Jeśli znajdziesz taki brud, nie używaj wykałaczki ani żadnego ostrego przedmiotu do jego czyszczenia – może to po prostu spowodować więcej uszkodzeń. Zamiast tego delikatnie wdmuchnij do portu lub użyj umiarkowanego źródła sprężonego powietrza, aby usunąć zanieczyszczenia i odsunąć je od portu. Następnie spróbuj ponownie naładować telefon.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązywania problemów z telefonem, który się nie ładuje lub dowiedzieć się o naszych naprawach telefonów, naprawach tabletów lub innych usługach naprawy urządzeń, porozmawiaj z personelem Szybeczka.pl który doradzi CI w tym obszarze.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz