fbpx

Nie możesz naładować iPada Wypróbuj te wskazówki dotyczące naprawy tabletu?

27 wrz, 2020

Jeśli Twój iPad nie ładuje się lub ładowanie trwa naprawdę długo, być może będziesz musiał udać się do ekspertów od naprawy tabletów z serwisu Szybeczka.pl 

wymiana baterii telefonu

Jest to znany problem – występujący zarówno w przypadku produktów Apple, jak i tabletów innych marek – a rozwiązanie tego problemu może wymagać nowej baterii lub portu ładowania.

Nie zawsze to że iPad się nie ładuje jest spowodowane problemem sprzętowym. Zanim wybierzesz się do nas na naprawę, sprawdź kilka rzeczy…

Sprawdź port ładowania w momencie problemu kiedy nie ładuje iPad

Wszystkie zanieczyszczenia w porcie ładowania powodują problemy z ładowaniem. Może to być np. przerywanie w procesie ładowania, lub ten niezręczny moment kiedy ładowarka nie wchodzi w port do końca.

Winowajcami są kurze, paprochy, kłaczki i wszystkie te dziwne rzeczy które mamy na dnie naszych kieszeni.

Aby oczyścić port ładowania skieruj latarkę na port. Następnie użyj sprężonego powietrza, antystatycznej szczotki, lub czegoś o długiej i niezbyt ostrej końcówce. Dokładnie wydłub brud i spróbuj naładować ponownie. Brud w porcie to bardzo częsta przyczyna kłopotów z ładowaniem.

Wymuś ponowne uruchomienie iPad który nie ładuje

Wymuszenie ponownego uruchomienia ma na celu wyeliminować problem z oprogramowaniem.

Przytrzymaj górny przycisk a następnie przesuń czerwony przycisk suwaka aby wyłączyć urządzenie.

Jeśli masz odrobinę szczęścia to błąd był właśnie spowodowany mało groźną awarią oprogramowania i właśnie się go pozbyłeś. Oby na zawsze!

Wyłącz iPada, aby go naładować

Może rutynowo używasz iPada w trakcie ładowania? Nie ma w tym nic dziwnego, jednak może być to przyczyn a problemów. Aplikacje obciążone procesorem mogą szybciej zużywać baterię niż się ona ładuje.

Wyłączenie tabletu przed ustawieniem go na ładowanie może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz.

Wypróbuj inny kabel bądź ładowarkę jeśli Nie ładuje iPad

Czasem przyczyną jest uszkodzony kabel. Nawet jeśli uszkodzenie nie jest widoczne nie znaczy to jeszcze że wina za ten stan rzeczy nie leży właśnie po stronie kabla. Może to być poza tym całą ładowarka a nie tylko kabel USB. Spróbuj podładować tableta innym kablem jeśli akurat taki masz, lub wpadnij do serwisu Szybeczki na Warszawskiej Woli lub Pradze gdzie sprawdzimy taką ewentualność i sprzedamy Ci działający kabel i ładowarkę. Nadal wyjdzie to dużo taniej niż naprawa.

Skontaktuj się z ekspertem ds. naprawy tabletów

Szybeczka.pl Logotyp

Jeśli wykorzystałeś już wszystkie inne opcje to zapraszamy do naszego serwisu. Znajdziesz tam fachową pomoc i obsługę. Przeprowadzimy diagnozę i doradzimy najtańszy i najskuteczniejszy sposób na naprawę Twojego iPada.

Nie tylko dokonamy naprawy w niskiej cenie, ale również zrobimy to w 24h i damy na naprawę 6 miesięcy gwarancji.

W naszym sklepie znajdziesz cały zestaw akcesoriów do Twojego iPada i smartfona a ekspert za ladą pomoże Ci wybrać najlepsze!

 

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz