fbpx

Potrzebujesz naprawić ekran smartfona? Dowiedz się co zrobić?

2 sie, 2020

Pęknięta szybka może się wydawać niegroźnym uszkodzeniem. Faktycznie, nie ogranicza to zazwyczaj funkcjonalności urządzenia. Problem polega na tym, że pęknięcie takie może czasem być przyczyną poważniejszych kłopotów.

Jeśli powierzchnia wyświetlacza nie jest uszkodzona, to istnieje duża szansa że zbita szybka przyczyni się do jego uszkodzenia. Wymiana wyświetlacza jest bardzo kosztowna, ponieważ jest to najdroższy element telefonu. Wymiana pękniętej szybki pozwoli na ograniczenie kosztów naprawy nawet o połowę!

Poniżej opiszemy w jaki sposób możesz podejść do naprawy swojego urządzenia.

Naprawa gwarancyjna ekranu smartfona

Jeśli zepsujesz ekran swojego smartfona w okresie gwarancji producenta, istnieje szansa – bardzo mała – że możesz naprawić urządzenie bez żadnych kosztów.

Pamiętaj jednak, że większość gwarancji nie obejmuje przypadkowych szkód i uszkodzeń mechanicznych!

Uszkodzeń mechanicznych nie obejmuje usterka spowodowana np. upadkiem telefonu oraz zalania.

Nawet jeśli telefon będzie obejmował gwarancja producenta, nie możesz liczyć na szybkie załatwienie sprawy. Same procedury i fakt, że nie jesteś klientem serwisu, tylko petentem jak w urzędzie, powoduje że naprawa może wlec się miesiącami.

Nawet jeśli nie zgodzisz się finalnie na naprawę to poniesiesz koszty związane np. z wysyłką.

przerwa to podstawa produktywności

Ubezpieczenie smarfona

Jeśli masz ubezpieczenie smartfona, plan może obejmować naprawę uszkodzonego ekranu. Jednak w większości przypadków trzeba będzie stracić ubezpieczenie, aby naprawić telefon.

Jeśli chcesz skorzystać z ubezpieczenia to też powinieneś uzbroić się w cierpliwość.

Tak samo jak przy wymianie gwarancyjnej procedury związane z naprawą są czasochłonne a sama naprawa raczej mało priorytetowa. Mało tego podczas takiej naprawy wszystkie dane ulegają skasowaniu.

smartfon

Porady

Naprawa telefonu DoItYourself (DIY) 

W Internecie jest mnóstwo filmików instruktażowych jak wymienić wyświetlacz czy nawet szybkę. Wszystko wydaje się na nich bajecznie proste, jednak to głównie niestety magia cięć. Filmiki te zazwyczaj nie pokazują wykorzystania maszyn, które zazwyczaj znajdują się w każdym serwisie i w niczyim domu. Nie daj się nabrać, bo skończysz z rozebranym do połowy, pozbawionym gwarancji telefonem.

Wymiana szybki to już naprawdę wyższa szkoła jazdy. Nawet profesjonalistom robiącym to codziennie zdarza się zepsuć szybkę a samodzielne naklejenie jej za pierwszym razem jest niemal niemożliwe. Wymiana wyświetlacza zresztą wygląda podobnie z tą różnicą, że wyświetlacz to najdroższy element telefonu.

Profesjonalna naprawa telefonu

Najlepsze serwisy mają kilkuletnie doświadczenie i oferują często naprawę tego samego dnia. Wyjątkiem są sytuacje, gdy po prostu trzeba zamówić części. Wtedy możesz oczekiwać naprawy już na następny dzień. To jest nic w porównaniu z trwającą miesiącami procedurę ubezpieczyciela i producenta.

Zobacz też opinie w Internecie. Wiele serwisów jest dostępnych w Google i zbiera recenzje swoich klientów. Możesz poczytać opinię i dzięki temu będziesz lepiej zorientowany czego się spodziewać. Jedne serwisy dorzucą Ci gratis szkło hartowane a w innych każą sobie płacić za każdą dodatkową usługę.

Wybierz mądrze!

Zwróć też uwagę na ceny i zakres usług. Nie każdy serwis ma w swoim cenniku wymianę szybki. Większość raczej wymienia cały wyświetlacz, co jak wspomniałem wiąże się z wyższym kosztem. Pamiętaj też, że wszelkie wątpliwości możesz rozstrzygnąć telefonicznie  i wcale nie musisz chodzić po serwisach osobiście.

Szybeczka.pl logo

Jeśli jesteś z Warszawy i musisz naprawić telefon, udaj się do Szybeczka.pl. Nasz zespół oferuje usługi tego samego dnia, gdy tylko jest to możliwe.

Wystarczy spojrzeć na nasze opinie w serwisie Google.

Naprawy realizujemy z najwyższym zaangażowaniem, dzięki czemu będziesz zaskoczony jak szybko naprawiliśmy Twój telefon. Robimy przy tym proste naprawy jak i te bardziej skomplikowane wymagające lutowania na płycie głównej.

Nie poddajemy się nawet, gdy telefon nosi ślady zalania i i jest niemal doszczętnie zniszczony.

Jesteśmy przy tym w stanie naprawić nie tylko smartfony, ale również tablety, Apple Watche, laptopy a nawet konsole!

Ceny napraw dostępne są na stronie, natomiast zawsze możesz zadzwonić do serwisu i ustalić wszystko przez telefon.

Nie odkładaj naprawy uszkodzonego ekranu smartfona. Zadzwoń do ekspertów od naprawy telefonu w Szybeczka.pl, a my naprawimy telefon szybko w atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy do nas już dziś!

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz