fbpx

Ładowarka do telefonu- jaką wybrać?

26 paź, 2023

Codziennie używamy smartfonów, które wymagają częstego ładowania. Ładowarka do telefonu jest niezbędna i często kupujemy dodatkową, aby zawsze mieć możliwość naładowania sprzętu.

Niestety nieodpowiednia ładowarka może przegrzewać baterię telefonu zmniejszając jej żywotność lub doprowadzić do uszkodzenia telefonu.

Jak wybrać najlepszą ładowarkę do telefonu, by szybko i bezpiecznie ładować swój sprzęt?

1.Rodzaje ładowarek do smartfonu
2.Na co zwrócić uwagę kupując kabel do telefonu?
3.Moc ładowarki

 

1. Rodzaje ładowarek do smartfonu

  • Ładowarka sieciowa

Ładowarka złożona z tak zwanej „kostki”. Ładowarkę umieszczamy w kontakcie i podpinamy kabel USB odpowiedni dla Twojego telefonu.

  • Ładowarka samochodowa

Ładowarkę umieszczamy w zapalniczce samochodowej i podpinamy kabel USB odpowiedni dla Twojego telefonu. Podczas jazdy samochodem możesz ładować telefon.

  • Ładowarka indukcyjna

Ładowanie bezprzewodowe za pomocą podstawki indukcyjnej podłączonej kablem do gniazdka elektrycznego. Nie każdy smartfon ma możliwość takiego ładowania. Część telefonów, które posiadają taką funkcję znajdziesz w rankingu pod tym linkiem https://www.gsmmaniak.pl/1367732/ranking-smartfonow-z-ladowaniem-bezprzewodowym/

Ważną częścią ładowarki jest kabel USB (oczywiście prócz ładowarki indukcyjnej).

Bez wątpienia to kabel najczęściej ulega uszkodzeniu w ładowarce na skutek użytkowania. Dlatego poniżej opisujemy, jak wybrać najlepszy kabel do ładowarki.

2. Na co zwrócić uwagę kupując kabel do telefonu?

  • Odpowiedni port ładowania

Upewnij się jaka końcówka jest kompatybilna do twojego urządzenia – Micro USB, Lightning czy może Typ C?

  • Długość i grubość kabla

Im dłuższy kabel, tym powinien być grubszy!

Natężenie prądu w kablu maleje wraz z jego długością. Żeby zniwelować tą utratę należy wybrać grubszy kabel, który zapewni większy przepływ prądu.

Oczywiście długość kabla powinna być dobrana również tak, by telefon nie wisiał na nim podczas ładowania!

  • Jakość wykonania

Kable od ładowarek często są narażone na wygięcia czy przetarcia. Dlatego też polecamy wybrać kable z wykonany z nylonu, kevlaru lub silikonu.

  • Ochrona przed przepięciami i certyfikat bezpieczeństwa

Dobrej jakości kabel z certyfikatem bezpieczeństwa powinien zapobiegać przepięciom mogącym uszkodzić smartfon.

  • Dobry kabel to droższy kabel

Tanie kable zazwyczaj mają cienki rdzeń, co wiąże się z użyciem małej ilości miedzi przy produkcji. Oczywiście obniża to cenę kabla, ale również zmniejsza przepływ prądu i wydłuża czas ładowania.

3. Moc ładowarki

Ładowarka sieciowa, którą można znaleźć tez pod hasłem „kostka do ładowarki” zawiera informację o mocy z jaką ładuje. Musi ona odpowiadać wymaganiom Twojego Smartfonu.

Upewnij się, że zapotrzebowanie na moc ładowania Twojego smartfonu jest zgodne z tym na ładowarce!

Informacje tą znajdziesz na ładowarce fabrycznej lub w specyfikacji technicznej Twojego telefonu. Wartość ta wyrażona będzie w watach (W) lub amperach (A).

 

Podsumowując najistotniejsze kwestie w wyborze ładowarki pamiętajmy o odpowiednim porcie ładowania, mocy oraz grubości i długości kabla USB. Nie zapominajmy również o jakości!

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze nowej ładowarki zapraszamy do naszych punktów stacjonarnych na terenie Warszawy – Szybeczka.pl.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz