fbpx

Komunikat “Nie oryginalny wyświetlacz” iPhone 11, iPhone 11 Pro

20 mar, 2022

Jeśli wymieniasz ekran w modelu z serii iPhone 11 (11, 11 Pro lub 11 Pro Max), jest coś o czym powinieneś wiedzieć.

Po wymianie ekranu przez serwis spoza autoryzowanego serwisu Apple otrzymasz następujące ostrzeżenie: –

„Ważny komunikat na wyświetlaczu: Nie można zweryfikować, czy ten iPhone ma oryginalny wyświetlacz Apple”.

Podstawowym problemem jest to, że nawet gdybyś poszedł do sklepu Apple, kupił dwa zupełnie nowe iPhone’y 11 z (oczywiście) oryginalnymi ekranami i zamienił je, nadal dostaniesz to ostrzeżenie. Pojawia się gdy wyświetlacz jest kopią czy oryginałem (z wymienioną szybą).

(Dla tych, którzy nie chcą czytać reszty tego artykułu, krótka wersja to… to tylko ostrzeżenie od Apple. Jeśli już wiesz, że Twój ekran jest oryginalny, nie powinno to stanowić problemu.)

Powinniśmy tutaj jasno powiedzieć, że nie mamy problemu z poinformowaniem ludzi, że mogą korzystać z nieoficjalnego ekranu – wręcz przeciwnie. Zdecydowanie opowiadamy się za ekranami Apple odnawianymi przez nasz dział regeneracji (zamiast gorszych nieoficjalnych „kopii/nieorginałów”.

Większość konkurencyjnych firmy, korzystając z tych tańszych i paskudniejszych ekranów nieoryginalnych bez wyraźnej różnicy dla swoich klientów (lub wprost kłamiąc na ten temat!) jest z pewnością problemem dla nas jako firmy która później naprawia takie telefony. Rozumiemy, dlaczego Apple może chcieć, aby ludzie byli świadomi takich rzeczy. Problem polega na tym, że pojawia się ostrzeżenie, niezależnie od tego, czy ekran jest kopią czy nie.

Wygląda na to, że ostrzeżenie pozostaje na głównym ekranie przez cztery dni, a następnie na stałe przechodzi do „Ustawienia”. Dotyczy to zarówno obecnych wersji iOS, jak i starszych.

Jak to działa?

Powodem wyświetlania tego ostrzeżenia jest to, że ekran ma numer seryjny (dopasowany do tego na płycie głównej) informacja jest przechowywana w nieczytelnej, bezpiecznej enklawie na samym ekranie. Ponieważ telefon nie został skalibrowany z nowym numerem seryjnym, zakłada się, że ekran może nie być oryginalny. Chociaż istnieją urządzenia, które mogą przesyłać określone informacje (np. numer seryjny TrueTone) na nowy ekran, nie można tego zrobić za pomocą bezpiecznych informacji szeregowych, ponieważ przechowywana przez nie pamięć EEPROM nie jest czytelna.

Chociaż teoretycznie można uniknąć ostrzeżenia przez wylutowanie i zamianę pamięci EEPROM, ilość pracy (i ryzyko) z tym związane oznacza, że ​​nie będzie to ekonomicznie praktyczne rozwiązanie w większości rzeczywistych przypadków.

Wniosek z problemu z komunikatu o zamienniku

Obecnie wydaje się, że to nowe zawiadomienie jest tylko ostrzeżeniem i nie ma dalszych konsekwencji. Niezależnie od tego, nadal jest to problem dla niezależnych sklepów, takich jak my, które w dobrej wierze montują odnowione (nie kopie/zamienniki!) ekrany, ale nadal muszą wyjaśniać naszym klientom, że nie ma się czym martwić.

* „Odnowione oryginalne” ekrany to te, które zostały pierwotnie wykonane przez firmę Apple i odnowione przez wymianę szyby. Są to wysokiej jakości szyby i regenerowane w laboratoryjnych warunkach. Zupełnie nowe oryginalne ekrany są dostępne tylko do napraw za pośrednictwem oficjalnych kanałów sprzedaży takich jak my 😊

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz