fbpx

Kiedy warto naprawić telefon Samsung Galaxy?

Linia smartfonów Samsung Galaxy zyskała na popularności dzięki wielu różnym modelom, seriom (S, A, J, Note) oraz cechom i funkcjom które połączone są z tymi seriami. W rzeczywistości Samsung posiada obecnie większy udział w rynku niż Apple w 2017 roku kiedy to trend na smartfony był jeszcze mocno nienasycony, obecnie minimalnie popyt na telefony wykazuje niewielkie oznaki zaniku zainteresowania nowym sprzętem.

naprawy samsung

Chociaż smartfony Samsunga były kiedyś znacznie tańsze niż linia iPhone’ów firmy Apple obecnie sugerowana cena detaliczna topowego modelu Samsung Galaxy S10 jest o około 400 zł wyższa niż w przypadku najlepszego dostępnego modelu iPhone’a.

Kiedy inwestujesz takie pieniądze w urządzenie elektroniczne, możesz pomyśleć, że jego naprawa jest zawsze lepszą opcją niż wymiana.

Czy na pewno?

Kruchość telefonów Samsung Galaxy

samsung seria a

Smartfony to delikatne urządzenia. Nawet najlepsze pokrowce i szkła hartowane nie są w stanie nadać im na tyle odporności, żeby niemożliwym było pęknięcie przy upadku. Tak samo żadna wodoszczelność nie zagwarantuje bezpiecznej kąpieli na basenie, czy nawet w kałuży.

Jednak spośród wszystkich podręcznych urządzeń elektronicznych dostępnych obecnie na rynku wielu ekspertów od naprawy smartfonów uważa, że to właśnie nowsze modele Galaxy należą do najbardziej delikatnych.

W rzeczywistości, jeśli wierzyć testerom wersji beta, nadchodzący model Samsung Fold 2 (za 8799!!! zł) ma być najbardziej delikatnym smartfonem jaki kiedykolwiek zaprojektowano.

Przed wejściem Folda na rynek eksperci uważali że najdelikatniejszy ze wszystkich smarfonów jakie powstały to Samsung Galaxy S8.

Mimo że drogie i delikatne, popularność linii Galaxy nadal rośnie. W przypadku większości użytkowników Samsunga zaawansowane funkcje oferowane na tych urządzeniach dobrze rekompensują ryzyko ciągłej naprawy smartfona po najmniejszym upadku.

Czy naprawa Samsung Galaxy jest droga?

Samsung S9

Odpowiedź na to pytanie jak można się domyślić jest bajecznie prosta a mianowicie: zależy od modelu.

W przypadku S8 naprawa pękniętego szkła kosztuje około 300 zł, podczas gdy naprawa wyświetlacza w tym modelu kosztuje około 700 zł.

Modele Galaxy typu Edge i Edge Plus zwykle kosztują nieco więcej w naprawie ze względu na wyjątkowy charakter konstrukcji ekranu.

W przypadku naprawy podzespołów innych niż sam ekran – port ładowania, wymiana baterii, tylna szyba, aparat itp. – koszt jest zbliżony do napraw innych modeli, które zadebiutowały w podobnym czasie.

Kiedy powiedzieć „dość” przy naprawie Samsung Galaxy?

Tylna klapka Samsung S9

Problem z tymi urządzeniami nie polega na tym, że koszty naprawy nie koniecznie są tak wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę detaliczną nowego modelu. Problem pojawia się, gdy szukasz naprawy smartfona co kilka miesięcy, ze względu na delikatną naturę urządzeń.

W serwisie Szybeczka.pl  sprzedajemy odnowione telefony Samsung Galaxy, które w wielu przypadkach mogą kosztować mniej niż cena naprawy Twojego aktualnego modelu.

Oferujemy 6 miesięcy gwarancji na wszystkie nasze odnowione telefony.

W wielu przypadkach możemy zamienić Twój Samsung Galaxy na urządzenie nowszej generacji.

Zadzwoń do nas, lub odwiedź najbliższy serwis Szybeczka.pl i dowiedz się czy opłaca Ci się naprawiać swojego Samsunga Galaxy, czy może korzystniej będzie go wymienić na nowsze urządzenie!

Szybeczka.pl Logotyp

Nasz zespół chętnie doradzi, nawet jeśli nie zrobisz ostatecznie zakupów u nas. W końcu telefony to nasza pasja 😉

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz