fbpx

Jak przedłużyć żywotność baterii smartfona

26 lip, 2020

Bateria w smartfonie jest prawdopodobnie elementem, który ulegnie najszybszej degradacji!

W ostatnich latach baterie smartfona znacznie się poprawiły pod względem zdolności do utrzymywania ładunku, niestety ale z czasem bateria nie może utrzymać ładunku tak długo, jak kiedyś. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wydłużyć żywotność baterii, aby nie trzeba było wymieniać baterii smartfona tak wcześnie.

Jak działa żywotność baterii smartfona?

Gdy pozwolisz, aby bateria spadła do 0% i naładowała ją do 100%, jest to cykl ładowania baterii. Po określonej liczbie pełnych cykli ładowania pojemność akumulatora ulegnie zmniejszeniu, co oznacza, że ​​nie będzie w stanie zgromadzić tyle energii, ile mógł, gdy był nowy. Producenci telefonów twierdzą, że po około 400 ładowaniach (jeśli wykonujesz pełny cykl ładowania każdego dnia, to nieco ponad rok), pojemność baterii spada o około 20%. Są to tylko szacunki, a faktyczna degradacja może być mniej więcej taka.

Utrzymuj spójne temperatury

Baterie telefoniczne stale narażone na działanie ekstremalnych temperatur – zarówno gorących, jak i zimnych – wtedy ulegają degradacji szybciej niż przy utrzymaniu ciągłej średniej temperatury. Jeśli możesz uniknąć trzymania telefonu w miejscach, w których jest on narażony na ekstremalne warunki, np. W rozgrzanym samochodzie w miesiącach letnich lub mroźnym samochodzie w zimie, uważaj na to! Utrzymywanie go w łagodnym zakresie temperatur pomaga wydłużyć żywotność baterii.

Ładuj prawidłowo by utrzymać żywotność baterii smartfona

Poznanie najlepszych sposobów ładowania baterii może przedłużyć jej żywotność. Na przykład szybkie ładowanie (bardzo wygodne, jeśli nie masz już swoich procentów i potrzebujesz telefonu od razu) powoduje większe obciążenie baterii niż normalny cykl ładowania. Należy również unikać wyczerpania baterii do 0% i ładowania do 100%, jeśli to możliwe. Jest to sprzeczne z tym, co mogłeś wiedzieć o starszych bateriach, które działały lepiej, gdyby zostały całkowicie rozładowane i całkowicie naładowane. Dzisiejsze baterie nie wymagają tego i mogą działać gorzej w tych okolicznościach.

Długi okres bez ładowania

Jeśli planujesz wyłączyć i przechowywać telefon przez długi czas (kilka miesięcy), naładuj go do około 50% przed wyłączeniem zasilania. Najlepiej jest włączać telefon raz na miesiąc, aby bateria działała, ponieważ będzie się ona pogarszać nawet po wyłączeniu.

Wymiana baterii smartfona

Nawet przy najlepszym zarządzaniu baterią element z czasem się zużyje. Im dłużej masz telefon lub im dłużej go używasz, tym szybciej bateria się zużyje. Dobrą wiadomością jest to, że Szybeczka.pl może szybko wymienić baterię w telefonie i sprawić by działa jak w nowym urządzeniu, więc nie musisz wydawać fortuny na nowy telefon tylko dlatego, że bateria trzyma za krótko. Zadzwoń pod numer telefonu 790488070 lub zatrzymaj się w naszych stacjonarnych, aby dowiedzieć się więcej.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz