fbpx

Przegrzewanie się telefonu Samsung – jak naprawić problem z przegrzaniem w Galaxy S20?

13 cze, 2021

Zastanawiasz się, dlaczego Twój nowy smartfon Samsung Galaxy S20 tak łatwo się nagrzewa? Chociaż może to zabrzmieć dziwnie, aby nowe urządzenie z najwyższej półki uległo temu problemowi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co spowodowało problem z przegrzaniem w Galaxy S20 i jak sobie z tym poradzić.

Nagrzewanie się telefonu podczas długiego i intensywnego użytkowania jest normalnym zjawiskiem. To samo podczas ładowania. Są to jednak normalne okoliczności, ponieważ urządzenie ochładza się po wyłączeniu lub pozostawieniu bezczynności przez określony czas. Normalna temperatura pracy smartfona wynosi zwykle 37-43 stopni Celsjusza. Poza tym zakresem można to uznać za przegrzanie.

Kilka czynników może spowodować przegrzanie smartfona. Gry online, aplikacje i usługi lokalizacyjne to tylko jedni z najczęstszych winowajców. W najgorszych scenariuszach przegrzanie można przypisać uszkodzeniu sprzętu, w tym złej baterii. Tak jest zwykle w przypadku starych urządzeń. Problemy z przegrzewaniem się nowych urządzeń są jednak najczęściej związane z problemami z oprogramowaniem. I to jest prawdopodobnie to, co dzieje się na twoim nowym smartfonie galaxy s20.

Rozwiązywanie problemów z przegrzewaniem telefonu Samsung Galaxy S20, który nagle się przegrzewa

Jak wspomniano wcześniej, czynniki związane z oprogramowaniem są zwykle podstawową przyczyną, biorąc pod uwagę, że masz nowy telefon, chyba że występuje jakaś wada fabryczna. Ale zanim spieszysz się do centrum serwisowego, możesz wypróbować kilka obejść, aby wyeliminować czynniki związane z oprogramowaniem, które mogły spowodować tak szybkie nagrzewanie się telefonu. A oto kilka skutecznych rozwiązań, które możesz wypróbować.

Zanim przejdziesz dalej, spróbuj odstawić telefon na kilka minut i sprawdź, czy ostygnie tak, jak powinien. W przeciwnym razie kontynuuj wdrażanie kolejnych rozwiązań.

Wyczyść wszystkie/zakończ wszystkie aplikacje działające w tle. To może być jeden z problemów związanych z przegrzewaniem się telefonu Samsung.

Utrzymywanie aplikacji działających w tle jest korzystne podczas wielozadaniowości z telefonem. Jednak utrzymywanie większej liczby aplikacji w tym stanie może również powodować pewne problemy, zwłaszcza jeśli którakolwiek z tych aplikacji ulegnie awarii lub zadziała. Aby upewnić się, że to nie jest przyczyna, zakończ wszystkie aplikacje działające w tle na Galaxy S20.

Aby to zrobić, naciśnij klawisz Ostatnie, aby wyświetlić wszystkie uruchomione aplikacje. Następnie dotknij przycisku Zamknij wszystko, aby zamknąć wszystkie te aplikacje jednocześnie.

Aplikacje działające w tle to te aplikacje, z których ostatnio korzystałeś i które nadal są otwarte. Chociaż są one uważane za bezczynne, nadal działają w tle. Im więcej aplikacji pozostawiono do działania w tle, tym bardziej prawdopodobne jest, że procesor może się wyczerpać na dłuższą metę. A kiedy tak się dzieje, telefon zaczyna się nagrzewać i w końcu się przegrzewa. Dlatego od czasu do czasu zaleca się zamykanie lub kończenie wszystkich aplikacji działających w tle.

Czemu telefon się nagrzewa – Samsung Galaxy s20 – wyczyść wszystkie aplikacje działające w tle

Wyłącz nieużywane usługi lokalizacyjne, funkcje online i usługi automatycznej synchronizacji.

Wśród aplikacji i usług zużywających dużo energii są aplikacje internetowe i usługi lokalizacyjne. Dlatego zdecydowanie zaleca się wyłączenie tych funkcji, gdy nie są używane.

Nie tylko oszczędza energię, wyłącza aplikacje internetowe i inne odpowiednie usługi, ale także zapobiega wyczerpaniu procesora telefonu, ponieważ nie jest już uruchamiany do synchronizacji z serwerami online.

Aby wyłączyć nieużywane usługi bezprzewodowe, takie jak Bluetooth, dane komórkowe i sieci Wi-Fi, możesz włączyć tryb samolotowy. Lub po prostu wyłącz poszczególne przełączniki.

W przypadku aplikacji, które synchronizują się z serwerami online, konieczne będzie skonfigurowanie niektórych ustawień w aplikacji.

Napraw problem przegrzewania się telefonu Samsung Galaxy s20 – włącz tryb samolotowy

Zresetuj ustawienia do wartości domyślnych.

Czasami urządzenie ulega również problemom z przegrzewaniem z powodu dostosowywania. Zwykle dzieje się tak, gdy telefon nagle się przegrzewa po zmianie niektórych ustawień.

Aby to usunąć, zresetuj ustawienia w telefonie, aby przywrócić ustawienia domyślne. Spowoduje to usunięcie wszelkich wadliwych dostosowań i błędnych ustawień, które powodują tak łatwe nagrzewanie się urządzenia.

Aby zresetować ustawienia w Galaxy S20, przejdź do Ustawienia-> Zarządzanie ogólne-> Menu resetowania, a następnie wybierz opcję Resetuj ustawienia. Przeczytaj i przejrzyj pozostałe instrukcje ekranowe, a następnie dotknij Resetuj, aby potwierdzić, że chcesz zresetować wszystkie ustawienia telefonu.

Wszystkie ustawienia są następnie przywracane do ich pierwotnych wartości.

Nie musisz się martwić o utratę ważnych danych, ponieważ ten reset nie wpływa na żadne informacje zapisane w pamięci wewnętrznej.

Dlaczego telefon Samsung Galaxy s20 robi się gorący? – zresetuj ustawienia

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz