fbpx

iPad Air Vs. iPad Mini w 2021 roku – który jest najlepszy

17 sty, 2021

Ilekroć pomyślisz, że potrzebujesz iPad w roku 2021 zastanów się przed zakupem ponieważ są różne modele, prawdopodobnie będziesz miał dylemat, który kupić, oszczędzając jak więcej pieniędzy, by był wygodny biorąc pod uwagę rozmiar.

Najważniejsze jest zrozumienie różnic.

iPad i iPhone

iPad to doskonałe urządzenie dla każdego nawet jeśli sądzisz że jest Ci on nie potrzebny.

Jeśli jesteś profesjonalistą, czy nie iPad może być wspaniałym narzędziem do edycji zdjęć i tworzeniu muzyki. Za pomocą Apple Pencil możesz łatwo robić notatki, harmonizować swoje myśli, robić świetne zrzuty ekranu, pisać profesjonalne e-maile i nie tylko. Z iPadem dostajesz to, czego potrzebujesz od komputera, a do tego milion aplikacji zaprojektowanych specjalnie na iPada. Możesz wybierać spośród wielu modeli – iPad Pro, iPad Air, iPad Mini i tak dalej.

Różnica między iPadem Air a iPadem Mini

Postaramy się przedstawić krótki opis iPada Air i iPada mini oraz pomóc Ci je porównać. Wszystko po to, żebyś mógł podjąć dobrą decyzję. 

iPad Air Vs. Projekt iPada Mini w 2021 roku

Apple iPad Air i iPad Mini są bardzo do siebie podobne. IPad Air jest po prostu delikatnie większy. iPad Mini jest wybierany ze względu na niewielkie rozmiary, oraz szczegółów budowy jak cienka, lekka i przenośna konstrukcja.

iPad Air ma z kolei niesamowity wygląd i wspaniały wyświetlacz. Charakterystycznymi cechami iPada Air są przyjazne dla środowiska obudowy wykonane w 100% z aluminium, lutowie głównej płyty logicznej to w 100% odzyskana cyna a głośnikach znajdują się podobno w 100% przetworzone pierwiastki ziem rzadkich. Jest dostępny w różnych kolorach, takich jak Sky Blue, Green, Rose Gold, Silver i Space Grey. Co więcej, jest bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek, oferując więcej funkcji i możliwości.

iPad Air Vs. Wydajność iPada Mini w 2021 roku

Procesor A14 Bionic nieźle działa na wyobraźnię. Dzięki wydajności uczenia maszynowego procesora A14 Bionic możesz uwolnić swoją kreatywność w edycji zdjęć, tworzeniu muzyki i wielu innych. Chipy A12 Bionic z Neural Engine w iPadzie Mini umożliwiają kupującym uczenie się maszynowe w czasie rzeczywistym w celu identyfikacji wzorców, prognozowania, doświadczania rzeczywistości rozszerzonej lub grania w fascynującą grę z grafiką na poziomie konsoli. Jeśli do urządzenia podłączymy do Apple Pencil, iPadOS 14 pomaga poprawić pismo odręczne, tak by przekształcić tekst na maszynowy oraz przekształcić szkice w idealne kształty. Ołówek Apple zmienia iPada Mini w cyfrowy notebook, którego można używać np. podróży bądź na spotkaniu z klientem. iPad Air obsługuje etui Apple Smart Keyboard Folio, które pomaga wysyłać e-maile, pisać opowiadania, niestety  iPad Mini ich nie obsługuje.

cennik napraw iPhone Szybeczka.pl

iPad Air Vs. Żywotność baterii iPada Mini w 2021 roku

Jeśli weźmiemy pod uwagę żywotność baterii, iPady mają reputację wysokiej żywotności baterii półprzewodnikowej, działają bardzo długo po naładowaniu. Bateria iPada Air wystarczająca na cały dzień działa tak długo, jak tego potrzebujesz. Pojemność baterii jest nie duża w modelu iPad Air ponieważ ma większy ekran do podświetlenia. Bateria iPada mini może działać  jeszcze dłużej, ponieważ ma mniej pikseli do podświetlenia.

iPad Air Vs. Funkcje WiFi iPada Mini w 2021 roku

Jeśli jesteś z dala od WIFI, superszybka sieć WIFI-6 i 4G LTE w iPadzie Air i iPadzie Mini pomoże Ci bez problemu wykonać Face Time Call lub dołączyć do wideokonferencji na Zoomie bądź Microsoft Teams, lub rozpocząć projekty grupowe ze znajomymi.

iPad Air Vs. Wyświetlacz iPada Mini w 2021 roku

Wyświetlacz Liquid Retina o przekątnej 10,9 cala z szerokim kolorem P3 i wysokiej jakości głośnikami stereo w układzie poziomym zapewniają niezrównane wrażenia dźwiękowe. iPad Mini ma wyświetlacz o przekątnej 7,9 cala. Oba iPady są wyposażone w technologię True Tone, która automatycznie dostosowuje balans bieli do warunków oświetleniowych. Ma powłokę antyrefleksyjną, która zapewnia realistyczne szczegóły.

iPad Air Vs. Aparat iPada Mini w 2021 roku

Zaawansowany tylny aparat 12 MP z ostrymi pikselami i 7-megapikselową kamerą Face Time HD i mikrofonami zapewnia krystalicznie czyste rozmowy wideo. Przedni i tylny aparat w iPadzie Mini pozwala nam robić realistyczne zdjęcia spektakularnych filmów.

iPad Air Vs. Wbudowane aplikacje i funkcje zabezpieczeń iPada Mini w 2021 roku

iPad Air i iPad Mini są zaprojektowane tak, aby w pełni wykorzystać możliwości iPada, mogą jednocześnie korzystać z wielu aplikacji. W App Store jest wiele aplikacji zaprojektowanych przez Apple, takich jak Zdjęcia, Mapy, Wiadomości, Mail i Safari, a także ponad milion aplikacji na iPada,

IPad Air nie ma identyfikatora twarzy dla bezpieczeństwa, ale ma odcisk palca Touch ID, który pomaga odblokować, wbudowany w przycisk zasilania. To pierwszy raz, gdy Apple używa Touch ID w miejscu innym niż przycisk Home.

iPad Air Vs. Cena iPada Mini w 2021 roku

iPad Air kosztuje około 3000 złotych, a iPad Mini to koszt około 2000 złotych. Zaskakujące jest to, że będąc małym tabletem iPad mini, pokonał wszystkie inne tablety pod względem wydajności, jakości wyświetlania i żywotności baterii, przyćmiewając wadę Smart Keyboard i mniejszego ekranu.

Naszym zdaniem walka iPad Air z iPadem Mini pokazuje, że nie ma znaczenia, czy jest duży, czy mały bo każdy z tych modeli iPada jest znakomitym sprzętem do pracy.

Szybeczka.pl logo

Szybeczka.pl to profesjonalne centrum napraw iPadów oraz tabletów Samsung, Lenovo oraz Huawei, telefonów komórkowych w Warszawie. Oferujemy usługę naprawy w jak najszybszym czasie dla wszystkich typów iPadów.

Niezależnie, który model ostatecznie wybierzesz, możesz znaleźć pomoc techniczną w serwisie Szybeczka.pl

Zajmujemy się naprawami sprzętu Apple codziennie. Niezależnie od tego czy problem wymaga naprawy, czy tylko konsultacji, z chęcią pomożemy!

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz