fbpx

Dysk Google a OneDrive – który jest lepszy na Twój telefon?

24 sty, 2021

Szybki postęp technologiczny, jakiego doświadczyliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, sprawił, że przechowywanie w chmurze stało się bardzo popularne.

W dzisiejszych czasach firmy i osoby fizyczne przetwarzają wiele danych, co oznacza, że potrzebują odpowiedniego miejsca do przechowywania. Przechowywanie w chmurze jest kluczem do bezpieczniejszego przechowywania i wyróżnia się dwiema nazwami: Dysk Google i OneDrive.

W związku z tym zawsze trwa debata między Dyskiem Google a OneDrive, która może nigdy się nie skończyć. Różne osoby mają swoje preferencje oparte na różnych czynnikach. Ale pytanie brzmi: która z tych usług przechowywania w chmurze Ci odpowiada?

Musisz wziąć to pod uwagę na podstawie kilku czynników. Dokonaliśmy porównania w Twoim imieniu. Wszystko, co musisz zrobić, to przeczytać ten post.

Część 1: Wspólne funkcje Dysku Google i OneDrive

Zanim przejdziemy do porównań OneDrive z Dyskiem Google, pomożemy Ci najpierw w krótkim omówieniu każdego z nich. Dysk Google to rozwiązanie do przechowywania danych w chmurze firmy Google, które umożliwia przechowywanie plików i ich otwieranie. Zapewnia dostęp do 15 GB wolnego miejsca, które jest współdzielone między Gmail, Zdjęciami Google i Dyskiem.

Wspólne cechy dysku google vs onedrive

OneDrive to także usługa przechowywania danych w chmurze świadczona przez firmę Microsoft. Dopóki masz konto Microsoft, możesz korzystać z tej usługi. Ta usługa zapewnia bezpłatne 5 GB, mimo że do 2015 r. Było to 15 GB.

Jak dotąd ustaliliśmy, że obie platformy są urządzeniami do przechowywania w chmurze. Są również kompatybilne z kilkoma platformami i systemami operacyjnymi. Ułatwia to udostępnianie plików członkom zespołu i bliskim. Poza tym pozwalają na bardzo łatwe tworzenie kopii zapasowych danych.

chmura danych dysku google

chmura danych dysku google

Zgodnie z tym, oto podsumowanie typowych funkcji OneDrive i Dysku Google.

  • Obie są platformami przechowywania w chmurze.
  • Możesz ich używać w kilku systemach operacyjnych i integrować je z różnymi platformami.
  • Oba oferują bezpłatne miejsce dla posiadaczy kont.
  • Platformy te umożliwiają automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików i udostępnianie danych innym osobom.
  • Mają te same poziomy prędkości.

Część 2: Różnica między Dyskiem Google a OneDrive

Teraz, gdy masz już jasne pojęcie o Dysku Google i OneDrive, czas sprawdzić różnice między nimi. Zrobimy to w świetle kilku wspólnych cech. W ten sposób łatwiej zdecydujesz, co jest dla Ciebie lepsze.

2.1 Dysk Google a OneDrive: Synchronizacja plików

Jeśli chodzi o synchronizację plików, obie usługi pamięci masowej wymagają pobrania oddzielnej aplikacji. ta aplikacja działa podobnie jak Dropbox. W tym celu będziesz potrzebować Kopii zapasowej i synchronizacji dla Dysku Google oraz aplikacji komputerowej OneDrive dla OneDrive.

Część 3: Dysk Google a Onedrive: synchronizacja plików

Podczas instalowania którejkolwiek z tych aplikacji musisz skonfigurować nowy folder na swoim komputerze. Połączysz ten folder ze swoim kontem w dowolnej z usług. Każdy plik skopiowany do folderu jest automatycznie synchronizowany i można uzyskać do niego dostęp na urządzeniach połączonych z kontem.

Obie usługi umożliwiają zapisywanie plików z innych aplikacji bezpośrednio w chmurze. Jest to bardzo podobne do zapisywania załączników do wiadomości e-mail.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz