fbpx

Dysk Google a OneDrive – który jest lepszy na Twój telefon?

24 sty, 2021

Szybki postęp technologiczny, jakiego doświadczyliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, sprawił, że przechowywanie w chmurze stało się bardzo popularne.

W dzisiejszych czasach firmy i osoby fizyczne przetwarzają wiele danych, co oznacza, że potrzebują odpowiedniego miejsca do przechowywania. Przechowywanie w chmurze jest kluczem do bezpieczniejszego przechowywania i wyróżnia się dwiema nazwami: Dysk Google i OneDrive.

W związku z tym zawsze trwa debata między Dyskiem Google a OneDrive, która może nigdy się nie skończyć. Różne osoby mają swoje preferencje oparte na różnych czynnikach. Ale pytanie brzmi: która z tych usług przechowywania w chmurze Ci odpowiada?

Musisz wziąć to pod uwagę na podstawie kilku czynników. Dokonaliśmy porównania w Twoim imieniu. Wszystko, co musisz zrobić, to przeczytać ten post.

Część 1: Wspólne funkcje Dysku Google i OneDrive

Zanim przejdziemy do porównań OneDrive z Dyskiem Google, pomożemy Ci najpierw w krótkim omówieniu każdego z nich. Dysk Google to rozwiązanie do przechowywania danych w chmurze firmy Google, które umożliwia przechowywanie plików i ich otwieranie. Zapewnia dostęp do 15 GB wolnego miejsca, które jest współdzielone między Gmail, Zdjęciami Google i Dyskiem.

Wspólne cechy dysku google vs onedrive

OneDrive to także usługa przechowywania danych w chmurze świadczona przez firmę Microsoft. Dopóki masz konto Microsoft, możesz korzystać z tej usługi. Ta usługa zapewnia bezpłatne 5 GB, mimo że do 2015 r. Było to 15 GB.

Jak dotąd ustaliliśmy, że obie platformy są urządzeniami do przechowywania w chmurze. Są również kompatybilne z kilkoma platformami i systemami operacyjnymi. Ułatwia to udostępnianie plików członkom zespołu i bliskim. Poza tym pozwalają na bardzo łatwe tworzenie kopii zapasowych danych.

chmura danych dysku google

chmura danych dysku google

Zgodnie z tym, oto podsumowanie typowych funkcji OneDrive i Dysku Google.

  • Obie są platformami przechowywania w chmurze.
  • Możesz ich używać w kilku systemach operacyjnych i integrować je z różnymi platformami.
  • Oba oferują bezpłatne miejsce dla posiadaczy kont.
  • Platformy te umożliwiają automatyczne tworzenie kopii zapasowych plików i udostępnianie danych innym osobom.
  • Mają te same poziomy prędkości.

Część 2: Różnica między Dyskiem Google a OneDrive

Teraz, gdy masz już jasne pojęcie o Dysku Google i OneDrive, czas sprawdzić różnice między nimi. Zrobimy to w świetle kilku wspólnych cech. W ten sposób łatwiej zdecydujesz, co jest dla Ciebie lepsze.

2.1 Dysk Google a OneDrive: Synchronizacja plików

Jeśli chodzi o synchronizację plików, obie usługi pamięci masowej wymagają pobrania oddzielnej aplikacji. ta aplikacja działa podobnie jak Dropbox. W tym celu będziesz potrzebować Kopii zapasowej i synchronizacji dla Dysku Google oraz aplikacji komputerowej OneDrive dla OneDrive.

Część 3: Dysk Google a Onedrive: synchronizacja plików

Podczas instalowania którejkolwiek z tych aplikacji musisz skonfigurować nowy folder na swoim komputerze. Połączysz ten folder ze swoim kontem w dowolnej z usług. Każdy plik skopiowany do folderu jest automatycznie synchronizowany i można uzyskać do niego dostęp na urządzeniach połączonych z kontem.

Obie usługi umożliwiają zapisywanie plików z innych aplikacji bezpośrednio w chmurze. Jest to bardzo podobne do zapisywania załączników do wiadomości e-mail.

Sprawdź pozostałe artykuły

iPhone się zawiesił?

IPhone się zawiesił? Wymuś ponowne uruchomienie iPhone!   Z pewnością każdy z nas miał kiedyś problem z telefonem, który przestał reagować na jakiekolwiek działania i się zawiesił. Gdy iPhone się...

czytaj dalej
iOS 16.4.1

iOS 16.4.1

Firma Apple niedawno wprowadziła nową aktualizację systemu iOS 16.4.1. Wprowadzono sporo udoskonaleń systemu, ale niestety powstały też przez to poważne błędy dotyczące między innymi bezpieczeństwa....

czytaj dalej

Wypalenie wyświetlacza

Wypalenie wyświetlacza może spotkać użytkowników smartfonów z wyświetlaczami OLED i AMOLED. Czy możesz naprawić tak uszkodzony wyświetlacz samodzielnie? Czy możesz jakoś temu zapobiec? Przeczytaj...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz