fbpx

Czy potrzebujesz wymiany tylnego szkła w swoim iPhone’a?

4 lip, 2021

Jeśli masz jeden z nowszych modeli iPhone’a, taki jak iPhone 8, X, XR, Xs, 11, 11 Pro, 11 Pro Max lub telefon z najnowszej serii 12 doskonale zdajesz sobie sprawę z oszałamiającej, szklanej konstrukcji w swoim telefonie z tyłu.

Szkło pozwala na kilka ulepszeń wydajności, w tym ładowanie bezprzewodowe, ale ma również niewielki koszt w przypadku w którym tylna szyba może pęknie w momencie gdy nie jest odpowiednio chroniona. W niektórych przypadkach może wymagać wymiany.

W serwisie Szybeczka.pl służymy pomocą w zakresie różnych usług naprawy iPhone’a, w tym naprawy ekranu oraz w wymianie przedniej i tylnej szyby.

Chociaż określenie potrzeby wymiany przedniej szyby jest często dość proste, ten sam proces dotyczący tylnej szyby jest często nieco bardziej złożony i potrzeba na niego nieco więcej czasu. Oto kilka odpowiedzi czy tylna szyba wymaga wymiany, jakie masz tutaj opcje i jak możesz zapobiec temu ryzyku w przyszłości.

wymiana tylnego szkła

wymiana tylnego szkła

Czy Twoja tylna szyba w iPhone 12 wymaga wymiany?

Przede wszystkim, jak rozpoznać, kiedy szyba jest tylko pęknięta a kiedy uległa zbiciu na tyle że w telefonie jest na tyle poważna, że wymaga wymiany? Jak zauważyliśmy powyżej, może to być trudniejsze do rozpoznania niż przednia pęknięta szybka lub cały ekran – na przykład pęknięcia tylnej szyby nie powstrzymują Cię przed czytaniem lub pisaniem na ekranie lub wykonywaniem praktycznie każdego standardowego zadania Twojego telefonu.

Jednak te problemy wiążą się z pewnym ryzykiem. Pierwszą z nich jest możliwość skaleczeń i zadrapań na palcach i dłoniach, które wzrastają tylko im dłużej zostawiasz pękniętą szybę.

Ponadto w miarę pogarszania się uszkodzeń tylnej szyby może to prowadzić do odpadania dużych kawałków szkła, odsłaniając elementy wewnętrzne i powodując znacznie większe uszkodzenia a nawet całkowite utrupienie telefonu. Z tego powodu ważna jest wymiana pękniętej tylnej szyby przed osiągnięciem tego punktu.

Opcje wymiana tylnego szkła

Jest wiele opcji wymiany tylnej pokrywy:

Gwarancja:

za pośrednictwem AppleCare, producenta w pierwszych tygodniach posiadania urządzenia lub operatora telefonicznego, nadal możesz być objęty gwarancją. Naprawy te są zwykle tanie lub bezpłatne, jednak powoduje to że nie widzisz swojego urządzenia przez wiele dni.

Specjaliści Szybeczka.pl od naprawy:

Nasz zespół z przyjemnością pomoże w wymianie tylnej szyby w wielu modelach iPhone’a, zapewniając szybkie naprawy, które nie wymagają pozbawienia Cię telefonu jedynie na 24 godziny.

Zrób to sam:

Z technicznego punktu widzenia możesz sam spróbować naprawić problemy z tylną szybą – ale bez treningu ryzykujesz zarówno obrażenia, jak i pogorszenie problemu zbitej szyby. Nie polecamy tej trasy.

Wskazówki dotyczące zapobiegania w przyszłości wymiany tylnego szkła:

Niezależnie od tego, czy Twoja tylna szyba jest obecnie pęknięta i chcesz temu zapobiec, czy po prostu chcesz uniknąć pęknięcia szkła w przyszłości, to zakup wysokiej jakości etui może powstrzymać przed tym uszkodzeniem. Wytrzymałe etui na telefon ochronią szkło przed upadkami, zarysowaniami i innymi formami uszkodzeń. Jeśli naprawdę podoba Ci się wygląd tylnej szyby i nie chcesz jej zakrywać, zastosowanie tylnej szyby ze szkła hartowanego lub specjalnej folii ochronnej zapewni również podstawową ochronę.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wymiany uszkodzonej tylnej szyby iPhone’a lub dowiedzieć się o naprawie telefonu, naprawie tabletu lub innych usługach, porozmawiaj z personelem Szybeczka.pl już dziś.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz