fbpx

Jak naprawić czarny ekran w telefonie Xiaomi? Może to być wina aktualizacji!

2 mar, 2024

Xiaomi wypuściło nową aktualizację systemu w nocy z 28.02 na 29.02.

NIE INSTALUJ TEJ AKTUALIZACJI!

Wielu użytkowników miało czarny ekran w telefonie Xiaomi, po najnowszej aktualizacji. Nie mogli uruchomić swoich smartfonów. Funkcja automatycznej aktualizacji, która odbyła się w nocy ze środy na czwartek i doprowadziła wielu użytkowników do utraty danych!

Firma Xiaomi pracuje nad rozwiązaniem problemu najnowszej aktualizacji i prosi o wstrzymanie się od aktualizacji smartfonów!

1. Dlaczego po aktualizacji jest czarny ekran w telefonie?
2. Czy wszystkie telefony Xiaomi zresetują się po najnowszej aktualizacji?
3. Jak uruchomić telefon po aktualizacji Xiaomi?
4. Hard reset – kasowanie danych w opcji Wipe Data
1. Dlaczego po aktualizacji jest czarny ekran w telefonie?

Niektóre zaktualizowane smartfony Xiaomi w wyniku błędu w kodzie aktualizacji nie mogą się poprawnie uruchomić. System podczas rozruchu nie jest w stanie poprawnie odczytać kodu w efekcie następuje tak zwany Bootloop, czyli zapętlenie rozruchu telefonu (tzw. zawieszenie).

2. Czy wszystkie telefony Xiaomi nie uruchamiają się po najnowszej aktualizacji?

Usterka wynikająca z najnowszej aktualizacji dotyczy wszystkich telefonów Xiaomi na MIUI 13/14 Global, które dokonały aktualizacji.  Główny problem mają smartfony z Global EEA – telefony m.in. z Polskiej dystrybucji, głównie  zakupione od operatorów sieci komórkowych.

Smartfony Xiaomi z HyperOS nie mają tego problemu.

3. Jak uruchomić telefon po aktualizacji Xiaomi?

Jedynym sposobem na ponowne uruchomienie smartfonu Xiaomi to „przywrócenie ustawień fabrycznych” za pomocą Wipe Data (Hard Reset). Niestety usunie to wszystkie dane z telefonu! Jak chcesz wykonać profesjonalny serwis telefonów Xiaomi polecamy nasz punkt w Warszawie, gdzie pomożemy Ci w każdej sprawie!

4. Hard reset – przywrócenie ustawień fabrycznych

Pamiętaj, że będziesz musiał podać dane do logowania na konto Google oraz Xiaomi! Przypomnij  je przed przystąpieniem do poniższych czynności. Bez podania tych danych twój telefon będzie zablokowany. 

Aby rozpocząć ten proces należy przytrzymać jednocześnie górny przycisk zmiany głośności i przycisk „power” przez kilka sekund. W niektórych przypadkach ta sekwencja będzie nieco inna. Najlepiej znaleść jakie przyciski są przypisane do danego modelu dla opcji Hard Reset.

-Używając przycisków zmiany głośności jako strzałek oraz przycisku „power” jako przycisku „ok.” wybierz kolejno:

1.Wipe Data

2.Wipe All Data

3.Confirm

4.Back to Main Menu

5. Reboot > Reboot to System

Jeśli powyższa instrukcja jest nie zrozumiała, polecamy ten film:

 

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz