fbpx

Co zrobić z Samsung Galaxy S8 Plus działa wolno i wiesza się przy otwieraniu aplikacji [Przewodnik rozwiązywania problemów]

26 kwi, 2020

Co zrobić z Samsung Galaxy S8+, który ‘zamula’, działa wolno i długo otwiera aplikacje? [Przewodnik rozwiązywania problemów]

Nawet smartfon tak potężny jak Samsung Galaxy S8+ może od czasu do czasu napotykać czkawkę. Problemy związane z wydajnością należą do najczęściej zgłaszanych przez naszych klientów oraz czytelników i nie możemy przejść obok tego obojętnie, podczas gdy wielu z Was ma problemy ze swoim telefonem.

Gdy telefon z imponującymi specyfikacjami, takimi jak Galaxy S8+ zaczyna działać bardzo wolno, wykonując funkcje, które wcześniej wykonywał bez żadnych problemów, coś musiało pójść nie tak. Może to być spowodowane awarią jednej lub dwóch kluczowych aplikacji lub problemem z oprogramowaniem układowym, który wymaga natychmiastowej uwagi. Gdy taki problem występuje po upuszczeniu telefonu na twardą powierzchnię lub po kontakcie z wodą i wilgocią, musisz również sprawdzić, czy może to być oznaka uszkodzenia mechanicznego lub zwarcia.

W tym poście postaramy się sprawić, aby Twój S8+ działał tak szybko, jak przedtem. Przeanalizujemy każdą możliwość i wykluczymy je pojedynczo, aż dojdziemy do punktu, w którym możemy łatwo stwierdzić, na czym naprawdę polega problem z Twoim telefonem. W ten sposób możemy spróbować sformułować rozwiązanie, które może to naprawić na dobre. Zachęcam więc do czytania dalej 🙂

Teraz, zanim przejdziemy do rozwiązywania problemów, jeśli napotykasz inny problem, spróbuj skontaktować się z nami bezpośrednio, ponieważ już rozwiązaliśmy niektóre z najczęstszych problemów napotykanych przez właścicieli Samsung Galaxy S8+.

Jak rozwiązywać problemy z Galaxy S8+, który ‘zamula’, działa wolno i długo otwiera aplikacje?

Podczas gdy powolny telefon jest naprawdę denerwujący, nie jest to tak naprawdę aż tak poważny problem. Potrzebuje on tylko, aby od czasu do czasu wyczyścić dane, zwolnić miejsce na usługi systemowe, a także pozbyć się uszkodzonych plików, które mogą być nadal używane przez system. Potężny telefon, który zaczął działać wolno, oznacza, że ​​musisz wykonać pewne czynności konserwacyjne i nie jest to naprawdę duży problem, ponieważ zawsze możesz coś z tym zrobić. A zatem, co powinieneś zrobić z Samsung Galaxy S8+, który działa wolno i ‘zamula’?…

Krok 1: Porównaj jego wydajność w trybie awaryjnym

Czasami istnieją aplikacje innych firm, które mają pewne problemy z oprogramowaniem układowym, zwłaszcza po zainstalowaniu nowej aktualizacji. Problemy ze zgodnością często powodują awarie, które znacznie wpływają na wydajność telefonu, niezależnie od tego, czy jest to urządzenie podstawowe, czy wysokiej klasy. Właśnie dlatego musimy wiedzieć, czy telefon działa w trybie awaryjnym, czy jest powolny, abyśmy mogli natychmiast zidentyfikować problem. Wykonaj poniższe czynności, aby uruchomić telefon w tym środowisku:

 1. Wyłącz urządzenie.
 2. Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania.
 3. Gdy na ekranie pojawi się „SAMSUNG”, zwolnij klawisz zasilania.
 4. Natychmiast po zwolnieniu klawisza zasilania naciśnij i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności.
 5. Przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności, aż urządzenie zakończy restartowanie.
 6. Tryb awaryjny zostanie wyświetlony w lewym dolnym rogu ekranu.
 7. Zwolnij klawisz zmniejszania głośności, gdy zobaczysz Tryb awaryjny.

Zakładając, że wydajność poprawi się w tym trybie, przejdź do następnego kroku, w przeciwnym razie przejdź do kroku 3.

Krok 2: Znajdź aplikacje, które powodują problem

Jeśli telefon działa poprawnie w trybie awaryjnym, jest wystarczająco jasne, że przyczyną problemu jest aplikacja innej firmy. Jeśli nie masz pojęcia, która z aplikacji to powoduje, powinieneś najpierw sprawdzić, czy istnieją aplikacje, które wymagają aktualizacji i zaktualizować je wszystkie.

 1. Na ekranie głównym przesuń palcem w górę w pustym miejscu, aby otworzyć zasobnik z aplikacjami.
 2. Dotknij Sklep Play.
 3. Stuknij klawisz Menu, a następnie stuknij Moje aplikacje. Aby automatycznie aktualizować aplikacje, dotknij Menu> Ustawienia, a następnie dotknij Automatycznie aktualizuj aplikacje, aby zaznaczyć pole wyboru.
 4. Wybierz jedną z następujących opcji:
  1. Stuknij Aktualizuj [xx], aby zaktualizować wszystkie aplikacje dostępnymi aktualizacjami.
  2. Stuknij pojedynczą aplikację, a następnie stuknij Aktualizuj, aby zaktualizować pojedynczą aplikację.

Jeśli jednak masz już na myśli podejrzanego, spróbuj najpierw wyczyścić pamięć podręczną i dane, a jeśli to nie zadziała, odinstaluj go, a następnie uruchom ponownie telefon, aby uruchomić go w trybie normalnym, aby sprawdzić, czy telefon nadal działa wolno lub ‘zamula’.

Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji i dane w Galaxy S8+

 1. Na ekranie głównym przesuń palcem w górę w pustym miejscu, aby otworzyć zasobnik z aplikacjami.
 2. Wybierz Ustawienia> Aplikacje.
 3. Stuknij żądaną aplikację na domyślnej liście lub stuknij ikonę 3 kropki> Pokaż aplikacje systemowe, aby wyświetlić wstępnie zainstalowane aplikacje.
 4. Stuknij Pamięć.
 5. Stuknij Wyczyść pamięć podręczną.
 6. Stuknij Wyczyść dane, a następnie stuknij OK.

Jak odinstalować aplikacje z Galaxy S8+

 1. Na ekranie głównym przesuń palcem w górę w pustym miejscu, aby otworzyć zasobnik z aplikacjami.
 2. Wybierz Ustawienia> Aplikacje.
 3. Stuknij żądaną aplikację na domyślnej liście lub stuknij ikonę 3 kropki> Pokaż aplikacje systemowe, aby wyświetlić wstępnie zainstalowane aplikacje.
 4. Wybierz żądaną aplikację.
 5. Stuknij Odinstaluj.
 6. Stuknij Odinstaluj ponownie, aby potwierdzić.

Krok 3: Uruchom ponownie telefon w trybie odzyskiwania i wyczyść partycję pamięci podręcznej

Zrobisz to, jeśli telefon nadal działa wolno w trybie awaryjnym lub jeśli powyższe procedury nie zadziałały. Poszukujemy oprogramowania układowego i pierwszą rzeczą, którą musimy z tym zrobić, jest usunięcie wszystkich pamięci podręcznych systemu, aby zostały zastąpione nowymi. Możliwe, że niektóre z nich uległy już uszkodzeniu lub stały się przestarzałe i spowodowały ten problem. Z doświadczenia wynika, że ​​może to być rozwiązanie, które sprawi, że telefon będzie działał normalnie. Musisz tylko uruchomić telefon w trybie odzyskiwania, a następnie wyczyścić partycję pamięci podręcznej:

 1. Wyłącz urządzenie.
 2. Naciśnij i przytrzymaj klawisz zwiększania głośności i klawisz Bixby, a następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania.
 3. Po wyświetleniu logo Androida zwolnij wszystkie klucze („Instalowanie aktualizacji systemu” będzie wyświetlane przez około 30–60 sekund przed wyświetleniem opcji menu odzyskiwania systemu Android).
 4. Naciśnij kilkakrotnie klawisz zmniejszania głośności, aby podświetlić „wyczyść partycję pamięci podręcznej”.
 5. Naciśnij klawisz zasilania, aby wybrać.
 6. Naciśnij klawisz zmniejszania głośności, aby podświetlić „tak” i naciśnij klawisz zasilania, aby wybrać.
 7. Po zakończeniu partycji czyszczenia pamięci podręcznej podświetlone zostanie „Uruchom ponownie system teraz”.
 8. Naciśnij klawisz zasilania, aby ponownie uruchomić urządzenie.

Ponowne uruchomienie może trochę potrwać po wyczyszczeniu partycji pamięci podręcznej, ponieważ odbudowuje pamięć podręczną. Jeśli po tym telefon nadal działa wolno, przejdź do następnego kroku.

Krok 4: Wykonaj kopię zapasową wszystkich ważnych danych, a następnie zresetuj Galaxy S8 +

Jeśli wszystkie powyższe procedury rozwiązywania problemów nie rozwiązały problemu, nie masz innego wyjścia, jak zresetować telefon. Ten problem jest w rzeczywistości niewielki i zostanie naprawiony przez resetowanie, jednak musisz wykonać kopię zapasową ważnych plików i danych, ponieważ zostaną one usunięte podczas procesu.

Teraz, tuż przed zresetowaniem telefonu, pamiętaj o swoim identyfikatorze i haśle Google lub wyłącz ochronę przywracania ustawień fabrycznych, aby nie zostać zablokowanym na urządzeniu.

Jak wyłączyć FRP w Galaxy S8 Plus

 1. Na ekranie głównym przesuń palcem w górę w pustym miejscu, aby otworzyć zasobnik z aplikacjami.
 2. Stuknij Ustawienia> Chmura i konta.
 3. Dotknij Konta.
 4. Dotknij Google.
 5. Stuknij adres e-mail Google ID, jeśli skonfigurowano wiele kont. Jeśli masz skonfigurowanych wiele kont, musisz powtórzyć te kroki dla każdego konta.
 6. Stuknij ikonę 3 kropek.
 7. Stuknij Usuń konto.
 8. Stuknij USUŃ KONTO.

Jak opanować Zresetuj Galaxy S8 Plus

 1. Wyłącz urządzenie.
 2. Naciśnij i przytrzymaj klawisz zwiększania głośności i klawisz Bixby, a następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania.
 3. Po wyświetleniu zielonego logo Androida zwolnij wszystkie klucze („Instalowanie aktualizacji systemu” będzie wyświetlane przez około 30–60 sekund przed wyświetleniem opcji menu odzyskiwania systemu Android).
 4. Naciśnij kilkakrotnie klawisz zmniejszania głośności, aby podświetlić „wyczyść dane / przywróć ustawienia fabryczne.
 5. Naciśnij przycisk zasilania, aby wybrać.
 6. Naciskaj klawisz zmniejszania głośności, aż zostanie podświetlona opcja „Tak – usuń wszystkie dane użytkownika”.
 7. Naciśnij przycisk zasilania, aby wybrać i rozpocząć resetowanie główne.
 8. Po zakończeniu resetu głównego podświetli się „Uruchom ponownie system teraz”.
 9. Naciśnij klawisz zasilania, aby ponownie uruchomić urządzenie.

Mam nadzieję, że ten poradnik rozwiązywania problemów pomoże.

 

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz