fbpx

Co zrobić kiedy mikrofon Zoom nie działa na Android?

14 lut, 2021

Ostatnio aplikacja Zoom na Android robi zawrotną karierę. Oczywiście ma to związek z pandemią koronawirusa. Zoom to aplikacja pozwalająca na odbywanie wideokonferencji.

Dzięki temu można przeprowadzać zdalne nauczanie, lub pracować z domu. Problemy z tą aplikacją nie dotyczą zatem wąskiej grupy ludzi, ale wielu użytkowników którzy nie zdecydowaliby się na prowadzenie spotkań w formie wideokonferencji. Warto zatem poświęcić trochę więcej czasu na rozwiązanie problemów z dźwiękiem. 

Byli użytkownicy, którzy zgłosili, że mikrofon Zoom nie działa na ich telefonie z Androidem. Jeśli chodzi o problem dotyczący podstawowych usług, takich jak mikrofon lub kamera, zawsze istnieje możliwość, że wystąpił problem z oprogramowaniem układowym. Ponieważ jednak zauważyłeś problem podczas korzystania z aplikacji innej firmy, możliwe jest również, że problem dotyczy samej aplikacji.

Dlatego w tym poście postaramy się jak najlepiej ustalić, czy problem dotyczy Zoom, czy też jest problem z samym telefonem. Rozważymy każdą możliwość i wykluczymy je jedna po drugiej, dopóki nie stanie się dla nas bardziej jasne, jak wskazać przyczynę problemu lub sam problem. Kontynuuj czytanie, ponieważ być może będziemy mogli Ci pomóc.

Potrzebny czas: 12 minut

Jeśli problem dotyczy tylko używanej aplikacji, powinieneś być w stanie go naprawić bez konieczności wykonywania wielu czynności. Jeśli jednak jest to problem z telefonem, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wykluczenie, że jest to tylko problem z oprogramowaniem układowym. Jeśli po tym problem będzie się powtarzał, może być konieczne skontaktowanie się z technikiem w tej sprawie. Mając to na uwadze, oto, co musisz zrobić:

android to zielony robocik

 1. Uruchom ponownie telefon

Jeśli chodzi o problemy, które mogły wystąpić nieoczekiwanie bez wyraźnej przyczyny, mogą być one wynikiem dość drobnej usterki oprogramowania układowego. Jeśli więc wcześniej korzystałeś z Zoom bez żadnych problemów, a potem nagle inni użytkownicy Cię nie słyszą, najpierw wymów się ze spotkania, a następnie uruchom ponownie telefon. 

Po ponownym uruchomieniu uruchom Zoom i spróbuj ponownie połączyć się ze spotkaniem i sprawdzić, czy wszystko działa. W większości przypadków wystarczy ponowne uruchomienie, aby wszystko znów działało idealnie. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał, czas rozwiązać problem z urządzeniem.

 1. Przetestuj mikrofon w telefonie z Andorid

Jeśli ponowne uruchomienie nie rozwiąże problemu, to co musisz zrobić, to dowiedzieć się, czy problem dotyczy mikrofonu telefonu. Nie martw się, nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy, aby to zrobić. 

Zasadniczo musisz otworzyć aplikację do nagrywania w telefonie. Każde urządzenie z Androidem ma taką aplikację, więc znajdź ją i otwórz.

Spróbuj nagrać kilka sekund swojego głosu, a następnie odtwórz go. Jeśli wyraźnie słyszysz głos podczas odtwarzania, to znak, że mikrofon działa. W takim przypadku przejdź do następnego rozwiązania.

Jeśli jednak dyktafon nie przechwycił Twojego głosu, spróbuj nagrać krótki film, na którym mówisz, i zobacz, czy może przechwycić Twój głos. Jeśli nadal nie, zresetuj telefon, aby wykluczyć możliwość, że jest to tylko problem z oprogramowaniem układowym, a jeśli problem będzie się powtarzał, poproś technika o sprawdzenie urządzenia.

 1. Sprawdź uprawnienia Zoom na telefonie z systemem Android

Gdy aplikacja spróbuje skorzystać z usługi podstawowej, takiej jak mikrofon, zostanie wyświetlony monit, czy zezwolić, czy odmówić. Zdarza się to w większości przypadków, jednak zdarzają się sytuacje, w których nie zostanie wyświetlony monit. Więc lepiej sprawdź, czy Zoom może używać mikrofonu na twoim urządzeniu. Oto, jak to się robi:

1. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby podnieść menu aplikacji.
2. Przejdź do ekranu, na którym znajduje się aplikacja Zoom.
3. Stuknij i przytrzymaj jego ikonę, aż pojawią się opcje.
4. Stuknij Informacje o aplikacji.
5. Przewiń w dół, aby znaleźć uprawnienia i dotknij go.
6. Na następnym ekranie zostaną wyświetlone usługi, do których aplikacja ma dostęp.
7. Wprowadź niezbędne zmiany, a następnie spróbuj ponownie użyć Zoom.

Zasadniczo są to rzeczy, które często trzeba zrobić, aby rozwiązać taki problem, o ile problem dotyczy sprzętu telefonu.

Przybory

 • Powiększenie

Materiały

 • Android

Ale jeśli z jakiegoś powodu mikrofon Zoom nie działa nawet po wykonaniu trzeciego rozwiązania, to jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz zrobić, a mianowicie odinstalować Zoom z urządzenia, aby usunąć wszystkie powiązane z nim pliki i ponownie zainstalować, aby się upewnić używasz najnowszej wersji. Oto jak to się robi:

 1. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby podnieść szufladę aplikacji.
 2. Przejdź do ekranu, na którym znajduje się aplikacja Zoom.
 3. Stuknij i przytrzymaj jego ikonę, aż pojawią się opcje.
 4. Stuknij Odinstaluj i potwierdź.
 5. Po pomyślnym odinstalowaniu aplikacji uruchom Sklep Play.
 6. Wyszukaj “ powiększ ” i dotknij aplikacji Zoom Cloud Meetings.
 7. Stuknij Zainstaluj i poczekaj, aż telefon zakończy instalowanie aplikacji.

Po zakończeniu instalacji uruchom Zoom i ponownie połącz się ze spotkaniem lub skonfiguruj nowe.

Szybeczka.pl Logotyp

Mam nadzieję, że ten przewodnik rozwiązywania problemów był w stanie pomóc w ten czy inny sposób.

Link od pobrania aplikacji zoom w sklepie android.

Link do oficjalnej strony Zoom.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz