fbpx

Co zrobić, jeśli Twój smartfon zostanie skradziony?

Kiedy Twój smartfon zostanie skradziony masz tylko kilka minut, aby zablokować urządzenie i śledzić jego lokalizację

skradziony smartfon

Chociaż niektórzy profesjonalni złodzieje elektroniki znają kroki niezbędne do szybkiego zablokowania możliwości znalezienia telefonu to wielu z nich zaczeka aż oddalą się wystarczająco daleko, zanim wyjmą kartę SIM lub zablokują dostęp do sygnału urządzenia z zewnątrz.

Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak możesz zabezpieczyć swój telefon i śledzić jego lokalizację. A zarazem jakie czynności wykonać, żeby złodziejowi nie udało się go ponownie użyć.

Zabezpiecz urządzenie hasłem

Pierwszą rzeczą która MUSI zostać ustawiona to hasło na telefonie. Kod pin cztero- bądź sześciocyfrowy na Twojej karcie SIM to podstawa.

Kolejnym zabezpieczeniem jest ustawienie kodu również na telefonie. Kod może mieć od 4 do 32 cyfr.

Drugą ważną kwestią jest umieszczenie silnego hasła na urządzeniu.

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, możesz obsłużyć wszystko za pośrednictwem konta Google.

Wyczyść dane ze skradzionego smartfona

Jeśli korzystasz z iCloud lub innego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych w chmurze to Twoje dane są bezpieczne. Jeśli nie używasz kopii zapasowej w chmurze utracisz wszystkie dane zgromadzone od czasu ostatniej kopii zapasowej(czyli zazwyczaj wszystkie).

Jeśli jednak masz w telefonie lub tablecie wrażliwe dane osobowe lub finansowe to wyczyść pamięć telefonu za pomocą aplikacji mobilnej.

Śledź lokalizację swojego telefonu

O ile złodziej nie wyjął karty SIM z urządzenia lub nie umieścił urządzenia w pudełku blokującym sygnał, powinno być możliwe użycie aplikacji mobilnej lub narzędzia Google do śledzenia jego lokalizacji.

Policjanci radzą, aby nie zbliżać się do osób, które podejrzewasz, że mają Twoje urządzenie, ani nie konfrontować się z nimi.

Możesz jednak podjechać pod przybliżoną lokalizację telefonu, zaparkować w pobliżu i wezwać policję.

W większości miast policja wysyła oferty spotkania przestępcy z Tobą i stamtąd prowadzi śledztwo.

Dźwięk ostrzeżenia na skradziony smartfon 

Jeśli możesz to zrobić zdalnie, uruchom dźwięk ostrzegawczy, aby odtworzyć go z telefonu.

Na wielu urządzeniach ten dźwięk alarmu jest zarówno głośny, jak i trwały, i będzie odtwarzany nawet po zmniejszeniu lub wyłączeniu głośności na urządzeniu.

Jest to szczególnie pomocne, gdy policja udaje się zbadać sprawę.

Jeśli masz szczęście, alarm może doprowadzić funkcjonariuszy bezpośrednio do urządzenia.

Skontaktuj się z operatorem

Zadzwoń do swojego operatora i poinformuj go, że Twoje urządzenie zostało skradzione. Mogą zawiesić Twoją usługę do czasu odzyskania lub wymiany urządzenia.

Możesz również poprosić operatora o umieszczenie Twojego telefonu na ogólnokrajowej „czarnej liście”.

Gdy telefon znajdzie się na czarnej liście to żaden operator nie aktywuje urządzenia, dopóki sam nie usuniesz urządzenia z listy.

Jeśli nie udało Ci się odzyskać skradziony smarfon, możesz dostać nowe urządzenie od operatora (jeśli wykupiłeś jego ubezpieczenie).

Jednak w wielu przypadkach udział własny może być wyższy niż koszt profesjonalnie odnowionego smartfona.

W naszych serwisach na Pradze Południe oraz Woli świadczymy nie tylko specjalistyczne usługi naprawy smartfonów i tabletów. Sprzedajemy również wysokiej jakości odnowione urządzenia wszystkich wiodących producentów.

Szybeczka.pl logo

Nasze ceny nie są wygórowane, a to świetna opcja, jeśli nie jesteś przygotowany na zakup nowego telefonu lub płacenie wysokich rat za ubezpieczenie wymiany smartfona. Sprawdź nasze lokalizacje na stronie kontakt.

Zapoznaj się z ofertą na stronie, lub w najbliższym serwisie stacjonarnym. Jeśli nie ma modelu którego właśnie szukasz to nic straconego! Po prostu daj nam znać czego potrzebujesz a może uda nam się go dla Ciebie zorganizować!

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz