fbpx

Ciekawe funkcje iOS 15

19 gru, 2021

W tym poradniku przedstawimy najciekawsze funkcje które znajdują się w iOS 15. Funkcje zostały dodane wraz z tą aktualizacją dla wszystkich modeli telefonów od iPhone 6s w górę.

  1. Przeprojektowanie powiadomienia w iOS 15

iOS 15 wprowadził całkowicie przeprojektowane powiadomienie. Powiadomienie wyświetli zdjęcie kontaktu lub dużo większą ikonę dla łatwej identyfikacji. Istnieje nowe spersonalizowane podsumowanie powiadomień, które gromadzi powiadomienia, które nie są pilne, dzięki czemu można je wyświetlić w bardziej odpowiednim czasie.

  1. Skupienie

iOS 15 wprowadził tryb „Focus”, który może filtrować powiadomienia i strony ekranu głównego na podstawie treści, które użytkownicy chcą śledzić w określonym czasie, jednocześnie umożliwiając przekazywanie powiadomień alarmowych.

Nowy soft automatycznie zaleci użytkownikowi tryb skupienia, wykorzystując informacje na temat wykorzystania urządzenia, aby aplikacja powiadomiła użytkownika w określonym czasie.

  1. Reflektor

Spotlight może teraz wykorzystywać inteligencję do wyszukiwania zdjęć według lokalizacji, osoby, sceny lub obiektu, a dzięki nowej funkcji tekstu w czasie rzeczywistym Spotlight może znajdować tekst i odręczne treści na zdjęciach.

  1. FaceTime w iOS 15

W iOS 15 FaceTime zapewnia dźwięk przestrzenny, a nowy tryb mikrofonu może oddzielić głos użytkownika od szumów tła lub wprowadzić szum tła w trybie szerokiego spektrum. FaceTime ma teraz dodatkowy tryb portretowy do rozmów wideo, dzięki czemu użytkownicy mogą rozmazać tło i skupić się na sobie, a także wyciszyć dźwięk, aby po wyciszeniu mówić wyraźniej.

  1. SharePlay

SharePlay to nowa funkcja, która umożliwia użytkownikom dzielenie się doświadczeniami podczas połączeń FaceTime, w tym multimediami, takimi jak piosenki, programy telewizyjne czy filmy. SharePlay umożliwia również użytkownikom udostępnianie ekranu w rozmowach FaceTime, aby wyświetlić osobie z którą rozmawiamy zawartość naszego ekranu.

  1. Aktualizacja aplikacji zdjęcia w iOS 15

Zdjęcie zawiera dużą aktualizację „wspomnienia”, a dodatkowo ma nowy wygląd, integrację z Apple Music, bardziej interaktywny interfejs. Istnieje 12 wyglądów pamięci, które poprawiają nastrój, analizując każde zdjęcie i wideo oraz stosując odpowiednią ilość regulacji kontrastu i koloru, aby uzyskać spójny wygląd.

  1. Mapy i dodatkowe funkcje w iOS 15

Mapa ma teraz interaktywny widok ziemi i znacznie ulepszone szczegóły w nowym widoku 3D miasta (działa tylko w określonych krajach). Poszczególne, dzielnice biznesowe, elewacje, budynki itp. są teraz wyświetlane szczegółowo, wraz z nowymi kolorami i etykietami dróg, niestandardowymi punktami orientacyjnymi i nowym trybem nocnym „W światle księżyca”.

  1. Portfel/Wallet w iOS 15

Aplikacja Wallet obsługuje karty-klucze do domu, biura, firmy lub pokoju hotelowego w systemie iOS 15. Aplikacja Wallet rozszerzyła również obsługę kluczy samochodowych i teraz wykorzystuje ultra szerokopasmowy dostęp do odblokowywania/blokowania i uruchamiania samochodu.

Portfel obsługuje teraz zdalne sterowanie bez kluczykowe, co pozwala zablokować lub odblokować samochód, trąbić klaksonem, ogrzać samochód lub otworzyć bagażnik.

  1. Safari

iOS 15 wprowadza nowy wygląd do Safari. Elementy sterujące znajdują się teraz na dole ekranu, aby łatwiej było do nich dotrzeć jedną ręką.

Nowe funkcje ochrony prywatności Safari, w tym inteligentną ochronę przed śledzeniem, która uniemożliwia reklamodawcom wykorzystanie Twojego adresu IP do analizy Twoich danych, a Safari automatycznie uaktualni witryny, o których wiadomo, że obsługują HTTPS z niebezpiecznego HTTP.

10. Wiadomości

Treść wysłana do Ciebie w wiadomości automatycznie pojawi się w nowej sekcji „Udostępnione Tobie” odpowiedniej aplikacji. Udostępnione Tobie są polecane w Zdjęciach, Safari, Apple News, Apple Music, Apple Podcasts i Apple TV.

  1. Pogoda

Aplikacja pogodowa została całkowicie przeprojektowana w iOS 15. Ma teraz więcej graficznych wyświetlaczy danych pogodowych, pełnoekranowych map i dynamicznych układów, które zmieniają się w zależności od warunków zewnętrznych.

Firma Apple przeprojektowała animowane tło aplikacji Pogoda, aby dokładniej odzwierciedlać aktualną pozycję słońca i opadów. Pojawią się również podświetlone powiadomienia, gdy zacznie i ustanie deszcz lub śnieg.

funkcje ios

12 . Zdrowie

W systemie iOS 15 aplikacja Zdrowie ma nową kartę udostępniania, która umożliwia użytkownikom udostępnianie wybranych danych dotyczących zdrowia członkom rodziny lub opiekunom.

Aplikacja Zdrowie dodała również stabilność chodzenia jako nowy wskaźnik, który pomaga zarządzać ryzykiem upadków. Wyniki szczepień i testów na COVID-19 można przechowywać w aplikacji Zdrowie, korzystając z kodu QR dostarczonego przez ministerstwo zdrowia.

13 . Lokalizator

Aplikacja lokalizator wprowadza nowe funkcje, które pomagają zlokalizować zgubione urządzenia, które zostały wyłączone lub wyczyszczone za pomocą funkcji znajdź mnie. Rodzina lub znajomi mogą w tej aplikacji udostępniać Ci swoją lokalizacje

14 . Tagi w notatkach

Notatki w iOS 15 mają utworzone przez użytkownika tagi, które można wygodnie sortować i kategoryzować w nowy sposób. Dostępna jest przeglądarka tagów, która umożliwia klikanie kombinacji tagów i szybkie przeglądanie otagowanych notatek. Istnieją również nowe foldery niestandardowe, które mogą automatycznie gromadzić notatki na podstawie tagów.

15 . Przypomnienia

Przypomnienia mają teraz tagi ułatwiające organizowanie, a przypomnienia można wyszukiwać i filtrować na podstawie tagów. Jest nowa przeglądarka tagów, możesz klikać kombinacje tagów i szybko przeglądać tag

Więcej informacji dowiesz się w naszych pozostałych artykułach na naszym blogu.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz