fbpx

AirPods nie łączą się. Oto 5 prostych kroków, aby rozwiązać swój problem

24 lip, 2022

Airpody to przyjazny dla kieszeni gadżet Bluetooth. Wydaje się najłatwiejszą rzeczą do zarządzania / przenoszenia – dopóki nie przestaną działać. Na etui ładującym Apple AirPods jest tylko jeden przycisk, a kiedy widzisz obudowę, wydaje się, że nie możesz nic zrobić, aby rozwiązać problem. Ale to nieprawda. W przypadku Apple Airpods jeden przycisk może rozwiązać wiele problemów. Oznacza to, że nie musisz odwiedzać najbliższego autoryzowanego serwisu Apple a nasz technik serwisant rozwiąże ten problem bez najmniejszego problemu. Oto kilka szybkich rozwiązań, jak rozwiązać problem z brakiem połączenia Airpodsów, lub problem z niedziałającą słuchawką po prawej lub lewej stronie.

Jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy Airpodów, a często zadawane tutaj pytanie brzmi: „Dlaczego moje Airpody się nie łączą?”

Problem z brakiem połączenia AirPods może wynikać z wielu powodów, tj. Z powodu złożonego problemu czujnikami lub różnych problemów sprzętowych.

Ta powszechna awaria zaczyna się od lewego lub prawego Airpoda, który przestaje działać lub zostaje rozłączony. Jednak w tym przypadku pierwszą rzeczą do zrobienia jest włożenie Airpodów z powrotem do etui ładującego i upewnienie się, że ponownie się ładują. Następnie poczekaj kilka sekund i powinno działać. Jeśli Twoje AirPods nadal nie działają, spróbuj ponownie naprawić Airpods za pomocą urządzenia z systemem iOS. Jeśli nadal nie możesz podłączyć Airpodów, serwisancie Szybeczki.pl ma kilka innych rozwiązań, które możesz wypróbować.

Gdy AirPods nie łączą się, pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu jest próba wyczyszczenia AirPods

Airpody wyjątkowe/jedyne w swoim rodzaju, jeśli chodzi o technologię. Airpodsy do prawidłowego działania wymagają regularnego czyszczenia. Jednak Airpody wcale nie są uważane za przyjazne płynom, kurzowi i brudowi. Poza tym Airpody 1. i 2. generacji oraz używane etui ładujące nie są wodoodporne. Jednak Apple twierdzi, że Airpods Pro to wyższy poziom technologiczny, ponieważ są wodoodporne „do pewnego stopnia”. Podczas czyszczenia AirPods upewnij się, że nie zrobisz żadnych dodatkowych uszkodzeń podczas usuwania brudu.

Oto kilka zasad, których należy przestrzegać podczas czyszczenia AirPod (aby naprawić tylko jeden AirPod)

Jeśli na Airpod znajdują się jakieś ślady brudu, które należy usunąć, użyj lekko zwilżonej szmatki do wytarcia/wyczyszczenia.

Jeśli kurz musi zostać usunięty z Airpodsa zalecają użycie miękkiej, suchej i niestrzępiącej się szmatki.

Co najważniejsze, pomogłoby, gdybyś upewnił się, że Airpods lub Airpods Pro są całkowicie suche podczas umieszczania ich z powrotem w etui ładującym.

Użyj bawełnianego wacika (suchego) do czyszczenia mikrofonów i głośników.

Nie używaj żadnych ostrych przedmiotów podczas czyszczenia Airpods Generation 1, Airpods Generation 2 lub Airpods Pro.

Następnym krokiem jest wyczyszczenie etui ładującego AirPods

Apple sugeruje użycie suchej i świeżej szmatki do wytarcia brudu.

Jeśli zamierzasz wyczyścić zanieczyszczenia, rozważ wyczyszczenie wnętrza obudowy czystą, miękką szczoteczką do zębów.

Zachowaj ostrożność i unikaj wkładania czegokolwiek do portu ładowania.

Spróbuj rozparować słuchawki i naprawić AirPods które się nie łączą

Zwykle działa to w 90% przypadków. Inną rzeczą do wypróbowania jest „zapomnienie” Airpodsów na urządzeniu, które próbujesz sparować i ponownie naprawić.

Oto kroki, które należy wykonać

W iPhone

Otwórz Ustawienia> Wybierz Bluetooth> ikona „i” obok Airpodsów> Zapomnij o urządzeniu

Dla urządzeń Mac

Wybierz Preferencje systemowe > Bluetooth > przycisk „x” obok Airpodsów > Zapomnij o urządzeniu

 

Przed wykonaniem tych czynności upewnij się, że:

  • Oba Airpody znajdują się w etui ładującym, zamknij pokrywę i odczekaj 30 sekund.
  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk na Airpodach, aż zacznie migać białym światłem.
  • Upewnij się, że Airpods znajduje się blisko urządzenia Apple, otwórz pokrywę i napraw za pomocą urządzenia.

 

Dlaczego moje AirPods nie łączą się z moim komputerem Mac?

To kolejny powszechny czynnik, w którym Twoje AirPods mogą zachowywać się dziwnie, gdy próbujesz sparować je z MacBookiem. Jeśli nie możesz podłączyć urządzenia do urządzenia Mac, może to być spowodowane przez Bluetooth lub starą wersję systemu macOS lub coś jest nie tak z AirPods.

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, spróbuj skontaktować się z kimś z Szybeczka.pl

Ustawianie AirPods jako urządzenia wyjściowego.

Jeśli słuchawki AirPods są podłączone, nie słychać żadnego dźwięku, a następnie sprawdź ustawienie wyjścia na urządzeniu Apple. Po podłączeniu słuchawek AirPods wykonaj następujące czynności.

  • Kliknij logo Apple i przejdź do Preferencje systemowe -> Dźwięki -> Wyjście
  • Upewnij się, że AirPods lub AirPods Pro są ustawione jako urządzenie wyjściowe.
  • Usuń sparowanie słuchawek AirPods z komputerem Mac

Może to brzmieć ogólnie, ale spróbuj rozłączyć AirPods z komputerem Mac, co może rozwiązać problem, gdy napotkasz podobny problem z połączeniem z dowolnym urządzeniem Apple. Musisz kliknąć ikonę Bluetooth na pasku menu -> następnie wybrać AirPods, a następnie włączyć przycisk łączenia/rozłączania. Jeśli to nie pomoże, spróbuj zapomnieć o AirPods i naprawić je za pomocą urządzenia.

  • Kliknij ikonę Apple i otwórz Preferencje systemowe > Bluetooth > przycisk „x” obok AirPods > Zapomnij o urządzeniu
  • Umieść AirPods w etui ładującym
  • Naciśnij biały przycisk na AirPods i przytrzymaj go, aż pojawi się białe światło / zamiga na pomarańczowy trzy razy, a następnie zacznie migać białym światłem

Po tych czynnościach AirPodsy powinny zadziałać poprawnie. Jeśli po tych instrukcjach nie zaczęły działać poprawnie przyjdź do nas a my naprawimy Twoje słuchawki.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz