fbpx

3 kroki, które należy podjąć przed wymianą starego telefonu

12 lip, 2020

Smartfony stały się integralną częścią naszego życia. Przechowujemy na nich nie tylko kontakty i zapisy rozmów tak służbowych jak i prywatnych. Mamy tam też nasze dane bankowe, zdjęcia i wiele innych osobistych informacji.

Jeśli właśnie jesteś w trakcie wymiany smarfona na nowe urządzenie możesz łatwo zachować te dane, jeśli tylko zastosujesz się do paru kroków.

wymiana starego telefonu

Utwórz kopię zapasową przed wymianą starego telefonu

Pierwszym krokiem przed wymianą nowego telefonu jest utworzenie kopii zapasowej wszystkich znajdujących się tam elementów, które chcesz zachować. Obejmuje to między innymi zdjęcia, filmy, ważne pliki, kontakty, loginy i hasła i wiele innych.

Jeśli masz iPhone’a, możesz użyć funkcji iCloud, aby wykonać kopię zapasową telefonu w chmurze, a następnie łatwo pobrać wszystkie te informacje na nowy iPhone.

Za pomocą telefonu z Androidem możesz wykonać kopię zapasową na Dysku Google. Możesz także korzystać z zewnętrznych usług tworzenia kopii zapasowych, takich jak Dropbox lub Microsoft OneDrive. Zrób to, zanim przejdziesz do sklepu, aby wymienić telefon, ponieważ cała procedura może trochę potrwać.

Wyczyść dane przed wymianą starego telefonu 

Jeśli pomimo chęci wymiany telefon który masz obecnie nadal jest w cenie, to możesz go sprzedać w serwisie, lombardzie, lub na portalach takich jak Allegro i Olx. Taki telefon często jest kupowany w celu odnowienia i odsprzedania dalej. Oczywiście jeśli powodem sprzedaży jest uszkodzenie.

Problem polega na tym, że kupujący wcale nie ma chęci bawić się w dokładne czyszczenie telefonu po poprzednim właścicielu. Oznacza to, że jeśli telefon zostanie odsprzedany dalej to ktoś inny będzie przeglądał Twoje fotki o podpięciu pod konto bankowe nie wspominając.

Warto jest zatem dokładnie wyczyścić telefon. Dzięki temu masz pewność, że nikt nie skorzysta z Twoich poufnych danych.

Najprostszą i zazwyczaj w pełni skuteczną metodą jest przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Taka operacja usuwa nie tylko pliki, ale również zapisane hasła i inne tego typu dane.

Problem może się pojawić, kiedy urządzenie jest już trochę starsze, lub jest uszkodzone w taki sposób że nie da się go włączyć. W takim wypadku zapraszamy do szybeczka.pl Nie tylko możemy naprawić urządzenie, ale również przeprowadzić takie czyszczenie korzystając z odpowiednich podzespołów z innych telefonów tego samego modelu.

Dzięki temu możesz bez obaw sprzedać telefon.

Znajdź najlepsze miejsce na wymianę starego telefonu

Nie wszędzie dostaniesz za telefon jego realną wartość.

W lombardach rzadko znają się na telefonach na tyle, by zaryzykować kupno uszkodzonego telefonu. Nawet jeśli pracownik lombardu się na to zdecyduje, to dostaniesz za telefon dużo mniej pieniędzy niż w serwisie.

Serwisy używają zepsutych telefonów jako źródło części zamiennych, lub po prostu je renowują i odsprzedają dalej. Mogą to robić, ponieważ koszt naprawy to dla nich koszt części. Do tego pracują z telefonami na co dzień i są w stanie poprawnie ocenić jego wartość.

Jednak najlepiej zrobisz kontaktując się z nami. 

Szybeczka.pl logo

Sprawdzimy Twój telefon, czy przypadkiem nie nadaje się do naprawy, przyjmiemy taki telefon w ramach rozliczenia za inną naprawę, użyjemy go jako źródło części zamiennych dla Twoich napraw, lub po prostu damy za niego uczciwą cenę.

Jeśli stoisz właśnie przed dylematem co zrobić ze swoim starym telefonem to nie czekaj tylko koniecznie zadzwoń! Dostaniesz od nas solidną wycenę popartą argumentami, więc nawet jeśli nie skorzystasz ostatecznie z naszej propozycji, to na pewno będziesz lepiej wiedział na czym stoisz!

Zapraszamy!

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz