fbpx

10 najlepszych wskazówek dotyczących pracy z domu.

18 paź, 2020

Pracowanie z domu nie jest takie proste. Może i nie mamy nad sobą szefa i nie musimy dojeżdżać, co z pewnością jest na plus, ale jesteśmy narażeni na wiele bodźców uderzających w naszą efektywność i produktywność.

Od dłuższego czasu zmagamy się z wyjątkowo trudną sytuacją na świecie jaką spowodował koronawirus. Ze względu na tę sytuację pracodawca oczekuje od nas wykonywania swoich obowiązków z domu. Robi to zresztą dla bezpieczeństwa. Jeśli na co dzień pracujesz np. na Open Space to doskonale rozumiesz dlaczego w czasach pandemii praca w biurze jest niebezpieczna.

 

Pracując z domu nie tylko mamy na głowie wszystkie domowe sprawy, ale również firmowe. Co prawda fajnie jest rozmawiać z klientem i robić pranie, jednak w pracy nie mamy konsoli i telewizora 50”. Grunt to znaleźć złoty środek.

Szybeczka.pl to serwis w którym naprawisz swój laptop, tablet, smartfon i smartwatch. Nie boimy się żadnych napraw, więc możesz nas odwiedzić w każdej sytuacji. Zajmujemy się naprawami w sposób fachowy i szybki. Nasz rekord wymiany wyświetlacza to 2 minuty !

Mamy też kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować produktywność, kiedy pracujesz z domu.

praca z domu

10 wskazówek dotyczących pracy zdalnej z powodu COVID-19

Stwórz odpowiednią atmosferę podczas praca z domu

Normalnie, kiedy wracasz do domu, starasz się zapomnieć o swojej pracy.  Działa to też w drugą stronę. Kiedy idziesz do pracy potrafisz zapomnieć, że masz rodzinę.

Pracując  z domu potrzebujesz atmosfery, która będzie się nadawała do pracy a jednocześnie nie sprawi, że skojarzysz swój dom z biurem i szefem.

Stwórz atmosferę.

Przygotuj sobie stanowisko, biurko, kawkę, jedzenie. Zbierz wszystkie rzeczy których używasz w pracy w jednym miejscu i postaraj się zadomowić.

Postaraj się również wyeliminować wszelkie bodźce, które mogą Cię rozpraszać. Pracuj z dala od źródeł hałasu i pomyśl o praktycznych dla domowego biura meblach.

Dance joy pleasure drawing (Beauty and Fashion) dance,joy,pleasure,happy,happiness,rain,umbrella,weather,forbearance

Unikaj mediów społecznościowych

Media społecznościowe wysysają życie w zamian za społeczną akceptację. Jest to całkiem akceptowalny układ, pod warunkiem że nie jesteś właśnie w pracy i chcesz ten kawałek swojego życia poświęcić akurat na zarabianie pieniędzy. Media społecznościowe i gry mobilne  wymagają oderwania się od bieżących spraw i powrócenia do nich po chwili, co można porównać do resetu komputera. Powoduje to różne błędy wynikające z potrzeby ponownego „wczucia się” .

Kup wygodne krzesło

Naprawdę ważne jest, żeby nie pracować zbyt długo w pozycji siedzącej na niewygodnym krześle.

Oprócz bólu pleców i kręgosłupa w dłuższej perspektywie grozi to znacznie poważniejszymi schorzeniami. Wystarczy zresztą przypomnieć sobie jak się siedziało w drewnianej szkolnej ławie. Czując się komfortowo możesz poświęcić więcej uwagi swojej pracy, zamiast marnować czas i energię na odczuwanie bólu i dyskomfortu.

Ubierz się profesjonalnie

Wykonywanie obowiązków służbowych w szlafroku albo w samych gaciach to nawet zabawna i miła perspektywa. Na dłuższą metę jednak to rozwiązanie czyni spustoszenie w naszej produktywności.

Odpowiedni ubiór jest niczym zbroja dla rycerza. Nie tylko nastawia nas odpowiednio do obowiązków, ale również ubierając się podobnie jak w biurze łatwiej nam sobie przypomnieć pewne niuanse. Dzieje się tak, ponieważ nasz biurowy unifrom towarzyszył nam w pracy i w naszym umyśle jest mocno z nią skojarzony co daje dostęp do obszarów pamięci razem z wypracowanymi rozwiązaniami. Zasada podobna jak przy bazie danych. Informacje i instrukcje są po prostu zapisane w naszym umyśle i skojarzone z takimi rzeczami jak garnitur. Między innymi dlatego policja i wojsko stosują mundury.

Zrób listę rzeczy do zrobienia

Lista rzeczy do zrobienia to podstawa w organizowaniu sobie czasu pracy.

Poza sprawami bieżącymi musimy przecież wykonać konkretną pracę. Lista rzeczy do zrobienia to pierwsza rzecz do zrobienia  rano.

Dzięki temu Twój umysł lepiej sobie przyswoi co należy zrobić i wygodniej ułoży Ci szczegóły dnia z uwzględnieniem Twojej listy. Taka lista sprawia, że lepiej działasz swoją wolą. Po prostu masz postanowione i tyle. Wola działa.

Lista MUSI być stworzona na papierze, notatniku w smartfonie lub odpowiedniej aplikacji. Lista stworzona w głowie działa słabo, ponieważ nasz obszar mentalny działa w oddzieleniu od czasu i elementów tworzących świat materialny.

Rób krótkie przerwy w czasie praca z domu

Pracowanie długimi ciągami jest bardzo wyczerpujące dla organizmu.

Może i wydzielane są hormony takie jak endorfina wspierające nasze samopoczucie co może dać złudne wrażenie posiadania większych zasobów energii niż w rzeczywistości. Dodatkowo często pracujemy w niewygodnej pozycji co obciąża kręgosłup.

Dobrze jest raz na godzinę odłożyć na chwilę obowiązki firmowe i zrobić cos innego. Akurat jesteśmy w domu więc nie powinno być trudno znaleźć sobie jakieś ciekawe zajęcie na 5 minut.

przerwy w czasie praca z domu

Interakcja z kolegami z biura podczas praca z domu

Pracujesz w biurze głównie po to, żeby mieć stały kontakt z kadrą i nieprzerwany dostęp do zasobów firmy takich jak wiedza i doświadczenie Twoich kolegów z pracy.

Warto utrzymywać taki kontakt korzystając z kanałów obsługujących wieloosobowe konferencje. Poza tym zawsze ważne są stosunki z innymi pracownikami i praca zdalna nie jest powodem, żeby je zaniedbać.

Zdrowa żywność a praca z domu

Nie warto rezygnować ze zdrowego żywienia.

Właściwie to przebywanie w domu w okresie ograniczeń to dobra okazja do robienia posiłków w domu. Taki posiłek będzie zawsze bardziej odżywczy niż fast-food i batony z okolicznej Żabki. Zrób sobie smaczne i zdrowe przekąski i zrób przerwę na domowy obiadek.

Daj ruch swojemu ciału

To że jesteś w domu nie oznacza że odpoczywasz.

Twoje ciało zostało przystosowane do ruchu i bez ruchu – cierpi. Postaraj się dogodzić swojemu ciału dając mu trochę zabawy. Możesz się porozciągać, pójść na spacer na świeżym powietrzu, robić pompki.

Zobaczysz, że Twoje ciało odwdzięczy Ci się produkując więcej endorfin . Dzięki temu będziesz bardziej wypoczęty i wypełniony energią a co za tym idzie- zadowolony i produktywny.

Praca zdalna to przede wszystkim próba zarządzania własnym czasem. Możesz się tego nauczyć, tak samo jak jazdy samochodem. Opanuj tę sztukę a będzie Ci służyć nawet dawno po pandemii. Będziesz lepiej realizował swoje założenia i dzięki temu lepiej funkcjonował i realizował swoje pomysły na życie.

Nasze serwisy działają normalnie w okresie pandemii. Wdrożyliśmy jednak dodatkowo możliwość naprawy wysyłkowej. Możesz ograniczyć swój kontakt z patogenem, ale również po prostu nie musisz nigdzie chodzić żeby naprawić telefon. Wyślij go nam w paczce, lub skorzystaj z usługi Door2Door jeśli chcesz, żebyśmy ją sami odebrali.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz