fbpx

Jak sprawdzić zablokowane numery IPhone?

4 kwi, 2024

Blokuje Twój numer na Iphone. Zazwyczaj blokada taka jest dyskretna i trudna do wykrycia. Może też podejrzewać, że ktoś zablokował Twój numer bo nie odpowiada na wiadomości, ani nie oddzwania.

W tym artykule dowiesz się jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Twój numer na iPhone.

Rosnąca popularność portali społecznościowych takich jak Robo lub Tinder sprawiły, że użytkownicy iPhone poczuli większą potrzebę łatwego zablokowania numeru kogoś z kim nie chcą dłużej utrzymywać kontaktu.  Apple ułatwiło blokowanie poszczególnych numerów telefonów, aby chronić prywatność swoich użytkowników . Użytkownicy nie otrzymują powiadomień pochodzących z zablokowanych przez siebie numerów.

Istnieje kilka sztuczek które mogą Ci pomóc sprawdzić, czy Twój numer został zablokowany przez rozmówcę.

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Twój numer na iPhonie?

Nie ma żadnej oficjalnej metody sprawdzenia czy Twój numer został zablokowany. Ostatecznym wyznacznikiem więc zawsze będzie lista zablokowanych numerów na iPhone Twojego rozmówcy. Można jednak przeprowadzić krótki test, który pozwoli z dość dużym prawdopodobieństwem ocenić, czy nasz numer został zablokowany na Iphone.

Nie dostarczono wiadomości iMessage

Możesz wysyłać wiadomości iMessage do użytkowników którzy Cię zablokowali. Po prostu wiadomość taka nigdy nie będzie miała statusu „dostarczona” albo „przeczytana” . Wynika to z tego że blokada numeru Iphone obowiązuje na telefonie Twojego rozmówcy. Niedostarczona wiadomość iMessage niemal jednoznacznie jest wyznacznikiem tego, że Twój numer jest na czarnej liście.

Sprawdź blokadę połączeń, dzwoniąc na iPhone’a

Możesz szybko sprawdzić czy masz zablokowany Iphone po prostu dzwoniąc do swojego rozmówcy. Jeśli połączenie kończy się po jednym sygnale lub bez sygnału to z pewnością jesteś zablokowany.

Prosto do poczty głosowej

Jeśli występuje któryś z powyższych przypadków może to oznaczać że jesteś zablokowany, lub że iPhone Twojego rozmówcy nie działa poprawnie.

Jeśli Twój rozmówca ma skonfigurowaną pocztę głosową, to nadal możesz się nagrać się na sekretarkę. Samo zresztą dostanie się do poczto głosowej po kliku sygnałach może być spowodowane nie tylko byciem zablokowanym.

Jest kilka takich sytuacji:

  1. odbiorca jest aktywny przy innym połączeniu, więc nie może odebrać.
  2.  Odbiorcy znajdują się w obszarze o niskim zasięgu, lub ich iPhone jest wyłączony.
  3.  IPhone nie ma usługi komórkowej lub wystąpił problem z siecią.
  4. Jeśli ich linia jest zajęta lub mogą być w trakcie innego połączenia.

Może to tryb „Nie przeszkadzać”?

W trybie „nie przeszkadzać” Twój rozmówca nie otrzymuje żadnym powiadomień ani wiadomości. Połączeń oczywiście też. Poczekaj chwilę. Jeśli rozmówca jest w trybie nie przeszkadzać to za jakiś czas powinien go wyłączyć i wtedy otrzyma Twoje wiadomości.

Sprawdź dzwoniąc z innego numeru

Jeśli zadzwonisz z innego numeru i złapiesz sygnał to prawdopodobnie jesteś zablokowany.  Ta prosta metoda pozwoli Ci zweryfikować, czy jesteś zablokowany czy to tryb „nie przeszkadzać”. Oczywiście może to być nadal problem z samym iPhone, jednak to dobra metoda weryfikacji.

Wszystkie powyższe metody mogą Ci pomóc lepiej zorientować się w sytuacji. Nigdy jednak nie dadzą Ci 100% pewności. Najlepszą metodą jest po prostu rozmowa  w 4 oczy z kimś kto cię zablokował i wyjaśnienie sprawy. W przypadku innych problemów takich jak wymiana wyświetlacza polecamy zajrzeć do naszego serwisu w Warszawie.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz