fbpx

Czemu wymiana klapki baterii w iPhone 11 kosztuje tak dużo? 

W branży serwisowej telefonów komórkowych możemy poznać wiele dziwactw. Każde z nich ma swoje źródło, którym najczęściej jest sam producent. Klapki baterii iPhone 11 to jedno z tych dziwactw. 

Co ciekawe niektóre z dziwactw serwisowych są tak absurdalne, że aż nieprawdopodobne. Jednym z takich wręcz absurdalnych działań jest wymiana pokrywy/klapki baterii w telefonie iPhone 11, która przyniesie nam spore zaskoczenie w chwili płatności za usługę w serwisie Apple. 


Wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 11 kosztuje majątek 

Dość często narażamy swoje urządzenia na różne uszkodzenia. Wśród nich są oczywiście pęknięcia pokrywy baterii, które może nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu, ale z pewnością szpecą wygląd drogiego smartfona. Niestety wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 11 kosztuje nie należy do najtańszych. Wszystko dlatego, że są pewne procedury producenta, które narzucają wymianę całego urządzenia, a nie samej klapki baterii. W tym miejscu musimy od razu zaznaczyć, że ogromna cena wymiany dotyczy tylko i wyłącznie Autoryzowanych Serwisów Apple. Według procedur gwaranta uszkodzenia mechaniczne pokrywy baterii (w jakimkolwiek iPhonie) to koszt wymiany urządzenia na odnowioną jednostkę. Nie jest to złośliwość, a jedynie ścisła procedura Apple, która narzucana jest we wszystkich serwisach producenta.  

Czas przejść do konkretów. Ile tak naprawdę może kosztować wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 11? Odpowiedź jest bardzo prosta. W każdym przypadku dużo za dużo, ale nie możemy na to nic poradzić. Ceny w przypadku wymiany klapki baterii w telefonie iPhone 11 będą zależeć od wersji (Pro, Pro Max) oraz od punktu napraw. W tym przypadku oczywiście mówimy o serwisach producenta. Jak się okazuje, koszt odpłatnej wymiany pokrywy baterii w telefonie iPhone 11 wynosi 2119,00 zł (cena z jednego z serwisów gwarancyjnych Apple).

Pierwsza myśl, jaka może przyjść nam do głowy – to jakiś absurd? Otóż nie. Według procedury firmy Apple nie możemy wymienić samej pokrywy baterii. Serwis po akceptacji kosztorysu klienta proponuje tylko i wyłącznie odpłatną wymianę na drugiego iPhone’a. Obecnie nie jesteśmy w stanie tego zmienić, możemy jedynie poszukać zupełnie innych rozwiązań, zdecydowanie tańszych. Mowa oczywiście o wymianie pokrywy baterii w iPhone 11 w pogwarancyjnych serwisach telefonów Apple. 

Wymiana klapki baterii w iPhone 11 może być znacznie tańsza 

Zmieniając trochę rzeczywistość przenieśmy się na rynek serwisów pogwarancyjnych. To właśnie tam dostrzegamy sporą konkurencję. Firmy zajmujące się naprawami telefonów starają się zdobyć klienta lawirując cenami tak, aby każdy klient mógł znaleźć coś dla siebie. 

Dzięki nowym możliwościom technicznym wymianę klapki baterii w telefonie iPhone 11 możemy wykonać za około 400-450 zł. Co najważniejsze  – nie musimy wykonywać wymiany nowego telefonu za ponad 2 tysiące. Jest to ogromny plus, którdla wielu klientów jest lekarstwem na pęknięte pokrywy baterii w nowoczesnych smartfonach iPhone.

Sprawdź sam!

Dlaczego Autoryzowane Serwisy Apple nie wykonują wymiany klapki baterii w iPhone 11? 

Firma Apple również mogłaby wykonywać takie naprawy, ponieważ nie są one zbytnio trudne. Wystarczy chcieć i mieć możliwości (np. zakup specjalnych laserów do wypalania). Producent nie potrzebuje takich działań. Na stronie większości serwisów Apple znajdziemy rozpisany wachlarz możliwych napraw do wykonania. Wśród nich możliwa jest między innymi: wymiana baterii, wymiana wyświetlacza, wymiana oprogramowaniawymiana jednostki na drugą. Oczywiście serwisy Apple mają możliwość rozłożenia telefonu dla weryfikacji uszkodzeń mechanicznych lub zalania telefonu, ale na tym ich rola się kończy.   

Oprócz wymienionych wyżej możliwości naprawczych niektórzy klienci wskazują również na wymianę przedniej kamery. Z naszych informacji wynika, że ten moduł również może zostać wymieniony w serwisie producenta (najczęściej przy okazji wymiany LCD). Przy większych uszkodzeniach, które wymagałby szerszych napraw serwis dokonuje wymiany całej jednostki. Rozwiązuje to wiele problemów niosąc również zadowolenie w stronę klienta. Co najciekawsze – serwis producenta nie może prowadzić dodatkowo napraw pogwarancyjnych, które również byłyby niezgodne z procedurami Apple. Autoryzowane punkty liczą się z takimi obostrzeniami, co również często powoduje utratę klientów. 

Dość istotną kwestią jest fakt, że wykonanie naprawy odpłatnej (np. wymiany ekranu lub pokrywy baterii) na rynku pogwarancyjnych serwisów Apple dyskwalifikuje nasze urządzenie do obniżonej (w kosztach) naprawy odpłatnej w serwisie producenta. Przy ponownych zgłoszeniach telefonów po naprawach z rynku pogwarancyjnego serwis gwaranta ma obowiązek zaproponować klientowi odpłatną wymianę urządzenia, ale w pełnej kwocie sprzedaży, nie tej serwisowej. Co oznacza, że serwis może wskazać nam na kosztorysie kwotę nawet około 3 tysięcy, ponieważ w jednostce, którą zareklamowaliśmy była wykonana nieautoryzowana naprawa z użyciem nieoryginalnych części. Wszystkie procedury Apple są bardzo surowe, wiedzą o tym nie tylko klienci korzystający z punktów serwisowych gwaranta, ale również same serwisy licząc się z takim procesem obsługi napraw pogwarancyjnych dla telefonów iPhone. 

Szybeczka.pl Logotyp

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz