fbpx

Jak dbać o wydajność baterii iPhone’a lub iPad?

iPhone’y i iPad zachowują swoją wartość przez długi czas, ponieważ mają niesamowite obudowy, oszałamiające aparaty, najszybsze i najbardziej zaawansowane chipy a przede wszystkim wysoka wydajność baterii.

Wbudowane zaawansowane narzędzia ochrony prywatności, długi czas pracy baterii, aplikację na iOS, AirDrop która pomaga w łatwym przesyłaniu zdjęć, kontaktów, wiadomości i wielu innych rzeczy.

iPad iPhone

Apple

Wszystko to sprawia, że ​​iPhone’y i iPady są najbardziej ukochanymi sprzętami. Istnieje szereg iPhone’ów, takich jak iPhone 11 Pro, iPhone11, iPhone SE, iPhone XR, a niektóre z najnowszych iPadów to iPad Pro, iPad Air, iPad Mini

iPhone i iPad zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić prostą i łatwą obsługę. Mimo swojej prostoty, są technologicznie zaawansowanymi urządzeniami z najwyższej półki. Optymalizacja zasilania z  baterii  i mocy urządzenia to jedne z najważniejszych obszarów technologii.

Na wydajność baterii wpływa kilka zmiennych. Każdy akumulator ma ograniczoną żywotność, a wraz z upływem czasu wydajność spada.

Wtedy pojawia się zamieszanie co do żywotności baterii.

Całkowity czas pracy urządzenia, zanim będzie konieczne jego naładowanie, to żywotność baterii.

Dzięki iPhone’owi lub iPadowi chciałbyś grać w gry, oglądać filmy lub programy, wykonywać jakieś prace, używając aparatu w najlepszym wydaniu. Niezależnie od tego, jak używasz urządzeń, czy do zabawy, czy do pracy, jego bateria zaczyna się rozładowywać znacznie szybciej niż przy pierwszym uruchomieniu.

Szybeczka.pl jest jednym ze znanych ekspertów w zakresie naprawy wszystkich problemów związanych z baterią iPhone’a i iPada w dogodnej cenie w krótszym niż w autoryzowanym serwisie czasie.

Popraw wydajność baterii iPhone’a / iPada

Istnieje parę sposobów na poprawienie wydajności baterii bez potrzeby jej wymiany. Pozwoli to cieszyć się wydajnym iPadem, lub iPhonem dłużej i jednocześnie rzadziej wymieniać baterię.

Aktualizacja do najnowszego oprogramowania

Zawsze upewnij się, że Twoje urządzenie korzysta z najnowszej wersji iOS dla iPhone’ów i iPadów, ponieważ oprogramowanie Apple aktualizuje zaawansowane technologie oszczędzania energii. W iPhone’ach i iPadach firma Apple wprowadziła nową funkcję ochrony baterii, zwaną zoptymalizowanym ładowaniem baterii.

Unikaj wysokiej temperatury otoczenia 

przegrzanie telefonu moze prowadzić do wybuchu baterii

Urządzenia zaprojektowano tak, aby dobrze działały w strefie komfortu. Temperatura otoczenia wynosi od 16 ° do 22 °

Narażenie na ekstremalne temperatury otoczenia może trwale obniżyć pojemność baterii!

Ładowanie urządzenia w temperaturze powyżej 35 ° C może spowodować dalsze jego uszkodzenie. Skrócenie żywotności baterii występuje, gdy urządzenie jest używane w bardzo zimnym otoczeniu, ale jest to tymczasowe uszkodzenie i działa dobrze, gdy wróci do normalnej temperatury.

Przyciemnij jasność iPada na iPhonie

Dostosowując jasność urządzenia, możesz przedłużyć żywotność baterii. W tym celu włącz Automatyczną jasność – automatycznie dostosuj ekran do warunków oświetlenia – lub Przyciemnij ekran.

Wybierz Wi-Fi przez połączenie komórkowe

Możemy preferować Wi-Fi niż połączenie komórkowe, ponieważ jest to najbardziej wydajny sposób, w jaki Twój iPhone lub iPad może łączyć się z Internetem. Wi-Fi wymaga mniej energii niż sieci komórkowe.

Włączanie trybu niskiego zużycia energii by zwiększyć wydajność baterii

wydajność baterii iPad

wydajność baterii iPad

Gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20% i ponownie do 10%, Twoje urządzenia poinformują Cię o włączeniu trybu niskiego zużycia energii.

Tryb ten zmniejsza jasność wyświetlacza, optymalizuje wydajność urządzenia, minimalizuje animacje systemu, wyłącza AirDrop, iCloud i Continuity. Następnie możemy również korzystać z wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych, e-maili i wiadomości, dostępu do Internetu i nie tylko. Tryb niższego zużycia energii wyłącza się automatycznie, gdy iPhone lub iPad ponownie się ładuje.

Wyłącz usługę lokalizacyjną

Możesz wydłużyć czas pracy baterii, wyłączając usługi lokalizacyjne dla aplikacji. Usługi lokalizacyjne pomagają niektórym aplikacjom, takim jak Mapy Google lub Waze które szybko wyczerpują baterię.

Całkowicie wyłącz usługi lokalizacyjne za pomocą opcji Ustawienia> Prywatność> Usługi lokalizacji. Wtedy Twój telefon przestanie przekazywać dane o lokalizacji do tych usług.

Wyłącz aplikacje, takie jak Facebook i zwiększ wydajność baterii iPad

Sam Facebook przyznał, że ich aplikacja na iOS zużywa dużo zasobów w tle. Odinstalowanie aplikacji Facebook pozwala zaoszczędzić do 15% czasu pracy baterii iPhone’a

Użyj Auto-Lock

Zawsze upewnij się, że Twój iPhone lub iPad nie budzi się, gdy nie jest to potrzebne. Gdy ekran jest włączony, zużywa energię. Jeśli chcesz uzyskać maksymalną żywotność baterii, ustaw Auto-Lock na bardzo niskie 30 sekund. Jeśli zależy Ci na maksymalnej żywotności baterii iPhone’a, wypróbuj nawyk naciskania przycisku Uśpij / Obudź u góry iPhone’a, gdy skończysz go używać.

Wyłącz odświeżanie aplikacji w tle

Może to być przydatne w pewnych okolicznościach, ale większość czasu to po prostu marnowanie mocy obliczeniowej i żywotności baterii, aktualizowanie aplikacji, na których Ci nie zależy. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać baterię, wyłącz odświeżanie aplikacji w tle.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wskazówek czy naprawy, odwiedź nas w serwisie Szybeczka.pl 

Zapewniamy naszym klientom starannie wykonanie naprawy w terminie 24h od przyjęcia, lub szybciej jeśli zdecydujesz się zadzwonić i umówić na naprawę.

Szybeczka.pl logo

Szybeczka.pl to zespół doświadczonych, certyfikowanych osób, które pracują na rzecz zadowolenia użytkownika końcowego, dostarczając oryginalne i wysokiej jakości części zamienne. Zapewniamy szybkie i niedrogie usługi naprawy telefonów komórkowych, tabletów, laptopów i komputerów stacjonarnych tego samego dnia, a ponadto w dogodnym dla Ciebie terminie.

Serwis Szybeczka.pl posiada wyspecjalizowane centra serwisowe telefonów komórkowych w Warszawie, zatrudniające profesjonalnie wyszkolonych techników.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz