fbpx

Powerbank czyli zapasowy bank energii

14 cze, 2020

Padająca bateria to problem. Szczególnie gdy jesteś daleko od domu a w bez telefonu czujesz się jak bez ręki. W takiej sytuacji pomoże powerbank.

Nawet jeśli masz ze sobą ładowarkę to podładujesz telefon tylko kiedy przebywasz w jednym miejscu przez dłuższy czas. W nowszych modelach, mimo dużej baterii, pobór mocy jest dużo większy niż w starych nokiach.

Jeśli potrzebujesz większej pojemności baterii rozwiązaniem jest ładowarka podręczna, czyli powerbank.

Co to jest powerbank?

Powerbank to w rzeczywistości zapasowy akumulator do telefonu komórkowego.

Bez dostępu do zasilania z sieci jedynym rozwiązaniem jest solidny akumulator. Powerbank jest to właśnie zewnętrzna ładowarka, która nie musi być podłączona do źródła zasilania.

Możesz po prostu podłączyć go do telefonu za pomocą dostarczonego kabla USB lub ładowarki. Sam zestaw zawiera wiele małych akumulatorów o dużej pojemności, które pozwalają mu utrzymać ładunek bez konieczności częstych doładowań.

Ta przenośna ładowarka do telefonu jest idealna dla podróżników, studentów i każdego, kto chce mieć więcej spokoju, wiedząc, że nigdy nie zabraknie mu energii. Jest szczególnie przydatna jako awaryjne doładowanie kiedy długo przebywamy poza domem a potrzebujemy być stale pod telefonem.

Zdjęcie powerbank

Korzyści z powerbanka do telefonu komórkowego?

Przenośny zestaw zasilający należy naładować w domu przed zabraniem go ze sobą, ale dobrą wiadomością jest to, że może utrzymać ten ładunek nawet przez kilka miesięcy. Nawet jeśli zapomnisz włączyć zasilanie, nadal możesz go używać, aby naładować telefon, jeśli nieoczekiwanie złapie Cię problem z baterią.

Istnieje wiele różnych typów wykonanych przez kilku producentów, zgodnych ze wszystkimi głównymi modelami telefonów, w tym iPhone, Samsung Galaxy czy Huawei. Niektóre są dostępne jako breloczek, idealny do łatwego przechowywania, a inne idealnie pasują do plecaka lub walizki.

Marki powerbanków

W zależności od marki, power bank telefonu komórkowego może utrzymać ładunek wystarczający na dwa do sześciu pełnych ładowań telefonu (w zależności od marki i producenta), szczególnie przydatny dla osób, które często używają swoich telefonów, gdy są poza domem.

Dzięki różnym dostępnym kolorom możesz wybrać coś dyskretnego, który będzie pasował do twoich aktualnych akcesoriów telefonicznych, zgodnie z twoimi preferencjami.

Jeśli zależy Ci na pracy z telefonem lub często go używasz, power bank to idealny sposób na pożegnanie z wyczerpanymi bateriami. Nie wspominając o tym, że wielu modeli można używać na więcej niż tylko telefonach komórkowych – mogą one ładować tablety i iPady, odtwarzacze mp3, aparaty cyfrowe i prawie każde inne kompatybilne urządzenie elektroniczne, zapewniając doskonały stosunek jakości do ceny.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz