fbpx

Natychmiastowe kroki które należy podjąć po zalaniu laptopa przez wodę!

26 gru, 2021

Narażenie laptopa na uszkodzenie przez ciecz to jeden z najgorszych koszmarów dla każdego posiadacza komputera. Może się to zdarzyć każdemu, jeśli siedzisz w biurze i delektujesz się szklanką wody czy też siedzisz wieczorem i oglądasz swój ulubiony film.

W przypadku zalania przez użytkownika telefonu komórkowego, większość użytkowników telefonów komórkowych zdaje sobie sprawę, że umieszczenie telefonu komórkowego w torbie ryżu może zdziałać magię, jeśli zostanie wystawiony na działanie wody, czy wiesz, co zrobić z laptopem uszkodzonym przez wodę? Bez wątpienia wybór wizyty w naprawie laptopa Oxford to niezawodna opcja, ale najlepiej będzie, jeśli zrobisz kilka kroków natychmiast po rozlaniu wody na laptopa.

Chociaż w przypadku zalania użytkownika telefonu komórkowego, większość użytkowników telefonów komórkowych zdaje sobie sprawę, że umieszczenie telefonu komórkowego w torbie ryżu może zdziałać magie zaraz po tym gdy zostanie wystawiony na działanie wody (oczywiście jest to absurdem) to czy wiesz, co zrobić z laptopem uszkodzonym przez wodę? Bez wątpienia wizyta z laptopem w serwisie Szybeczka.pl to pierwsza opcja, ale najlepiej będzie, jeśli zrobisz tych kilku kroków natychmiast po rozlaniu wody na laptopa.

Komputery są jednym z podstawowych gadżetów elektronicznych w porównaniu z telefonami komórkowymi, ponieważ większość młodych ludzi i biznesmenów na co dzień pracuje na laptopach.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na natychmiastowe uratowanie komputera przed uszkodzeniem przez ciecze.

Chroń swój laptop przed zalaniem

Sześć szybkich kroków, jak uratować komputer przed uszkodzeniem przez płyny

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, jeśli wylejesz wodę na komputer przed zabraniem go do centrum naprawy laptopów? Jeśli nie chcesz, aby Twój laptop nie został poważnie uszkodzony przez ciecz, będziesz musiał szybko podjąć działania. Oto sześć ważnych kroków, które możesz podjąć, gdy tylko zdarzy się wypadek.

Wyłącz komputer

Natychmiast wyłącz komputer, co ogranicza prawdopodobieństwo uszkodzenia obwodów i może również pomóc uchronić komputer przed uporządkowaniem. Pamiętaj jednak, aby wyjąć kabel ładujący z laptopa oraz jeśli jest taka możliwość wyjmij baterie

Odłącz wszelkie akcesoria

Jeśli do komputera uszkodzonego przez wodę jest podłączona jakakolwiek mysz, klawiatura lub zewnętrzny dysk twardy, natychmiast odłącz to akcesorium. Pomaga to również w zapobieganiu uszkodzeniu akcesoriów zewnętrznych, a także zapewnia bezpieczeństwo danych.

Odwróć do góry nogami

Możesz także podjąć skuteczny środek, aby odwrócić część komputera do góry nogami, która została uszkodzona przez wodę. Załóżmy na przykład, że przypadkowo wylałeś wodę na klawiaturę komputera, wtedy będziesz musiał ją odwrócić i wziąć z pomocą książki lub podobnego przedmiotu, aby ją podeprzeć. Jeśli Twój laptop został uszkodzony przez wodę, będziesz musiał trzymać komputer otwarty i równoważyć go, obracając go do góry nogami na ekranie i dolnej krawędzi z klawiaturą skierowaną w dół. Dzięki temu woda wydostanie się na zewnątrz laptopa.

Wytrzyj płyn

Użyj ręcznika lub dowolnej chłonnej szmatki, delikatnie wyczyść wszelkie kałuże płynu z laptopa. Należy jednak zwrócić należytą uwagę na klawiaturę i przestrzenie między klawiszami, aby woda nie przedostała się do przestrzeni klawiatury.

Otwórz obudowę komputera, aby wyschła

Jeśli korzystasz z zaawansowanej wersji komputera lub laptopa, która umożliwia otwarcie obudowy, otwórz obudowę i pozwól wodzie wylać się i wyschnąć. Istnieje kilka komputerów, takich jak laptopy Mac, które są trudne lub czasami niemożliwe do otwarcia; w takiej sytuacji lepiej połączyć się z serwisem laptopów.

Jeśli musisz otworzyć obudowę komputera, pozostaw ją na 24 do 48 godzin, aby wyschła, a następnie zamknij ją i włącz.

Jeśli uszkodzenie laptopa przez wodę jest poważne, zadzwoń do nas

Jeśli twój laptop nie włącza się po wykonaniu powyższych pięciu kroków, oznacza to, że uszkodzenie przez wodę jest poważne i musisz zadzwonić do eksperta ds. naprawy technicznej.

Wniosek

Specjalista od naprawy komputera szybko określi szkody wyrządzone na komputerze lub laptopie i pomoże uratować laptopa. Ale bez wątpienia poważne uszkodzenie przez wodę może całkowicie zniszczyć komputer. Dlatego konieczne jest połączenie się z naprawą mojego telefonu już dziś, jeśli Twój laptop jest poważnie uszkodzony przez wodę, aby uzyskać najlepszą pomoc.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz