fbpx

Jak wyświetlić hasło sieci Wi-Fi, z którym łączy się Twój Android

28 lut, 2021

Łatwo zapomnieć hasła do własnej sieci, zwłaszcza jeśli właśnie ją skonfigurowałeś. Kiedy coś takiego się zdarza, najczęściej możesz zadzwonić do swojego dostawcy usług internetowych lub zresetować router, co oznacza, że ​​będziesz musiał go ponownie skonfigurować.

Ale dobrą wiadomością jest to, że możesz wyświetlić hasło Wi-Fi za pomocą innego telefonu. To właśnie pokażę w tym poście, ale zakładam, że używasz telefonu z Androidem 9 lub nowszym.

Zobacz hasło Wi-Fi na urządzeniu z Androidem

Zasadniczo, aby móc wyświetlić hasło Wi-Fi, będziemy korzystać z usługi udostępniania połączenia, która jest dostępna na telefonach z systemem Android 9 lub nowszym. Będziesz także potrzebować innego telefonu, który może zeskanować kod, aby wyświetlić informacje o sieci. Oto, co musisz zrobić:

  1. Ustawienia dostępu

Musisz uzyskać dostęp do ustawień Wi-Fi. Aby to zrobić, przesuń palcem w dół od góry ekranu i dotknij ikony koła zębatego.

2. Otwórz ustawienia Wi-Fi

Teraz dotknij Połączenia, dotknij Wi-Fi, a następnie dotknij ikony koła zębatego obok sieci, z którą łączy się Twój telefon.

3. Wyświetl kod QR

U dołu ekranu powinien pojawić się kod QR, dotknij go. Jeśli chodzi o udostępnianie Wi-Fi, w tym momencie jesteś gotowy.

4. Zeskanuj kod QR

Kod QR jest używany do udostępniania Wi-Fi, więc weź drugi telefon i zeskanuj kod. W przypadku smartfonów z wbudowanym skanerem QR przeglądanie hasła będzie znacznie szybsze.

5. Wyświetl swoje hasło Wi-Fi

Po pomyślnym zeskanowaniu kodu może być konieczne dotknięcie ikony QR, aby wyświetlić informacje. Jak widać, hasło do Wi-Fi jest dobrze widoczne.

Telefony bez wbudowanego skanera QR

Jeśli Twój telefon nie ma wbudowanego skanera QR, musisz pobrać skaner ze Sklepu Play. Wyszukaj „skaner qr” i znajdź aplikacje, które mają wysokie oceny w recenzjach. W tym samouczku korzystałem z aplikacji QR Code Reader firmy BACHA Soft (pamiętaj, że nie jesteśmy powiązani z twórcą tej aplikacji).

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji otwórz skaner i zeskanuj kod QR. W większości przypadków informacje zostaną wyświetlone natychmiast po zeskanowaniu z wyraźnie widocznym hasłem.

Nie musisz więc teraz resetować routera ani dzwonić do dostawcy usług.

Istnieją skanery QR, które nie wyświetlają informacji o sieci, więc szukaj aplikacji, które dobrze wykonują swoją pracę. Ponadto telefony Samsung z wbudowanymi skanerami QR nie wyświetlają hasła, po prostu łączyłyby Cię od razu z siecią.

Mam nadzieję, że mogliśmy Ci pomóc z tym krótkim przewodnikiem.

 

 

 

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz