fbpx

Jak zresetować Bluetooth w telefonie Samsung Galaxy Note 9 w którym losowo się wyłącza?

1 sie, 2021

#Samsung #Galaxy #Note9 to smartfon najwyższej półki, który jest najbardziej znany z dużego wyświetlacza i możliwości korzystania z rysika. Ten telefon wykorzystuje 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED. Pod maską znajduje się potężny procesor Snapdragon 845 w połączeniu z 8 GB pamięci RAM, dzięki czemu urządzenie może płynnie uruchamiać wiele aplikacji.

Chociaż jest to solidnie działający telefon, zdarzają się sytuacje, w których mogą wystąpić pewne problemy, którymi zajmiemy się dzisiaj. W najnowszej odsłonie naszej serii rozwiązywania problemów zajmiemy się problemem losowego wyłączania Bluetooth w Galaxy Note 9 .

Jeśli posiadasz Samsung Galaxy Note 9 lub inne urządzenie z Androidem, skontaktuj się z nami za pomocą tego formularza. Z przyjemnością pomożemy Ci w razie jakichkolwiek problemów związanych z Twoim urządzeniem. Jest to bezpłatna usługa, którą oferujemy bez żadnych zobowiązań. Prosimy jednak, aby kontaktując się z nami, starał się być jak najbardziej szczegółowy, aby można było dokonać dokładnej oceny i podać prawidłowe rozwiązanie.

Jak naprawić Samsung Galaxy Note 9 w którym Bluetooth losowo się wyłącza?

Problem naszego klienta:

Bluetooth wyłącza się, a następnie przełącznik Bluetooth jest wyszarzony i nie można go ponownie włączyć, chyba że wszystkie ustawienia komunikacji (hasła Wi-Fi, ustawienia Bluetooth itp.) zostaną zresetowane. Może minie dzień lub dwa, zanim Bluetooth wyłączy się i ponownie wyszarzeje. Po ponownym uruchomieniu telefonu Bluetooth jest natychmiast wyłączany i wyszarzony. Próbowałem wszystkich kroków w twoim artykule wiele razy – bez efektu, chyba że reset główny. Po wykonaniu głównego resetu telefon może działać poprawnie przez kilka tygodni, a nawet można go ponownie uruchomić bez wyłączania i szarzenia Bluetooth. po kilku tygodniach bluetooth zaczyna się wyłączać i ponownie wyszarzać. Telefon ma ustawienie, w którym twierdzi, że żadne aplikacje nie wyłączyły Bluetootha. Dzięki.

Rozwiązanie:

Funkcja Bluetooth w telefonie będzie włączać się i wyłączać tylko wtedy, gdy zostanie ręcznie przełączona. Jeśli wyłącza się sam, może to być spowodowane usterką oprogramowania lub problemem sprzętowym. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj poniższe kroki rozwiązywania problemów.

Uruchom telefon Samsung Note 9 w trybie awaryjnym

Spróbuj sprawdzić, czy pobrana aplikacja nie powoduje problemu, uruchamiając telefon w trybie awaryjnym. Gdy telefon działa w tym trybie, mogą działać tylko wstępnie zainstalowane aplikacje.

Wyłącz urządzenie

Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania obok ekranu nazwy modelu wyświetlanego na ekranie.

Gdy na ekranie pojawi się SAMSUNG, zwolnij klawisz zasilania.

Natychmiast po zwolnieniu klawisza zasilania naciśnij i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności.

Przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności, aż urządzenie zakończy ponowne uruchamianie.

Gdy w lewym dolnym rogu ekranu pojawi się tryb awaryjny, zwolnij klawisz zmniejszania głośności.

Jeśli Bluetooth nie wyłącza się losowo w tym trybie, przyczyną problemu może być pobrana aplikacja. Dowiedz się, co to za aplikacja i odinstaluj ją.

Wyczyść partycję pamięci podręcznej telefonu

Z biegiem czasu telefon gromadzi dużą ilość tymczasowych danych systemowych, które są wymagane do szybszego działania niektórych aplikacji. Zdarzają się przypadki, gdy te dane ulegają uszkodzeniu, co może powodować problemy z telefonem, dlatego wysoce zalecane jest wyczyszczenie partycji pamięci podręcznej urządzenia.

Wyłącz urządzenie.

Naciśnij i przytrzymaj klawisz zwiększania głośności i klawisz Bixby, a następnie naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania.

Gdy pojawi się logo Androida, zwolnij wszystkie trzy klawisze.

Komunikat „Instalowanie aktualizacji systemu” będzie wyświetlany przez 30–60 sekund, zanim pojawią się opcje menu odzyskiwania systemu Android.

Naciśnij kilkakrotnie klawisz zmniejszania głośności, aby podświetlić wyczyść partycję pamięci podręcznej.

Naciśnij przycisk zasilania, aby wybrać.

Naciśnij klawisz zmniejszania głośności, aby podświetlić tak, i naciśnij klawisz zasilania, aby wybrać.

Gdy partycja czyszczenia pamięci podręcznej zostanie zakończona, podświetlony jest teraz Reboot system.

Naciśnij klawisz zasilania, aby ponownie uruchomić urządzenie.

Wykonaj kopię zapasową danych telefonu, a następnie przywróć ustawienia fabryczne.

Przywróć Samsung Note 9 do ustawień fabrycznych

Ostatnim krokiem do rozwiązania problemu, który należy rozważyć, jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Spowoduje to przywrócenie telefonu do pierwotnego stanu fabrycznego. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową danych telefonu przed wykonaniem tego kroku, ponieważ zostaną one usunięte w trakcie procesu.
Kopia zapasowa danych w pamięci wewnętrznej. Jeśli zalogowałeś się na konto Samsung na urządzeniu, aktywowałeś funkcję Anti-theft i będziesz potrzebować swoich danych logowania Samsung, aby zakończyć reset główny.
Na ekranie głównym przesuń palcem w górę w pustym miejscu, aby otworzyć zasobnik aplikacji.
Stuknij Ustawienia > Chmura i konta > Kopia zapasowa i przywracanie.
Dotknij następujących suwaków, aby uzyskać żądane ustawienie:
Utwórz kopię zapasową moich danych
Automatyczne przywracanie
Naciskaj klawisz Wstecz (w prawym dolnym rogu), aż dojdziesz do głównego menu Ustawienia.
Dotknij Zarządzanie ogólne > Resetuj > Przywracanie danych fabrycznych.
Przewiń w dół ekranu, a następnie stuknij RESETUJ > USUŃ WSZYSTKO.
Jeśli masz włączoną blokadę ekranu, wprowadź swoje dane logowania.
Jeśli pojawi się monit o zweryfikowanie konta Samsung, wprowadź hasło, a następnie dotknij POTWIERDŹ.
Poczekaj, aż urządzenie się zresetuje.
Po zakończeniu resetowania nie instaluj jeszcze żadnych aplikacji w telefonie. Spróbuj najpierw sprawdzić, czy problem nadal występuje. W takim przypadku może to być już spowodowane wadliwym układem Bluetooth. Najlepszą rzeczą do zrobienia w tym przypadku jest zabranie telefonu do centrum serwisowego i sprawdzenie.

 

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz