fbpx

Galaxy Note 20 wyłączony, nie chce się włączyć

6 cze, 2021

W tym przewodniku rozwiązywania problemów pokażemy, co zrobić, jeśli Galaxy Note 20 sam się wyłączył i nie reagowałby już ani nie włącza się po tym. Dowiesz się również, jaki jest najczęstszy powód, dla którego pojawia się taki problem i jak zapobiec jego ponownemu wystąpieniu. 

W większości przypadków, gdy urządzenie z wyższej półki, takie jak Galaxy Note 20, wyłącza się samoczynnie i utknie na czarnym ekranie, uważamy, że jest to problem sprzętowy. Niektóre przypadki są takie, zwłaszcza jeśli urządzenie zostało przypadkowo upuszczone na twardą lub mokrą powierzchnię.

nie włącza się

Samsung Note 20 nie włącza się

Jeśli jednak nie ma widocznych oznak uszkodzenia fizycznego, a telefon właśnie wyłączył się bez wyraźnego powodu, często jest to spowodowane problemem związanym z oprogramowaniem układowym.

Problemy z oprogramowaniem układowym mogą wpływać na ogólną wydajność urządzenia bez względu na jego moc, ale niekoniecznie są trudne do naprawienia. W takim przypadku, gdy telefon utknął na czarnym ekranie lub się nie włącza, potrzebujesz tylko jednej lub kilku procedur, aby to naprawić. Oto, co musisz zrobić:

Pierwsze rozwiązanie: wymuś ponowne uruchomienie Samsung Note 20 jeśli telefon się nie włącza

W większości przypadków, gdy problem blokuje się na czarnym ekranie i nie reaguje, przyczyną problemu jest awaria oprogramowania układowego. Może się wydawać, że problem jest dość poważny, ponieważ urządzenie nie będzie już reagować, ale w rzeczywistości jest to dość łatwe do naprawienia.

  1. Musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk zmniejszania głośności i klawisz zasilania w tym samym czasie przez 10 sekund. Spowoduje to uruchomienie urządzenia.
  2. Kiedy pojawi się logo, zwolnij oba klawisze i poczekaj, aż Note 20 zakończy proces uruchamiania.

W większości przypadków ta procedura wystarczy, aby Twój telefon znów działał idealnie. Jednak nadal nie będzie odpowiadać, powinieneś wypróbować następne rozwiązanie.

Drugie rozwiązanie: naładuj telefon i wykonaj wymuszony restart

Po wykonaniu pierwszego rozwiązania, a Galaxy Note 20 nadal się nie włącza, możliwe, że bateria jest całkowicie rozładowana. Jeśli chodzi o rozładowywanie baterii, istnieje tendencja do awarii oprogramowania układowego, jeśli skończy się sok. Może tak być w tym przypadku, więc oto, co musisz zrobić:

  1. Podłącz zasilacz do działającego gniazdka ściennego.
  2. Używając oryginalnego kabla, podłącz Note 20 do ładowarki. Niezależnie od tego, czy symbol ładowania się wyświetla, czy nie, pozostaw go podłączonego do ładowarki na co najmniej 10 minut.
  3. Następnie spróbuj nacisnąć i przytrzymać przycisk zmniejszania głośności i klawisz zasilania przez 10 sekund, gdy są one nadal podłączone do ładowarki.
  4. Jeśli pojawi się logo, zwolnij oba klawisze, jeśli nie, trzymaj je trochę dłużej.

Jeśli chodzi o naprawę smartfona z Androidem, który się nie włącza, te dwie procedury wystarczą, aby to naprawić. Ale jeśli to nie pomoże, czas sprawdzić telefon. Te procedury są również wystarczające, aby powiedzieć, czy problem jest poważny, czy nie.

I to właśnie musisz zrobić, jeśli Galaxy Note 20 wyłączył się i nie chce się ponownie włączyć. Mamy nadzieję, że ten prosty samouczek może Ci w ten czy inny sposób pomóc.

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz