fbpx

5 najlepszych kart pamięci MicroSD dla telefonu z Androidem

20 cze, 2021

Nie każdy telefon z Androidem posiada tackę na kartę microSD. W tym artykule pokaże pięć najlepszych kart pamięci microSD, których możesz umieścić w swoim telefonie.

Karta pamięci SanDisk Extreme PRO V30

Karta SanDisk Extreme PRO to świetny wybór na kartę microSD. Przedstawiona karta ma 64 GB przestrzeni dyskowej, ale są też opcje z większym rozmiarem pamięci.

SanDisk plasuję to kartę jako najlepszą do rozdzielczości 4K, co oznacza, że można jej również używać do nagrywania filmów 4K lub zdjęć w 4K.

Szybkość przesyłania danych wynosi około 90 MB na sekundę przy prędkości zapisu, a prędkość odczytu wynosi 100 MB na sekundę przy prędkości odczytu.

Kup tutaj:

Karta microSD SanDisk Extreme PLUS U3

Kolejna karta pamięci w ofercie firmy SanDisk jest Extreme PLUS. Jak mówi sama nazwa produktu, jest on przeznaczony do ekstremalnych warunków – obszarów o wysokiej temperaturze, wody, brudu, a nawet działania magnesów.

Podobnie jak poprzedni wybór, SanDiskieden w podstawowej wersji ma 64 GB pamięci, co od początku zapewnia mnóstwo miejsca na zdjęcia, filmy i dodatkowe aplikacje. Jeśli masz więcej gotówki na kartę możesz wybrać pojemność do 512 GB.

Prędkości też są trochę wyższe niż w przypadku karty Extreme Pro. Prędkości odczytu wynoszą około 95 MB na sekundę, a prędkość zapisu to 110 MB na sekundę. Na kartce 4K nie wrażenia a zapis zdjęć w 8K również jest możliwy. Na stronie producenta możemy ściągnąć oprogramowanie do odzyskiwania plików, które mogły zostać przypadkowo usunięte.

Kup tutaj:

Samsung Pro + standard microSD

Samsung Pro+ to jedna z najpopularniejszych kart tego producenta. Jest przeznaczony dla profesjonalistów, ale może być również dobrze wykorzystany na poziomie konsumenckim.

Już w podstawowej wersji pamięci 64 GB będziesz w stanie przechowywać ogromne ilości danych, takich jak wideo 4K, tysiące zdjęć oraz mnóstwo dokumentów i plików.

Nawet karcie wyniki przesyła danych są naprawdę imponujące, jeśli chodzi o prędkości przesyłania danych, z prędkością odczytu 95 MB / s i prędkości zapisu 90 MB / s. Karta w domyślnej wersji jest odporna na magnesy. Dzięki temu korzystanie z niego na telefonie jest bezpieczne, nawet gdy używasz np. uchwytu magnetycznego.

Kup tutaj:

Kart pamięci Samsung Evo Select microSD

Jesteśmy wielkimi fanami tego, co potrafi Evo Select. To świetna alternatywa dla Samsung Pro +, oferująca od początku 128 GB pamięci.

W rzeczywistości masz nieco lepsze prędkości przesyłania danych przy 100 MB na sekundę. Na tej karcie microSD można spakować mnóstwo treści – Samsung twierdzi, że może pomieścić prawie 12 000 utworów lub 6 godzin zoptymalizowanych treści 4K. Alternatywnie może pomieścić prawie 30 000 zdjęć.

Jako dodatkowy bonus jest wyposażony w adapter SD, dzięki czemu możesz używać tej karty w pełnowymiarowym aparacie.

Kup tutaj:

Samsung Evo PLUS

Samsung Evo PLUS to także naprawdę dobry model na kartę microSD. Pod względem wydajności jest nieco wolniejsza od Samsunga Pro+, ale nadal działa dość płynnie.

Szybkość przesyłania danych jest zdecydowanie wolniejsza w porównaniu z wieloma innymi na naszej liście – nadal otrzymujesz 100 MB na sekundę odczytu, ale prędkość zapisu spada do zaledwie 60 MB na sekundę.

Jest w stanie obsłużyć wideo 4K, ale nie może przechowywać zbyt wiele ze względu na małą pojemność.

Kup tutaj: Euro

Sprawdź pozostałe artykuły

0 komentarzy

Wyślij komentarz