fbpx

5 najlepszych kart pamięci MicroSD dla telefonu z Androidem

20 cze, 2021

Nie każdy telefon z Androidem posiada tackę na kartę microSD. W tym artykule pokaże pięć najlepszych kart pamięci microSD, których możesz umieścić w swoim telefonie.

Karta pamięci SanDisk Extreme PRO V30

Karta SanDisk Extreme PRO to świetny wybór na kartę microSD. Przedstawiona karta ma 64 GB przestrzeni dyskowej, ale są też opcje z większym rozmiarem pamięci.

SanDisk plasuję to kartę jako najlepszą do rozdzielczości 4K, co oznacza, że można jej również używać do nagrywania filmów 4K lub zdjęć w 4K.

Szybkość przesyłania danych wynosi około 90 MB na sekundę przy prędkości zapisu, a prędkość odczytu wynosi 100 MB na sekundę przy prędkości odczytu.

Kup tutaj:

Karta microSD SanDisk Extreme PLUS U3

Kolejna karta pamięci w ofercie firmy SanDisk jest Extreme PLUS. Jak mówi sama nazwa produktu, jest on przeznaczony do ekstremalnych warunków – obszarów o wysokiej temperaturze, wody, brudu, a nawet działania magnesów.

Podobnie jak poprzedni wybór, SanDiskieden w podstawowej wersji ma 64 GB pamięci, co od początku zapewnia mnóstwo miejsca na zdjęcia, filmy i dodatkowe aplikacje. Jeśli masz więcej gotówki na kartę możesz wybrać pojemność do 512 GB.

Prędkości też są trochę wyższe niż w przypadku karty Extreme Pro. Prędkości odczytu wynoszą około 95 MB na sekundę, a prędkość zapisu to 110 MB na sekundę. Na kartce 4K nie wrażenia a zapis zdjęć w 8K również jest możliwy. Na stronie producenta możemy ściągnąć oprogramowanie do odzyskiwania plików, które mogły zostać przypadkowo usunięte.

Kup tutaj:

Samsung Pro + standard microSD

Samsung Pro+ to jedna z najpopularniejszych kart tego producenta. Jest przeznaczony dla profesjonalistów, ale może być również dobrze wykorzystany na poziomie konsumenckim.

Już w podstawowej wersji pamięci 64 GB będziesz w stanie przechowywać ogromne ilości danych, takich jak wideo 4K, tysiące zdjęć oraz mnóstwo dokumentów i plików.

Nawet karcie wyniki przesyła danych są naprawdę imponujące, jeśli chodzi o prędkości przesyłania danych, z prędkością odczytu 95 MB / s i prędkości zapisu 90 MB / s. Karta w domyślnej wersji jest odporna na magnesy. Dzięki temu korzystanie z niego na telefonie jest bezpieczne, nawet gdy używasz np. uchwytu magnetycznego.

Kup tutaj:

Kart pamięci Samsung Evo Select microSD

Jesteśmy wielkimi fanami tego, co potrafi Evo Select. To świetna alternatywa dla Samsung Pro +, oferująca od początku 128 GB pamięci.

W rzeczywistości masz nieco lepsze prędkości przesyłania danych przy 100 MB na sekundę. Na tej karcie microSD można spakować mnóstwo treści – Samsung twierdzi, że może pomieścić prawie 12 000 utworów lub 6 godzin zoptymalizowanych treści 4K. Alternatywnie może pomieścić prawie 30 000 zdjęć.

Jako dodatkowy bonus jest wyposażony w adapter SD, dzięki czemu możesz używać tej karty w pełnowymiarowym aparacie.

Kup tutaj:

Samsung Evo PLUS

Samsung Evo PLUS to także naprawdę dobry model na kartę microSD. Pod względem wydajności jest nieco wolniejsza od Samsunga Pro+, ale nadal działa dość płynnie.

Szybkość przesyłania danych jest zdecydowanie wolniejsza w porównaniu z wieloma innymi na naszej liście – nadal otrzymujesz 100 MB na sekundę odczytu, ale prędkość zapisu spada do zaledwie 60 MB na sekundę.

Jest w stanie obsłużyć wideo 4K, ale nie może przechowywać zbyt wiele ze względu na małą pojemność.

Kup tutaj: Euro

Sprawdź pozostałe artykuły

Wypalenie wyświetlacza

Wypalenie wyświetlacza może spotkać użytkowników smartfonów z wyświetlaczami OLED i AMOLED. Czy możesz naprawić tak uszkodzony wyświetlacz samodzielnie? Czy możesz jakoś temu zapobiec? Przeczytaj...

czytaj dalej

iPhone 14 vs 13 porównanie

Co ma do zaoferowania najnowsza generacja smartfonów iPhone 14? Na pierwszy rzut oka porównując iPhone 13 vs 14 można powiedzieć, że niewiele. Ten sam typ ekranu, identyczny rozmiar i design...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz