fbpx

Najlepsze oprogramowanie anty śledzące w 2021 roku które powinieneś znać!

25 kw., 2021

Co jeśli powiemy Ci, że podczas korzystania z przeglądarki internetowej istnieje szansa, że ktoś może Cię śledzić? W takim przypadku możesz się zastanawiać, czy istnieje sposób, aby temu zapobiec? Następnie odpowiedź brzmi „Tak”, możesz skorzystać z oprogramowania anty-śledzącego, które może zapobiec śledzeniu.

Śledzeniu można zapobiec na wiele sposobów. W tym artykule wymienimy niektóre z najlepszych doskonałych programów do ochrony przed śledzeniem w 2021 roku.

Jeśli nie wiesz, czym dokładnie jest oprogramowanie zapobiegające śledzeniu lub jak działa to oprogramowanie, przeczytaj artykuł dalej, aby poznać szczegóły.

zapobieganie śledzeniu i problem z zasięgem

Skąd możemy wiedzieć, że ktoś nas śledzi?

Twoje urządzenie da ci kilka wskazówek, czy jest śledzone, więc tutaj wymienimy niektóre z tych znaków.

Nieprawidłowe wykorzystanie danych

Jest to najczęstsze wskazanie śledzonego smartfona; jeśli w niektórych porach dnia zauważysz nienormalny wzrost wykorzystania danych, nie powinieneś ignorować tego znaku.

Odgłosy w tle 

Za każdym razem, gdy wykonujesz połączenie telefoniczne, zawsze upewnij się, że nie ma żadnych dźwięków w tle, a jeśli usłyszysz nietypowe dźwięki w tle lub echo, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś może Cię śledzić za pomocą aplikacji szpiegowskiej.

Bateria Twojego telefonu szybko się rozładowuje

Jeśli bateria telefonu wyczerpuje się szybciej niż zwykle, oznacza to, że możesz być śledzony przez aplikację szpiegującą, która została potajemnie zainstalowana w telefonie.

Awarie Twojego smartfona

Gdy aplikacja innej firmy monitoruje Twój telefon, użytkownicy mogą napotkać pewne problemy z normalnym funkcjonowaniem smartfona, nigdy nie powinieneś ignorować takich wskazań. Twoje urządzenie może przestać odpowiadać; ekran może czasami stać się niebieski lub czerwony itp.

Musisz zrozumieć, że smartfony są podatne na ataki hakerów z pomocą Internetu lub bez, więc może być dość trudno stwierdzić, czy Twoje urządzenie zostało naruszone, a ktoś stale monitoruje Twoją lokalizację. Jest prawdopodobne, że haker może nawet analizować sygnały elektroniczne emitowane przez urządzenia smartfonów.

#1 PureVPN zapobieganie śledzeniu

VPN oznacza wirtualną sieć prywatną, PureVPN to jedna z najlepszych aplikacji do ochrony przed śledzeniem w 2021 roku. Warto tutaj wspomnieć, że to oprogramowanie jest odpowiednie dla większości przeglądarek, a także platform. Oferuje ochronę przed trackerami i złośliwym oprogramowaniem.

Plusy PureVPN

Oferuje niesamowite możliwości blokowania reklam

Zabezpiecza połączenie Wi-Fi

Minusy PureVPN

Według niektórych klientów napotkali problemy lub konflikty z lokalnym połączeniem internetowym

#2 Orbot

Orbot jest również jedną z najbardziej niesamowitych aplikacji anty-śledzących, która wykorzystuje Tora do szyfrowania. Jeśli potrzebujesz kompletnego rozwiązania dotyczącego prywatności podczas przeglądania, powinieneś rozważyć użycie Orbota. Może chronić Cię przed śledzeniem przez reklamy innych firm.

Plusy Orbot

Możesz pobrać za darmo

Zapewnia wysoki poziom prywatności poprzez blokowanie ruchu

Minusy Orbota

Niektórzy klienci uważali, że jest wolny

#3 Skaner prywatności – Privacy Scanner który zapobiega śledzeniu

Privacy Scanner oferuje świetną ochronę przed szpiegami, to niesamowita aplikacja, która może wykryć każdy rodzaj podejrzanej aktywności na twoim urządzeniu. Jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcji, możesz wybrać wersję Pro. Może nawet wykryć kontrolę rodzicielską.

Plusy Privacy Scanner – Skanera prywatności

Łatwy w użyciu

Przydatne do stałego monitorowania

Minusy Privacy Scanner – Skanera prywatności

Niektórzy uważają, że wersja Pro jest znacznie lepsza niż darmowa, ponieważ oferuje zaplanowane skanowanie

#4 Disconnect lub DisconnectMe

DisconnectMe to kolejne niesamowite oprogramowanie zapobiegające śledzeniu, które może pomóc chronić Twoją prywatność. Gdy jesteś online, Disconnect pomaga uniknąć śledzenia przez niewidoczne strony internetowe. Pomaga również w znacznie szybszym ładowaniu stron internetowych.

Plusy Disconnect

Sprawia, że ​​sieć jest bezpieczna

Minusy DisconnectMe

Według niektórych klientów Disconnect blokuje lokalne usługi Wi-Fi które nie są zbyt bezpieczne

#5 Ghostery

Ghostery to doskonałe oprogramowanie komputerowe do ochrony przed śledzeniem w 2021 roku. Ghostery jest kompatybilne z większością przeglądarek internetowych, takich jak Opera, Edge, Chrome, Firefox itp.

Aby zapewnić pełną prywatność w Internecie, zdecydowanie powinieneś korzystać z Ghostery. Będziesz w pełni chroniony przed gromadzeniem danych za każdym razem, gdy przeglądasz jakiekolwiek strony internetowe.

Plusy Ghostery i zapobieganie śledzeniu

Stań się niewidoczny dzięki wirtualnej sieci prywatnej (VPN)

Monitoruje strony internetowe, które mogą Cię śledzić

Minusy Ghostery

Według niektórych klientów dostosowanie listy blokad może być czasami trudne.

#6 AdGuard

Adguard zdjęcie 6

Adguard to kolejne niesamowite oprogramowanie komputerowe zapobiegające śledzeniu, które skutecznie blokuje firmy (firmy reklamowe lub strony internetowe), które gromadzą dane użytkownika.

Ponadto za pomocą tego oprogramowania możesz ręcznie blokować wszelkiego rodzaju niechciane obiekty na dowolnej stronie internetowej.

Plusy AdGuard

Posiada dużą liczbę filtrów

Możliwość ukrycia zapytań wyszukiwania

Minusy AdGuard

Użytkownik nie może zobaczyć, co zablokował Adguard

Wszystkie te programy mają na celu zapobieganie śledzeniu

 

 

Sprawdź pozostałe artykuły

iPhone się zawiesił?

IPhone się zawiesił? Wymuś ponowne uruchomienie iPhone!   Z pewnością każdy z nas miał kiedyś problem z telefonem, który przestał reagować na jakiekolwiek działania i się zawiesił. Gdy iPhone się...

czytaj dalej
iOS 16.4.1

iOS 16.4.1

Firma Apple niedawno wprowadziła nową aktualizację systemu iOS 16.4.1. Wprowadzono sporo udoskonaleń systemu, ale niestety powstały też przez to poważne błędy dotyczące między innymi bezpieczeństwa....

czytaj dalej

Wypalenie wyświetlacza

Wypalenie wyświetlacza może spotkać użytkowników smartfonów z wyświetlaczami OLED i AMOLED. Czy możesz naprawić tak uszkodzony wyświetlacz samodzielnie? Czy możesz jakoś temu zapobiec? Przeczytaj...

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz